1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

2 czerwone diody, z dokładnym opisem.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez tomix156, Grudzień 16, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tomix156

tomix156 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Otóż mam pytanie. Dostałem za free używanego xboxa 360 (biały), z tym że gość powiedział, że "zacina się". I rzeczywiście tak jest.
    Grę podłączyłem, odpaliłem gta4 (dodał mi oryginał za free), gra chodzi jakieś 2 min, po czym gra wyłączyła się, na konsoli pojawiły się 2 czerwone diody po lewej stronie. Nic, próbuję jeszcze raz. Odpalam, włącza się gra, po chwili na ekranie pojawiają się pasy, lecz konsola NIE wyłącza się, cały czas pracuje, z tym że jakby zacięła się.

Myślałem, że to może wina chłodzenia, zapchania czegoś, gdyż wentylator dość głośno chodzi.
    Rozebrałem i rzeczywiście - pełno brudu, kurzu itd... Najpierw sprężone powietrze, potem delikatnie wacikiem nasączonym spirytusem oczyściłem całość i zostawiłem do rana. Rano przeleciałem suszarką do włosów, żeby jakakolwiek wilgoć na płycie nie została, złożyłem, lecz problem nie został naprawiony, wciąż jest tak samo.
    Czytałem o jakimś sposobie z gumką. Czy jest ktoś w stanie dokładnie to opisać? Dodam, że konsola nie zawsze się wyłącza, czasem ekran obraz znika, głos również, lecz konsola, wentylatory wciąż pracują (na wydaje mi się, dużych obrotach) i gdy gra nie jest odpalona, to na ekranie startowym i przez 20 minut nic się nie wyłącza, pracuje normalnie.
    Jeśli jest ktoś w stanie podpowiedzieć, jak to naprawić, to byłbym bardzo wdzięczny.
    Wiem, że takich tematów na różnych forach jest sporo, ale nikt nie daje jednoznacznej odpowiedzi, jak można z tym walczyć, a nawet jak podaje, to nie opisuje tego krok po kroku.

Jak się pewnie domyślacie - gwarancji nie mam, więc polećcie mi jakiś sposób (opiszcie) lub kogoś, kto to ogarnie i będzie to działało.

jak się pewnie domyślacie, gwarancji nie mam, więc pomóżcie mi lub polećcie coś.

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Rafał Jakuć

Rafał Jakuć Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Białystok
    konsola albo do reballingu ( koszt około 200zł ) albo złom. chociaz i tak do końca nie wiadomo czy reballing pomoże na długi czas. Od płytki odrywają się kulki bezołowiowe które łączą płyte z prockiem gpu przez naprezenia temperaturowe, sam tego nie zrobisz. Jedynie serwis, ewentualnie poszukaj u wojka google metody x-clamp. moze pomoc ale raczej tylko czasowo, w niewielu przypadkach konsola chodzi do pol roku potem reballing i tak. Jak dostalese za darmo to mysle ze mozesz pobawic sie w x-clampa jedynie. bo szkoda 2 paczek na reballing, lepiej dolozyc jeszcze 2 i kupic jaspera.

1 osoba to lubi.
  4. tomix156

tomix156 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli w jakieś zmienianie past itd. nawet się nie bawić?
    A możesz dać mi jakiś link, gdzie jest dokładnie opisany ten x-clamp?
    Wydaje mi się, że to się stosuje przy 3 świecących diodach.

I do moda ad. I post - zedytowałem i napisałem w pierwszym poście, lecz nie potrafiłem usunąć drugiego :D

5. Rafał Jakuć

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Białystok
    zmiana pasty jak najbardziej wsakazana nawet przy x-clampie. podaj mi kod błędu. wygenerujesz go trzymając przycisk od synchronizacji i wciskając eject. np. jak migaja 4 diody to 0 jak 1 to jedna. i tak 4 cyfrowy kod.

1 osoba to lubi.
  6. olej-xbox360

olej-xbox360 Banned

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Xbox360 Encyklopedia - Artykuły: X-CLAMP tu masz z tym x-clampem i hybrydą , na tej stronce jest jak naprawić konsle domowymi sposobami ( ale c tą hybrydą jeżeli nie wiesz jak zrobić to sie nie bierz do roboty )

1 osoba to lubi.
  7. tomix156

tomix156 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Wczoraj to robiłem i wychodziło 0110, ale dziwne jest to, że jak chciałem potem to zrobić drugi raz ponownie, to wciskałem ten przycisk synchronizacji, potem napęd, to napęd się wysuwał, nie tak jak wcześniej, że świeciły się kontrolki.
    Jaką pastę kupić?

8. Rafał Jakuć

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Białystok
    Ja używam Arctic cooling mx-2, ewentualnie arctic silver 5. poczytaj na necie o błędzie 0110 bo to moze być właśnie gpu czyli ten radiator pod napedem albo problem z kościami pamięci

1 osoba to lubi.
  9. elektor

elektor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Torun
    1.Dwie czerwone diody to przegrzanie rada wymiana pasty pod GPU i CPU uwaga przy zdejmowaniu krzyżaka .
    2. Zacinający się ekran może być wina (tak jak przedmówca ) zimne luty pod GPU lecz także od przegrzania .

Tak czy siak najpierw pasta ,a potem grzanko.

1 osoba to lubi.
  10. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    Tak czy siak konsola znów zdechnie. Raz padła będzie to robiła co trochę...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum