1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

2 karty sieci bezprzeowodowej-jak zrobić repeater WIFI lub inny sposób na xbox live

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez cup12552, Grudzień 29, 2010.

1. cup12552

cup12552 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam,zdaje sobie sprawę że powinienem pytać na forach informatycznych ale nie uzyskałem tam odpowiedzi a sprawa dotyczy podłączenia xbox'a wiec moze są jakieś sposoby(udostępnianie internetu przez ad-hoc albo coś)
    mój xbox to slim 4gb więc ma wbudowane WIFI,problem z połączeniem z internetem jest taki:

Mam router wifi 2 piętra wyżej, i na dole netbooka,PC z wifi-stickiem na USB i xbox'a z wbudowanym WIFI.

Problem jest następujący:netbook łapie zasięg po całym mieszkaniu jednak Xbox nawet nie widzi tej sieci a PC ma za słaby ten odbiornik zeby złapać sygnał.
    Chciałbym żeby xbox miał internet koniecznie a na PC by się przydał jednak jest to dla mnie mniej istotna kwestia niż internet na xbox'ie.

Wpadłem na pomysł że:Netbook ma zawsze polączenie, więc łączę go skrętką z PC udostępniam połączenie internetowe i PC robi za router WIFI z pomocą tego USB sticka.

Problem pojawia sie juz pomiędzy netbookiem i PC.dodam że netbook windows xp a na PC windows 7. połączyłem je krosem. ustawiłem ręcznie IP bramę i DNS. jest połączenie ale win 7 nie ma neta.

Próbowałem programami typu winrout'e ale to na nic.
    Wina leży w udostępnianiu połączenia internetowego przez tego netbook'a ponieważ po połączeniu skrętką z xbox'em tak samo jak przy PC tworzą sieć jednak połączenia z internetem nie ma.

Pytanie 1: czy macie pomysł jak to zrobić żeby działało?Ip,maskę,dns i bramę ustawiłem ręcznie,raczej dobrze ponieważ jest połączenie między urządzeniami i pakiety chodzą jednak na drugim urządzeniu nigdy nie ma neta.

Pytanie 2: wpadłem na taki pomysł żeby wziąść tego USB sticka i podpiąć do netbook'a.
    W ten sposób mam 2 karty sieci bezprzewodowej.
    Czy jest możliwość zrobienia z tego repeater'a WIFI ?
    (ta wbudowana mocniejsza karta miała by połączenie z routerem a ta słabsza na USB nadawała by sygnał z którym łączyłby się xbox.

Pytanie 3:
    Czy macie inny pomysł na rozwiązanie tego problemu. Najlepiej tani.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Wedlug mnie szkoda roboty, nie kazda karta wifi potrafi nadawac w trybie AP, kup mocna antene wifi lub router z funkcja AP lub WDS
    A to czy dobrze ustawiasz brame itp zalezy od ustawien sieci tzn jakie daje serwer DHCP w tym przypadku router

4. cup12552

cup12552 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jak mocna antena by musiała być żeby net na tym dobrze chodził skoro teraz nawet nie zauważa tej sieci,nie chce za bardzo w to inwestować i wydawać 200zł na repeater wifi bo za ponad pół roku przeprowadzam się i będę miał gniazda rj-45 w każdym pokoju więc inwestowanie w drogi sprzęt do wifi nie opłaca mi się.

5. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Kupujesz router z funkcja WDS koszt ponizej 100zl lub antena okolo 50zl za dobra antene, a jakiej mocy trudno powiedziec zobacz jaka obecnie masz teraz, powinno pisac na specyfikacji routera czy to na pudelku czy to na stronie internetowej no i anteny dookolne gorzej sobie radza z zasiegiem pionowym

6. cup12552

cup12552 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Czyli sugerujesz kierunkową antenę kupić do takiej sytuacji?
    Boje sie ze kupie antenę za 50zł+przesyłka i nie będzie i tak łapał sieci.

7. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Nie kierunkowa jest na zew. ty masz wew miec zasieg wiec tylko dookolna antena po prostu kupujesz mocniejsza, a to czy ci bedzie chodzic to sprawdzisz jedynie na innej antenie lub pożycz od kogos router bo nie wszystkie maja anteny tej samej mocy i tak jak pisalem zasieg pionowy jest słabszy niz poziomy zwłaszcza przez dwa pietra

Wczytywanie...

Poleć forum