Jestem mało obeznany w sprawach studenckich z tego co się doczytałem to są studia po dyplomowe. Czyli trzeba najpierw pójść na jakieś inne studia a dopiero potem można na te? :P Czy można od razu po maturze wbijać na ten kierunek wybaczcie mi za głupie pytanie ale nie znam się :P![]()
ja skonieczne technikum za 3 latai zdam maturę
to może zrobią pełny kierunek (tzn. że od razu będę mógł iść na ten kierunek studiów) a jak nie to najpierw się pójdzie na jakieś studia w kierunku programowana i dopiero po tem.Albo po prostu gdzieś indziej stworzą taki kierunek
Ale przez 3 lata to może mi się wszystko zmienić:P się zobaczy
![]()
Ostatnio edytowane przez filip2012 ; 15-02-10 o 21:34
Co wy tu z c++ wylatujecie, jako zwykli śmiertelnicy napisać grę na x'a możecie tylko w języku C# bo xna jest w technologii .NET.
Najlepsza wyszukiwarka mp3 http://mp3szukajka.pl/
Pomogłem - to podziękuj!
to jak w końcu jeden pisze że C++ a drugi że w c# bo się już pogubiłem :P

Duże produkcje są pisane w C++, zarówno na PC jak i na konsole, jednak przy pisaniu na X360 trzeba użyć tzw. dev-kitu (który nie dość, że jest baaardzo drogi, to jeszcze nie każdy może go dostać). Dlatego Microsoft udostępnił możliwość tworzenia gier w C# opartych na XNA, które są darmowe i dostępne dla wszystkich (oprócz członkostwa w XNA Creators Club, ale da się znaleźć to za darmo), a przy tym można stworzyć prostą grę mniejszym nakładem pracy (bo pomysł głównie celuje w rynek gier arcade, chociaż to nie reguła - można zobaczyć całkiem nieźle wyglądające gry w XNA)
Konto premium XNA kosztuje 100$ rocznie, darmowe roczne konto trial (możliwość pisania gier na xbox360) można uzyskać będąc w programie MSDNAA. Większość Polskich uczelni już dawno korzysta z MSDNAA i wszyscy studenci bez problemu mogą uzyskać takie konta
P.S. właśnie testowałem konto trial z msdnaa i działa
www.kalarepy.pl - blog okołogrowy. Poszukiwani blogerzy! Prosimy o kontakt na kontakt[malpa]kalarepy.pl !

Witam mam pytanie, jak znam c++ to bedzie latwo nauczyc sie C#?
C++ to trudniejszy język (niższego poziomu). Ktoś tu dobrze napisał, że C# jest bardzo podobny do Javy.
Odnośnie studiów to jest taka uczelnia jak Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i uruchomiono tam chyba pierwszą w Polsce specjalizacje: "Programowanie gier". Oczywiście jest to uczelnia prywatna, ale połowa studentów z najlepszymi ocenami dostaje wsparcie finansowe pozwalajace praktycznie studiować za darmo.
Osobiście bardzo polecam.
Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)