1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

24 lub 16 bitowe kolory w grach?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez havoc666, Sierpień 16, 2014.

1. havoc666

havoc666 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam!

Zauważyłem w grach m.in BF4 i World of tanks Xbox 360 Edition, że przy wyświetlaniu ciemnych kolorów pojawiają się widoczne, stopniowe zmiany kolorów. Cieniowanie nie odbywa się płynnie, widać po prostu takie jakby coraz jaśniejsze kręgi. Coś jak tu na lewym obrazku: [​IMG].

Oczywiście nie w takiej skali, jest to zdecydowanie mniej widoczne, ale występuje. Bawiłem się ustawieniami konsoli i telewizora, ale nawet po przyciemnieniu obrazu, przejścia te są dalej widoczne. Moje pytanie brzmi tak:

Czy tak to ma wyglądać? Podejrzewam że tak, ponieważ użycie zmniejszonej palety kolorów pomaga w utrzymaniu płynności rozgrywki, jednak z racji tego że jestem konsolowcem od niedawna, to wolę się spytać bardziej doświadczonych użytkowników.

Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, ale psuje efekt.

Konsola to Xbox 360 E 250 GB, podłączona kablem HDMI.
    Ustawienia:
    Rozdzielczość optymalna
    Czerń standardowa
    Kolory ustawione na automat

Pozdrawiam!

2. Lotnik421 Xbox One

3. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113