21.05.11- koniec świata

javownik

Użytkownik
Użytkownik
jak wszyscy już wiedzą, amerykański naukowiec przepowiedział że dziś nastąpi koniec świata, a oczywiście w te głupoty niewieżę, ale to dobra okazja podyskutować trochę o apokalipsie. A uważam że przy przewidywaniu daty końca świata niepowinniśmy się kierować tekstami religijnymi, wszystko co w nich pisze to tylko metafora, parabole które nie mogą dostarczać naukowych faktów. Powinniśmy raczej analizować zjawiska przyrodnicze. Obserwacje, badania kataklizmów które miały miejsce już na ziemi, albo gdzieś w kosmosie dostarczą nam o wiele więcej informacji, gdyż w przyrodzie wszystko jest cykliczne i prędzej czy później kataklizmy które kiedyś się wydażyły znów się wydażą. W najbliższych czasie naukowcy spodziewają się kolejnej epoki lodowcowej, erupcji superwulkanu Yellowstone, zderzenia z asteroidą i wielu innych zdarzeń i to właśnie one nam bardziej zagrożą, aniżeli interwencja Boga, którego istnienia niemożemy być pewni, a tymbardziej obiektywnie ustalić które bóstwo jest tym prawdziwym. A jakie są wasze przemyślenia?


PS. a gdyby ktoś uwierzył w koniec świata ma tu krótki poradnik zasłyszany w telewizji, co zrobić w takim wypadku:
1. położyć się na podłodze
2. skierować nogi na południe
3. nałożyć na głowe torbe

raczej wątpię żeby pomogło, ale takiej sytuacji raczej nie zaszkodzi.
 

Blood.

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Polacy odłozyli koniec swiata,bo Pudzian dzis.
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Naukowiec - dumnie powiedziane.

Szkoda tylko ze ten pajac powoluje sie na biblie, gdzie jest tekst: "Nie znacie dnia, ani godziny"
Widocznie przegapil ten akapit.
 

Gonzo7

Użytkownik
Użytkownik
To lipa ;/ nie zdąże już oglądnąć finału LM ;/ no ale cóż... narazie chłopaki :( :p
 

norbert910

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tak jak wyżej, koniec świata nie możliwy, a jak będzie to Pudzian dziś przegoni.
 

bartolinos15

Użytkownik
Użytkownik
Widziałem obrazki z kamerki internetowej z Auckland(Nowa Zelandia) gdzie już godz.18 była i... Auckland piękne jak zawsze.
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ciekawe czy xbl będzie sprawne?... :/

a tak ogólniej już...
jeśli tak autor tematu chce się kierować na obserwacji zjawisk przyrodniczych..i brać sprawę ciut poważniej...to w grę mogłoby tylko wchodzić kolejne je.nięcie planetoidy siakiejś. o ile pamietam, to co 125 mln lat(65?) orbita którejś powodowała największe kataklizmy, wyniszczające większość flory i fauny.
jest też teoria o wrednym blizniaku słońca(na razi niewykrytym), który stanowić miałby niby element układu słonecznego podwójnego. i również cyklicznie powodować burdel na ziemi.
no, ale to jak na razie czyste teorie, i kosmologiczne(?) gdybania...
a biblia to największy shit, jaki człowiek wymyślił. ale i najcwańszy ruch pradawnego człowieka. ;)
 

Jarek882

Banned
Użytkownik
Biblie to ja sam moge sobie teraz napisac a ludzie ze pare milionow lat odczytaja to i uznaja ze jest to rzecz swieta..
 

daro 85 gt

Użytkownik
Użytkownik
Dla zainteresowanych skąd ludzie biorą te daty końca świata... EleNIN :)
A co to ten elenin macie tu
 
R

rowerser

Guest
Nibiru! - odsyłam do google :)

Takie teorie są bardzo ciekawe i dość miło się je czyta ale ile mają w sobie prawdy ?
 

daro 85 gt

Użytkownik
Użytkownik
Nibiru! - odsyłam do google :)

Takie teorie są bardzo ciekawe i dość miło się je czyta ale ile mają w sobie prawdy ?
Nibiru - Planeta X - Elenien zwał jak zwał :) ja lubię czasem o tym poczytać :)

Dla lubiących trochę teorii spiskowych i o końcu świata link

Ludzie w to wierzą i wymyślają kolejne daty końca świata... :)
 
R

rowerser

Guest
Nibiru - Planeta X - Elenien zwał jak zwał :) ja lubię czasem o tym poczytać :)

Dla lubiących trochę teorii spiskowych i o końcu świata link

Ludzie w to wierzą i wymyślają kolejne daty końca świata... :)
Jej...nawet nie wiedziałem ile ma nazw ta planeta :D hahahahah
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dajcie spokój, koniec świata miał być już w 1999 r. (że niby 3 odwrócone szóstki), miał być w 2000 r. w związku z jakimś tam zaćmieniem, miał być 06.06.2006 roku. Miał być 10 listopada 2010 roku. Na 2012 jest tez zapowiadany... eh...

Dla tych co ciekawią się odległą przyszłością;


2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna).

2011 - W wyniku opadu radioaktywnego północna półkula Ziemi będzie niemal pozbawiona fauny i flory. Następnie wrogowie zaczną chemiczną wojnę przeciwko pozostającym przy życiu Europejczykom.

2014 - Większość ludzi (na półkuli północnej) zginie w wyniku raka i innych chorób skóry spowodowanych naprominiowaniem i chemikaliami.

2016 - Europa prawie w całości wyludniona.

http://www.iluminaci.pl/proroctwa/przepowiedn ie-jasnowidzacej-wangi

2018 - Chiny stają się potęgą światową. Wydobycie ropy naftowej się kończy.

2023 - Niewielkiej zmianie ulega orbita Ziemi.

2028 - Zostanie wynalezione nowe źródło energii. Panuje głód. Zostaje wysłany załogowy statek na Wenus.

2033 - Tereny polarne topnieją. Podnosi się poziom oceanów.

2043 - Europa i świat zaczynają się ekonomicznie odradzać. "Europa w większości muzułumańska".

2046 - Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja ogranów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia.

2066 - Podczas ataku na "Muzłumański Rzym", Stany Zjednoczone użyją nowego typu broni - "broń klimatyczna". Konsekwencją jej działania jest całkowite ochłodzenie klimatu na terytorium wroga.

2076 - "Bezklasowe społeczeństwo".

2084 - Nautra wraca do życia po wojnie nuklearnej.

2088 - Pojawia się nowa choroba - ludzie starzeją się w ciągu chwili!

2097 - Ludzie znajdą lekarstwo na ww. chorobę.

2100 - Pojawia się sztuczne słońce oświetlające ciemną stronę Ziemi (tą, zwykle pogrążoną w ciemnościach nocy).

2111 - Ludzie są w stanie łączyć elektronikę i ludzki organizm. Powstają cyborgi.

2123 - Wojny lokalne między mniejszymi państwami. Wielkie mocarstwa pozostają obojętne.

2125 - Na Węgrzech odnotowuje się pierwszy kontakt z inteligentną cywilizacją spoza Ziemi.

2130 - Ludzie rozpoczynają budowę "podwodnej koloni".

2164 - "Zwierzęta zmieniają się w pół-ludzi".

2167 - Powstaje nowy system religiny, który obejmie całą Ziemie.

2170 - Wielka susza.

2183 - Kolonia na Marsie staje się jądrowym mocarstwem i domaga się niepodległości od Ziemi.

2187 - Dwie, ogromne erupcje Wulkanów zostaną powstrzymane w ostatniej chwili zapobiegając tragedii.

2195 - Podwodna kolonia zostaje ukończona i nadaje się do życia.

2196 - Rasy azjatyckie i Europejskie zostaną kompletnie wymieszane.

2201 - Na Słońcu zwalniają procesy termojądrowe. Spada temperatura na Ziemi.

2221 - W konsekwencji poszukiwań pozaziemskiego życia ludzi natrafią na coś strasznego.

2256 - Zapomniany/zagubiony statek kosmiczny przenosi na ziemię nieznaną chorobę.

2262 - Planety stopniowo zmieniają swoje orbity. Mars jest bombardowany przez komety.

2271 - Zmianie ulegają pewne prawa fizyczne.

2273 - Wszystkie rasy na ziemi mieszają się. Powstaje nowa.

2279 - Ludzie odkrywają możliwość uzyskiwania energii "z niczego".

2288 - Ludzie potrafią cofnąć się w czasie. Kontaktują się też z obcymi.

2291 - Słońce słabnie. Pojawiają się koncepcje jego ponownego "aktywowania".

2296 - Ogromna eksplozja na słońcu. Zmienia się grawitacja. Stacje kosmiczne i satelity spadają na Ziemię.

2299 - We Francji masowe protesty przeciwko Islamowi.

2302 - Nowe i nieznane prawa oraz sekrety wszechświata zostają wyjawione.

2304 - Tajemnica księżyca zostaje odkryta.

2341 - "Coś strasznego" zbliża się do Ziemi.

2354 - Usterka jednego ze sztucznych słońc prowadzi do suszy.

2371 - Wielki głód.

2378 - Pojawia się nowa rasa ludzka.

2480 - 2 sztuczne słońca się zderzają. Ziemia pogrąża się częściowo w ciemności.

3005 - Wojna na Marsie. Trajektoria planety zostaje naruszona.

3010 - Kometa uderza w księżyc. Wokół Ziemi zaczyna krążyć pas planetoid.

3797 - Do tego czasu zniknie życie na Ziemi, jednak ludzkość będzie już na tyle rozwinięta aby zorganizować życie w innych układach planetarnych (o tym samym roku Nostradamus wspomina w swoich Centuriach, jako o końcu świata).

3803 - Nowa planeta jest stopniowa zaludniana. Klimat nowej planety ma wpływ na ludzi - mutują.

3805 - Wojna między ludźmi o surowce. Ponad połowa ginie.

3815 - Koniec wojny.

3854 - Rozwój cywilizacji praktycznie zatrzymuje się. Ludzie żyją stadami, jak zwierzęta.

3871 - Nowy prorok mówi ludziom o prawach, moralności i religi.

3874 - Nowy prorok zyskuje ogromne poparcie wśród ludzi. Powstaje globalna religia.

3878 - Ludzie całkowicie zapominają o nauce powierzając swoje życie prorokowi.

4302 - Powstają nowe miasta. Nowy kościół wspomaga naukę i technologię przez co jej rozwój gwałtownie przyspiesza. Naukowcy znajdują wspólne mechanizmy we wpływie wszystkich chorób na organizm człowieka.

4304 - Zostaje wynalezione niezależne lekarstwo na każdą istniejącą chorobę.

4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.

4509 - Ludzie osiągają rozwój na tyle wysoki aby móc rozmawiać z czymś, co my nazywamy bogiem.

4599 - Ludzie osiągają nieśmiertelność.

4674 - Rozwój cywilizacji osiągnął swój szczyt. Liczbę ludzi żyjących na wielu planetach szacuje się na 340 miliardów. Ludzie zaczynają asymilować się z obcymi, inteligentnymi rasami.

5076 - Zostaje odkryta granica wszechświata. Co za nią - nikt nie wie.

5078 - Zostaje podjęta decyzja o przekroczeniu granicy wszechświata mimo, że 40% populacji jest przeciwko.

5079 - Następuje coś, co Vanga określa mianem końca świata.

źródło- Kafeteria - Magazyn dla kobiet www.kafeteria.pl
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
malina, o dziwo zachciało mi się przeczytać cały twój post : D
Najbardziej mi się spodobało to:

4308 - Dzięki mutacji ludzie są w stanie wykorzystać ponad 30% możliwości swoich mózgów. Uczucie zła i nienawiści przestaje istnieć.

I to że ludzie osiągnęli nieśmiertelność haha . To już mnie rozbawiło, o ile powyższe zdanie zaciekawiło.
 

elosiema 3

Użytkownik
Użytkownik
coś apropo tego co ludzie nazywają teoriami spiskowymi.



a tak przy okazji jak ktoś jest katolikiem to świątynia w jerozolimie już stoi teraz możemy zacząć typować kto ma zostać antychrystem
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ja tam mam koniec świata po każdej imprezie rano, ale na ten ogólny mi sie jakoś nie spieszy... po wakacjach niech się dzieje co chce :D
 

dziend0bry

Użytkownik
Użytkownik
jeszcze godzina, uhh :D to ja lecę grac w CoDa przed smiercią ^^
 

chudi94

Użytkownik
Użytkownik
Kilka minut po 18 i nadal nic :/
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
18:10 - moj telefon zgubil 3 kreski zasiegu ktore za chiny nie chca wskoczyc na swoje miejsce. polaczenie z innym miastem osiagalne
 

Gonzo7

Użytkownik
Użytkownik
ehh ale ja jestem po****** ;/ przegapiłem koniec świata ;/ a Wy ? też macie to samo ;/ ? ***** mac ;/
 

Do góry Bottom