1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

100 HZ a 60 HZ

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez RaXiL, Październik 23, 2010.

1. RaXiL

RaXiL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin!
    Witam mam pytanie czy podczas grania na Xboxie odczuje różnice między 100 HZ a 60 HZ?
    Czy podczas oglądania relacji sportowych np piłki nożnej odczuje różnicę?

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    nie odczytuje bo działa w max 60Hz

4. gvt

gvt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    To jest odświeżanie obrazu. Między 60 a 100 jest różnica. Ale np nie opyla się kupować lcd powyżej 100Hz bo po prostu nie jesteśmy w stanie zauważyć różnicy między 100 a 600. 60 może Ci "mrugać"

5. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    a znasz jakis w miare tani lcd ktory masz 100hz???? bo ja nie
    uprzedzajac twoje pytanie Motion Plus 100hz np w Samsungach to nie jest wyswietlanie w 100hz :)

6. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mam chyba 50/60Hz lcd i mi sie dobrze gra, po co 100Hz, nie widze by cos przeszkadzalo, a ceny takich tv juz sa duzo drozsze.

7. RaXiL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin!
  8. Deep

Deep Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    W LCD nie występuje już efekt migotania :) Jedyna, ale bardzo znacząca różnica to płynność i ilość wyświetlanych klatek przez telewizor. Różnica między 100hz a 60hz jest spora. Najbardziej zauważalne jest to w filmach. Osobiście różnicy w graniu na Xboxie nie widzę :)

P.S Wystarczy postawić obok siebie dwa podobne telewizory. Jeden z 100hz, drugi bez. Bez problemu wskażecie 100hz tv. Różnica jest spora :). Sam to jakiś czas temu przerabiałem:)

9. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    zależy też od TV ja mam Samsunga LE37C530 50/60 Hz i dobrze się gra, żadnego mrugania, obraz czyściutki, itp. oczywiście przez kabel HDMI 1,3.
    Nie które TV z taką częstotliwością mogą strasznie jarzyć i szkodzić wzrokowi grając z bardzo bliska. Poszedłem do sklepu i spróbowałem na 100 i 200 Hz TV różnica była ale tylko na większych calowo TV, tak to różnica jest znikoma.
    Porównujcie gry które posiadają HD, np NFS Undercover.

Idź do sklepu i zobacz taki jak ja mam: SAMSUNG LE37C530
    Bardzo dobry TV, możesz pobrać aktualizację ze strony producenta i oglądać filmy z pendrive w formacie .mkv
    Ja mam podpięty dysk WB 1TB 3,5" (koniecznie 3,5" bo TV ci go nie pociągnie bez oddzielnego zasilania dysku/kieszeni), i oglądam sobie filmy z dysku w najlepszej jakości ;)

10. Deep

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    No bo na ekranach LCD nie występuje efekt migotania/mrugania. Jedynie w CRT taki problem występował. Różnice w szkodzeniu oczom były również tylko w CRT przy niskich częstotliwościach odświeżania, gdzie ekran migotał i przez to oczy szybko się męczyły.

11. sreberko

sreberko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Ludzkie oko jest w stanie zarejestrować 45-53 błysków na sekundę, czyli nie zobaczy różnicy między 60Hz, 100Hz, czy tam jeszcze więcej.

12. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    uwierz mi że z daleka zobaczysz czyściejszy obraz na 100 Hz TV niż na 60 Hz
    Wejdź do sklepu i popatrz na obraz 100 Hz a na 60 Hz, różnicę widać gołym okiem, jak by nie było widać to by przecież nie robili takich TV;)
    Nie były by one przecież droższe od 60 Hz TV

13. Deep

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    @Sreberko No dziwne. Tylko ja na swoim monitorze bez problemów rozróżnię 50,60 i wyżej hz. Różnice zacierają się dopiero gdzieś od 85hz. Siedząc blisko monitora komputerowego crt dostaje oczopląsu mając 60hz, a co dopiero 50... W telewizorze crt oczywiście 60hz jest w miarę komfortowe bo siedzimy dalej.

14. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Żeby widzieć różnicę trzeba mieć sprzęt który używa takiej ilości hz, xbox nie używa

15. Deep

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    Dla tego pisałem że nie widzę różnicy na Xboxie stronę wcześniej. W tym poście akurat mówiłem o komputerze.
    W podobnym temacie myślałem że też obraz jest wyświetlany w 60hz, nawet mimu obsługiwanych 100hz przez telewizor. Natomiast resident202 pisał że telewizor sam generuje brakujące herce. I w efekcie otrzymujemy 100hz. Tu jest ten temat :
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/tv-led-samsung-100hz-ustawienia-66707.html

16. MaverickPL

MaverickPL Guest

A kiedy ostatnio widziales w sklepie konsole podlaczona do TV?
    I od kiedy to xbox w grach uzyskuje np te 100 klatek na sekunde, zebys mial widziec roznice na telewizorze 100Hz.
    Poza tym w przypadku lcd trzeba patrzec na szybkosc reakcji matrycy, a nie jakies pseudoodswierzanie, ktore nie ma wiekszego znaczenia w przypadku LCD.

17. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    telwizor nic sobie sam nie generuje :) Mam takie 100hz i to jest bujda.

18. RaXiL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin!
  19. raflooldz

raflooldz Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Z Funai byś w tej cenie 40 cali kupił spokojnie i jeszcze miał sporą resztę ;)

Poczytaj o tej firmie, posiadam 26 cali i jestem mega zadowolony, znajomy ma 32 i również nie narzeka, za darmo przedłużenie gwarancji na okres 3 lat po rejestracji na stronie producenta. Mogę polecić bo mam i sprawdzałem podczas gry, nie jak część dzieci, które przeczytają 100hz i od razu wiedzą, że 'lepszy bo ma 100hz', jeden napisał, drugi powtórzy żeby być fajnym i taka jest potem opinia ;)

http://allegro.pl/nowosc-tv-funai-lt850-m32-dostawa-gratis-i1286864501.html

http://allegro.pl/tv-lcd-40-funai-lt8-8-m40bb-full-hd-carrefour-i1284846760.html

20. RaXiL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin!
    1 ani 2 nie jest lepszy interesuje mnie jedynie FULL HD i 37 to jest max bo nie mam za dużego pokoju.
    A 100 HZ przydało by mi się do filmów jak i do relacji sportowych.
    Więc pytam czy ten telewizor jest ok.

21. Riiko

Riiko Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co do Hz na monitorze, to widzę różnice, jak mam na 50Hz to bolą oczy jakoś nie naturalnie a na 75Hz [tyle u mnie na monitorze jest maks] to dobrze się czuje, normalnie jest. Co do tv to już nie widzę różnicy na większym ekranie 50/60 czy też 100Hz, w ogóle nie przejmuje się Hz w tv, bardziej mi zależy by gry miały te swoje 720p chociaż :p

Poleć forum