1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

16D2S nie kręci płytą

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez neehooyah, Styczeń 27, 2014.

1. neehooyah

neehooyah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Witam wszystkich,
    dostałem do zrobienia konsolę z napędem LiteOn 16D2S - usterka to nie czyta płyt.
    Sprawa wygląda tak, że płyta wrzucona do napędu nie obraca się, mam tylko napis "Otwórz napęd".
    Pierwsza myśl - padnięta elektronika. Wymieniłem elektronikę na nową, oryginalny klucz wgrany, napęd ponownie w konsoli i dalej to samo - nie kręci płytą.

Silniczek jest sprawny. Laser świeci ale chyba tutaj nie ma to nic do rzeczy, bo gdyby nawet był uszkodzony to płyta przynajmniej próbowałaby się ruszyć. W tym przypadku brak jakiejkolwiek reakcji po włożeniu płyty i zamknięciu napędu.

Szukałem, kombinowałem i niestety nic - nie wiem gdzie mam szukać przyczyny problemu, nie chcę wymieniać całego napędu ze względu na koszty.
    Może Wy macie jakiś pomysł, co może być nie tak.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Wczytywanie...

Poleć forum