2 diody-przegrzanie

jarossiema

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich, proszę o starszych użytkowników o pomoc bo w sumie nie wiem co mam robić.
Problemy z xboxem 360 zaczeły się od początku jego zakupu jakieś 1,5 miesiąca temu kupiłem konsole arcade (falcon) na allegro i następnego dnia trafił mi się rrod (nieuczciwy sprzedawca tak coś porobił że konsola działała tylko pare godzin a potem dead) oddałem konsole do "elektornicznego czarodzieja" (serio tak się nazywa) - naprawił mi konsole - i dał gwarancje na 3 miechy na rrod . Konsola działała elegancko skończyłem na niej crysisa 2 i fight nighta właśnie kończyłem halo 3 - sporo w nią grałem codziennie tak po 2 godzinki . Dzisiaj wróciłem z pracy pograłem pół godziny - a tu niespodzianka 2 czerwone diody zamiast 3 !!! Przeczytałem na jakimś tam forum że to przegrzanie odczekałem 45 minut i uruchomiłem miałem jakiś tam komunikat o przegrzaniu ale włączyłem gre dalej niestety znowu tylko na pół godziny. Teraz się boję włączać nie wiem odczekać teraz pare godzin i spróbować znowu grać czy oddać do tego typka od naprawy ??? Konsola stoi poziomo Z góry dziękuje za pomoc
 

jarossiema

Świeżak
Świeżak
a i wentylatory zaczeły mega szybko szaleć...
 

T0Mmy

Banned
Klasyczne przegrzewanie sie konsoli . Niech odpocznie dłużej nie spiesz sie bo zaszkodzisz bardzej . Jak będzie znów wyskakiwał sprawdź kod błędu rodda i diagnozuj .
 

jarossiema

Świeżak
Świeżak
ok , dzisiaj już jej nie włączam ale wiesz to troche dziwne że po 30 minut przegrzała się , właśnie czytam poradnik wymiany pasty termoprzewodzącej a na zajęciach z techniki miałem 4 więc może sobie poradze :D myślisz że powinienem coś zrobić ??
 

Dvdmax93

Banned
Użytkownik
Falcon?
 

T0Mmy

Banned
Bardzo możliwe że to o paste chodzi . Z tego co wiem jest to trudne do nałożenia
 

jarossiema

Świeżak
Świeżak
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
zmien pastę....tylko kup konkretną zalmana albo arctic silver....poradzisz sobie sam
 

T0Mmy

Banned
Aha i tez skąd ta pewność że to akurat o paste chodzi . Może to być cos innego najlepiej jest sprawdzić miernikiem ciepła radiator jaką ma temperaturę co jest dosyć uciążliwe . Zobacz tez jakie leci z konsoli powietrze bo jak zimne non stop to źle bo nie chłodzi oznacza .
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
czasami prostota pomaga....może mu się pasta wypalila....i tyle....niech zmieni....tani zabieg a może pomóc.....jak nie to pomyslimy co dalej robić
 

devil12

Użytkownik
Użytkownik
Podłączę się pod ten temat bo mam podobny problem - na starym Falconie wyskoczył RROD oddałem do naprawy i działał przez 2 miechy ale niestety pojawiły się 2 diody - konsola zaczyna chodzić głośno jak odkurzacz i wyłącza się pokazując 2 diody - co można w domowych warunkach z tym zrobić - wymiana pasty pomoże czy tylko ponowny rebaling ?
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
podstawa pasta bo może się wypalila....potem zobaczymy
 

ramoon

Użytkownik
Użytkownik
Tak jak pisze Opeael2. Zmien paste i sie zobaczy teoretycznie powinno pomoc ale jak konsola ma pasc to padnie i tylko reballing zalatwi sprawe i konsola pochodzi z pewnoscia dluzej niz 2 miesiace
 

MARIO1

Świeżak
Świeżak
Witam. Podepnę się po temat. Też miałem taki przypadek że zapaliły mi się dwie diody po upływie 30min od samego początku gdy ją kupiłem było ok po upływie roku zapaliły się dwie diody. A co najlepsze że dałem ją do naprawy i po dwóch miesiącach znowu to samo i woziłem ją chyba z pięć razy a do warszawy mam 100km i za każdym razem dwie diody się zapalały. Więc wkurzyłem się i leżała z pól roku. Zacząłem szukać rozwiązania na ten temat w necie czytałem i oglądałem więc trzeba coś spróbować. Wymieniłem pastę zapomniałem jej nazwę ale wiem że zapłaciłem za nią 18 zł i z dodatkiem srebra nie wiem czy to dobra tak bardzo ale mniejsza z tym. Złożyłem ją odpaliłem grę i znów to samo pół godziny i znowu te dwie diody. Już nie mam do niej siły. Wyczytałem że spróbować docisnąć radiator mocniej na GPU i CPU co w na to lub coś innego zrobić żeby to chodziło. Panowie co to znaczy rebaling ? Proszę o jakieś rady pomysły bo już nie mam do niej siły. POZDRAWIAM
 

Matess1999

Użytkownik
Użytkownik
zrób X-clampa lub dokręć mocniej śruby ale pamiętaj żeby przykręcać z umarem bo zgniecież Rdzeń.A jak to nie pomoże to kup nową płytę główną i po problemnie (np. z allegro)
P.S rebaling oznacza odlutowanie GPU lub CPU (zależy co winne) i potem nakładają nowe nóżki ołowiowe lutują spowrotem nakładają nową paste i po problemie
co prawda rebaling jest drogi (ok.120 zł w UKEN).
 

zooooounk31

Banned
ja mialem tak w starym xenonie ze najpierw w ogole konsola sama sie wylaczyla, potem wlaczylem na 15 minut, wiatraki zaczely szalec jak zwariowane, wylaczylem, poczekalem dwa dni, wlaczylem, nie doczekalem sie nawet logo xboxa, rrod, pamiec przegrzana, konsola sprzedana Dexterowi :D
 

freeman94

Użytkownik
Użytkownik
są 2 możliwości według mnie i rozwiązanie na nie, a raczej jak ja bym zrobił:
1. Kupił pastę termoprzewodząca Arctic Silver 5 i ją nałożył (ważne by nie żyłować konsoli na grach po nałożeniu, pasta nabiera swoich właściwości po 24h więc tak żeby pochodziła na "wolnych obrotach"
2. Wyczyścił konsole od środka na radiatorach i ogólnie calą konsolę
3. Wentylatory mogą być już skończone więc albo kupić jakieś nowe i zamontować albo spróbować odratować tamte, czyli wyczyścić je i nasmarować (no niewiem jakimś tam smarem, ja do kompa używam WD40)

Jeżeli konsola po tych zabiegach nie zacznie pracować prawidłowo to konsola tylko do naprawy.
 

Do góry Bottom