1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[1000 zł] Monitor Full HD do Xbox 360 22 lub 24 cale

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Mephic, Grudzień 12, 2010.

1. Mephic

Mephic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. :) Takie tematy zapewne przewijają się tu często, jednak sytuacja na rynku monitorów stale się zmienia, więc chciałbym dostać świeżą i aktualną poradę.

Posiadam obecnie 22 calowy monitor Samsunga z rozdzielczością 1680x1050. Jest on podłączony do PC i do Xboxa 360 za pomocą przejściówki (monitor nie ma FHD). Niestety, o ile w niektórych grach (Forza Motorsport 3, Dirt 2) grafika wygląda bardzo ładnie, o tyle np. w przypadku GTA IV jakość jest gorsza niż w GTA III na PC. Obraz jest kanciasty, oświetlenie fatalne, kolory blade.

Wyciągnąłem z tego wniosek, że 1680x1050 to dla Xboxa 360 rozdzielczość nieodpowiednia (przynajmniej w przypadku niektórych gier) i zdecydowałem się na zakup monitora do 1000 zł Full HD.

I tu nasuwa się kilka pytań:

1) Czy zmiana na Full HD i połączenie Xboxa kablem FHD z monitorem bezpośrednio poprawi jakość obrazu w grach, które teraz wyglądają paskudnie?
    2) Czy 22 cale Full HD wystarczą? Mam obecnie kartę Radeon 4890 1 GB i niestety w niektórych grach przy monitorze 24 calowym z Full HD wydajność spadnie poniżej poziomu grywalności. Natomiast kupując 22 cale full hd, mógłbym używać rozdzielczości FHD do Xboxa a 1680x1050 do PC (niestety wiem, że zostałyby czarne paski)
    3) Być może lepszym wyborem będą jednak 24 cale FHD i przecierpienie spadku wydajności?
    4) Na jakie monitory patrzeć? Na co się zdecydować? Obecnie mam dwa typy: Monitor LCD LG Flatron W2254TQ - porównanie cen w sklepach internetowych i LG Flatron W2486L - porównanie cen w sklepach internetowych

Proszę o pomoc :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    1. Tak.
    2. Moze lepiej pomyslec nad telewizorem?
    3. Na xboxie nie uswiadczysz takiego spadku z powodu zmiany monitora na wiekszy.
    4. Ja polecam LG W2253TQ. Bardzo fajny monitorek i w dobrej cenie, ale tak jak mowie moze lepiej telewizor kupic wiekszy.

4. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pomyśl nad 32" telewizorem. Funai np.

Co to jest za kabel "FHD"? ;) Domyślam się, że chodzi o HDMI.
    Mam monitor 22", samsung 226BW i GTA4 wygląda tragicznie. Jak większość gier na monitorze. Nawet po cyfrowym łączu. 4890 może sapać przy 24", na 22" będzie dobrze. Piszę to jako user 260GTX (konkurent 4890).

Pamiętaj, że jak kupisz 24" to już TERAZ pc będzie miał problem z grami, a co będzie za pół roku? :)

5. Mephic

Mephic Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    @Touch! Telewizor odpada, nie mam gdzie podłączyć kierownicy, przy biurku z monitorem jest lepsza sytuacja, poza tym jak mówiłem Xbox i PC są połączone do monitora.

@koniuch: Tak, chodziło o HDMI, skrót myślowy. :)

Jeśli chodzi o porównanie 22 cale czy 24 cale to liczy się nie rozmiar monitora a rozdzielczość. Zarówno GTX 260 jak i 4890 będą sapać i na 22 calach w rozdzielczości Full HD jak i na 24, bo karta graficzna nie rozpoznaje rozmiaru Twojego monitora, tylko opiera się o rozdzielczość.

Natomiast z całym szacunkiem, 4890 to bezpośredni konkurent GTX 275. :) Wiem, bo recenzowałem obie karty ;) Co więcej, 4890 przy 1680x1050 chodziło płynnie we wszystkich grach, w przypadku rozdzielczości Full HD zakładam spadek od 10-15 fps średnio, więc póki co sapać będzie Crysis, którego nie trawię. :) Tak czy siak, w przyszłym roku wymieniam na GTX 470 ;)

Tak czy siak, koledze Touch! za porady dziękuję, monitor rozważę :) Dzięki! :)

Wczytywanie...

Poleć forum