1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

1500zł - Kupić konsole czy zainwestować w kompa ? Pomóżcie, doradźcie mi

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Mateooo14, Listopad 29, 2011.

1. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam wszystkich, od razu przejdę do rzeczy - mam na wydanie 1500zł i chciał bym sobie kupić jakąś konsole do grania , a może zainwestować w komputer (grafika, procek, ram itd.) jak już to jakie te podzespoły.
    Mój komp : 9500GT 512mb , Core duo 2x 2Ghz, 2 gb ram ....
    Czekam na wasze porady .

2. Lotnik421 Xbox One

3. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja mam laptopa do internetu itp a do gier mam konsole..
    Nie mam czasu bawic sie w udoskonalanie co roku blaszakow itp itd.

Jesli interesuje CIe granie online za free oraz wybor lepszych tytulów to bierze PS3 (minus taki ze orginalne gry troche kosztuja)
    Lecz jesli nie interesuje Cie granie online tylko singiel i chcesz grac prawie za free to bierz XBoxa 360

Obie konsole kupisz nowe juz za okolo 999-1100zł albo 2 uzywane za 1500zl

4. mk89

mk89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Nowy Sącz
    dawniej byłem antykonsolowy i stwierdziłem że tylko PC, jednak 10 minut po odpaleniu konsoli zmieniłem zdanie, nie ma pieprzenia się z miejscem na dysku, konfiguracją sprzętową, problemami podczas instalacji i innymi rzeczami spotykanych przy PC-tach :)

Lepiej dać 1000zł na kompa do neta i 1500zł na konsolę niż 2500zł na komputer na którym za 2-3 lata będą problemy z odpalaniem gierek na full detalach

5. KrystekxDD

KrystekxDD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja mysle ze lepiej zaiwestowac w konsole, poniewaz jezeli masz core 2 duo na 99% masz gniazdo na procesor lga775 a jak bys chcial zainstalowac cos mocniejszego np. intel core i5 pierwszej generacji ma podstawke lga 1156 a core i5 drugiej generacji ma lga 1155. To bys musial jeszcze plyte glowna kupywac a to dodatkowy koszt ewentualnie poszukac jakiego adaptera z lga775 na lga 1155 ale nie wiem czy cos takiego w ogole jest. Jak bys juz sie w kompa zdecydowal inwestowac to jeszcze moge polecic geforce gtx460 1gb i dokupic z jakies 4gb ramu. Dlatego mysle ze w tym wypadku konsola bedzie lepszym wyborem.

6. SIEDZE

SIEDZE Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zakładzie Karnym
    Zdecydowanie konsola, teraz żeby kupic kompa i najnowsze gry zeby dzialaly to trzeba wydac 4 tys, obojetne czy laptop czy pc, widzialem wiedzmina na laptopie za 3 tys zl, na high się przycinał a jeszcze są ultra... więc tamto juz w ogole kaplica, placic 3 tyś żeby gry nie najnowsze się cięły ? paranoja...

7. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pleciecie bzdury :)
    Złożyłem pare dni temu kompa kumplowi za cene nie przekraczającą 1500zł. Pogra na nim w najnowsze gry, w wiele z nich na ustawieniach high, rzadko która bedzie wymagala medium.
    Grafika na tym kompie będzie lepsza niż na konsoli.

Autorowi może być jeszcze łatwiej i taniej, ma już obudowe, dysk, zasilacz, napęd :)
    W gre wejsc bedzie musialo allegro, my wzielismy z tego serwisu karte, bo potrzeba bylo starszej ale w miare dobrej. Reszte kupilismy w esc.pl.

Co do wygodnosci konsoli. Ja na swoim xboksie gralem w odleglosci 5m+ od konsoli i czas poswiecony na chodzenie w tę i w tamtą by zmienic plyte po paru dniach byl dluzszy niz "bawienie sie ze sterownikami itp. (brednie)".

Pamiętaj drogi kolego autorze,że wielu ludzi potrzebować będzie jak największej ilości argumentów, żeby móc poprzeć swój wydatek. To takie uzasadnienie ich wyboru, który dla wielu musi być wciąż podtrzymywany mówieniem właśnie tego typu rzeczy.
    Ja mam konsole i pc na ktorym chodza nowe gry. Odkąd kupiłem PC konsola poszla w odstawke, teraz lezy w worku by sie nie kurzyć, a jakoś jej sprzedać nie moge :)

Na PC uzyskasz to samo co na konsoli. Trzeba będzie sie oczywiście troche pobawić (pady itp.). Ale za to na konsoli nie bedziesz miał tego co na PC (Programy,wygodne surfowanie po necie, itd.).
    Co do samych gier, poza fifą, która na PC jest okropna, reszta jest taka sama, wiele jest portów z konsol. Grafika jak już mówiłem jest lepsza. Do tego dochodzą mody do gier. Dla przykładu GRID z HD Texture mod packiem wyglądał prawie jak GRID 2, po prostu widać było dużą różnicę. Tego na konsoli nie ma, możesz modyfikować obraz, ale to trzeba piracić, do tego nie we wszystkim da rade cos takiego zrobić.

Konsola jest jakims rozwiazaniem, szczególnie dla ludzi posiadających niski budzet poczatkowy (na zakup). Bo później staje się ona coraz droższa (live, gry droższe niz na PC).
    Dużym atutem konsoli, na który nie zwracają krzykacze, jest jej mobilność, moja była w różnych miejscach, nawet w plenerze. Dla mnie do tego jest ona stworzona, do gry towarzyskiej, coop wypada lepiej na konsoli (jezeli nie masz padow, kabla hdmi do tv).
    Jeżeli chcesz bardziej grać solo, lepiej będzie wybrać PC, przyda Ci sie bardziej, mnie zaślepiła początkowo konsola. Dobrze się jednak stało, bo nie kupiłem komputera 4 lata temu, a troche ponad rok temu.

Ja bym Ci polecał PC. Będzie to lepszy zakup biorąc pod uwagę wszystkie + i -.

8. FoX94

FoX94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeżeli w 2012 roku wyjdzie next gen Xbox'a to ja bym poczekał na niego,a jak nie będzie go jeszcze w 2012 roku zainwestował bym w kompa...lecz jak widzę twoje parametry to z jakieś 4 tyś byś musiał mieć na kompa ;)

9. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    FoX94 - haha troszkę przesadziłeś z tymi 4 tyś. , co prawda parametry komputera nie za ciekawe , ale mi nie chodzi o to żeby złożyć sobie jakiegoś *********go kompa "mocarza" :D , bo nie mam tyle kasy ... Wiem że 1500zł to mało na ulepszenie komputera , ale nie znaczy to że nie kupie jakiś podzespołów np. (Core i3, GTX460-GTX550Ti, z 4 gb ram) , lepiej by było żeby ktoś kto się trochę lepiej na tym zna napisał co o tym myśli albo jakąś własną konfiguracje w tej cenie zapodał.
    A co do konsoli to bardzo byłem podjarany na Xboxa 360 i już prędzej planowałem kupno ale wstrzymałem się , dużo czytałem na forach i w ogóle , ale po tym jak zobaczyłem Battlefield 3 na xboxa to troszkę mnie zniechęciło ..

10. CDaddy

CDaddy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Ja proponuje kupić jakiegoś radka za 300-350, ze 2 kloce ramu i czekać na rozwój sytuacji, zbierając dalej pieniądze. Może, w ciągu kilku miesięcy, dostaniemy jakieś info o next genach, ew dozbierasz na jakąś większą modernizację. No i urwać jeszcze parę Mhz na tym procku.

11. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    W konsole zainwestujesz to masz spokój na troche w kompa trzeba inwestować co jakiś czas...

12. gucio1981

gucio1981 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Perth
    Phenom x4 2,5 ghz + mobo I 4gb ramu na eBay za 100Ł czyli 500zl do tego radek 5830 za 60Ł( 300) masz 800 Zlota . Reszta na zasilacz I LCD I wio z każda gra na full. Sam posiadam taki zestaw . 1500 to duzo na upgrade ale trza poszperac.

13. filmyredcywn

filmyredcywn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jakich odpowiedzi spodziewasz się na forum xboxa? :D

14. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  15. SIEDZE

SIEDZE Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zakładzie Karnym
    gucio chyba sie urwał z choinki i ma na myśli kazda gre na full czyli fife 07

16. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  17. filmyredcywn

filmyredcywn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  18. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To ja pisałem że mam to na oku :D i co o tym sądzicie ?

19. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Lepszy PC, ale na pewno nie z allegro.

20. Mateooo14

Mateooo14 Banned

Polubienia: