1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

24 miesiace na przeobiona konsole i to nie na podmianie klucza...co o tym myslicie

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez tomasz222, Kwiecień 24, 2009.

1. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ja jestem w szoku...aukcja jest niezla..fajna cena itp. X-BOX360ARCADE 1,5 IXTREME GWAR.24 MIESIACE JASPER (619141279) - Aukcje internetowe Allegro zaskoczylo mnie to wiec napisalem do kolesia.......ja mu napisalem to---------------witam..mam pytanie odnosnie xbox jasper 1.51........... 24 miesiace dajecie juz na przerobiona konsole ]? czy to tylko taki chwyt ze po awari wgrywac trzeba oryginalny klucz z napedu i wysylamy konsole do microsoftu liczac ze sie nie zorientuja ze kiedys konsolka byla rozkrecana[? czy przy przerabianiu wymieniacie odrazu paste na lepsza czy zostaje ta kiepskiej jakosci oryginalna..pytam bo juz 2 xboxy falcon slapaly mi rroda wlasnie przez paste..1 raz bo nie wymienilem..2 raz bo sprzedawca skasowal mnie twierdzac ze wymieni za doplata paste a tego nie zrobil..prosze o zetelna odpowiedz.dziekuje i pozdrawiam..
    KOLES MI ODPISAK TO-------------
    1087644 (12:12)
    witam
    1087644 (12:12)
    1 nie ma oryginalnego softu do liteona
    1087644 (12:13)
    2 gwarancja jest od nas nie od mikrosoftu (oczywiscie można i tam reklamować szanse powodzenia 50%)
    1087644 (12:14)
    3 jest gwarancja 24m wiec po co kombinować
    1087644 (12:14)
    czesto zamontowana pasta jest gorsza niż oryginalna
    1087644 (12:15)
    naprzykład najlepszy arctic silver 5 wytrzymuje w takiej temp tylko 4-7 miesiecy potem kruszeje i traci swoje właściwosci
    1087644 (12:15)
    falkony były wadliwe z innego powodu niz pasta
    1087644 (12:16)
    mam nadzieje ze odpowiedziałem na wszystkie pytania

co o tym myslicie..zwykle lanie wody czy jest to dosc realna oferta

potem jeszcze napisalem to ---------
    kurcze no to mnie zaskoczyliscie....jestescie chyba jedyni ktorzy daja 24 miesace na przerobiona konsole i to nie zadne kombinacje z microsoftem.... jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.....,,,czyli w jasperku pasta jest na tyle dobra ze nie ma potzreby jej wymieniac
    a oni mi odpisali to---------------sądze że nareszcie na tyle zmniejszyli wydzielanie ciepła ze juz problemów nie bedzie i pasta wytrzyma te 2 lata

2. Lotnik421 Xbox One

3. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    pisac kazdy moze ciekawe co bedzie jak sie rzeczywiscie zpesuje. jakos w to nie wierze nie oplacalo by im sie

4. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    GWARANCJA PISEMNA
    24 MIESIĄCE
    GWARANCJA OBEJMUJE WSZELKIE USTERKI
    (3DIODY ,WSZELKIE BŁĘDY E.. i POCHODNE )

DO KAŻDEJ KONSOLKI FAKTURA VAT

5. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    W związku z częstymi pytaniami jako pojęcie gwarancja 24 miesiące uważa sie odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru z umową wynikającą z USTAWY z dnia 5 września 2002r. (Dz.U.02.141.1176 ) .
    to jest wazne. wg mnie to torche o innego niz gwaranacja. to niezgodnosc towaru z umowa czyli jakies wady ukryte czy inne takie. na takiej samej zasadzie kazdy sprzet elektroniczny kupowany w polsce powninien miec 2 letnia gwarancje (zgodnie z norma unii europejskiej). A idzcie sie zapytajcie no byle jakiegos MM jak oni to traktuja. tu bedzie podobnie

6. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    no moze..,ale i tak to chyba lepsze niz srednia gwarancje jaka proponuja inni..1-3 max 6 miesiecy

7. xtomashx

xtomashx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    nie przerabiaj to nie bedzie problemu

8. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    hehe..dobre dobre...obecnego xboxa przerobilem i na koncie mam ponad 40 gierek...wyszly mnie one okolo 300 zl( plyty +prad+rapid) a teraz policz sobie jakbym chcial chocby 5 oryginalow...wole przerobic i w razie czego kupic nowa konsole za rok niz ladowac w oryginaly dla zdlodziejskiego panstwa

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Przez pastę to żadna konsola CI nie padła;). Pasta użyta w xboxie jest dobra pastą.

10. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    teraz wlasnie dzwonil do mnie kolega byl w krakowie po konsole..sklep jakis z konsolami na ulicy Kazimierza...nowy jasper arcade przerobiony 1.51... 830 zl..i na pismie dostajesz gwarancje 24 miesiace na wszystkie awarie..nie ma zadnego chwytu ponoc..wszystko jest dokladnie napisane ........wiec pewnie cos takiego jak to w auckji co podalem..

11. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    skoro jest dobra to czemu odrazu kazdy zaleca wymieniac paste ...ja rozkrecilem 3 xboxy i w kazdym pasta to nie byla pasta tylko kamien.,..

12. Dudek

Dudek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Również interesuje mnie aukcja u tego pana, pisał mi podobnie,

Ja: "drugie pytanie to, czy owe konsole są w 100% nowe, czy są to naprawione stare konsole? bo widzialem ze zajmuje sie pan serwisowaniem..."
    On: "są to nowe konsolki nie naprawiane"
    Ja: "dobry wieczór, kiedys pisałem z pytaniem o xboxa 360, chciałbym jeszcze zapytać czy są to wersje polskie czy UK lub inny kraj?"
    On: "wersje polskie"
    Ja: "jeszcze zadam pytanie w sprawie gwarancji, rozumiem, że jest tam dopowiedziane o ustawie, ale w kruczkach prawnych nie siedze ;d dlatego chciałbym zapytać, czy jeżeli konsola by sie uszkodziła mam na mysli np. RRoD to odsyłam ją do panskiej firmy i wy ją naprawiacie?"
    On "tak"

13. krisr77

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Czym jest „Odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową” i do czego mnie uprawnia?

Odpowiedzialność sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nową, wprowadzoną ustawą z 2002r. instytucją prawną, która zastąpiła dotychczasową odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi. Zmienione zostały przesłanki odpowiedzialności (zamiast wady fizycznej występuje niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową), okres trwania odpowiedzialności, uprawnienia konsumenta oraz reguły dowodowe.
    W skrócie rzecz ujmując, z odpowiedzialnością sprzedawcy możemy mieć do czynienia, gdy wydany klientowi towar okazuje się niezgodny z umową. Może mieć to miejsce, gdy towar nie nadaje się do celu, do jakiego jest zwykle używany, lub jego właściwości nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju, albo gdy towar nie odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela.
    Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową tylko wtedy, gdy niezgodność ta występowała w chwili wydania towaru.
    Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową w przypadku stwierdzenia jej przez konsumenta przed upływem dwóch lat od wydania towaru. Podstawowym warunkiem dochodzenia odpowiedzialności jest zawiadomienie sprzedawcy o stwierdzeniu takiej niezgodności w terminie dwóch miesięcy. Niedopełnienie tej powinności powoduje utratę uprawnień konsumenta.
    W przypadku wystąpienia niezgodności towaru z umową konsument może domagać się od sprzedawcy doprowadzenia towaru konsumpcyjnego do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, zależnie od rodzaju towaru i jego wady. W szczególnych przypadkach konsument może od umowy odstąpić lub żądać obniżenia ceny (gdy naprawa albo wymiana są niemożliwe, albo gdy sprzedawca nie zdoła naprawić albo wymienić rzeczy w „odpowiednim czasie”).
    Sprzedawca ma obowiązek ustosunkować się do żądania konsumenta w terminie 14 dni.
    Nie oznacza to jednak, że w tym terminie ma reklamację załatwić, np. naprawić reklamowany towar lub wymienić na nowy. Ustawa o sprzedaży konsumenckiej mówi, że w przypadku uznania reklamacji powinien to zrobić w „odpowiednim czasie” .
    Czas ten jest zależny od kilku elementów, jak:
    - rodzaj towaru,
    - cel jego nabycia,
    - okres, w którym jest naprawiany,
    - stopień nieprawidłowości.

14. xpudlo360

xpudlo360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TORUŃ
    no i co z tego ,że kamień !! ,a skąd wiesz ,że ten kamień nie ma właściwości termo przewodzących?(nie bądź mądrzejszy od projektantów konsoli) Montowałem wiele Radiatorów na CPU i wiem ,że pasta termo przewodząca najlepiej przepuszcza ciepło po kilku dniach używania ,więc nie chodzi o to ,żeby była ciągle w takim stanie jak z tubki.

15. Dudek

Dudek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zapytałem jednego z kupujących jak wygląda owa karta gwarancyjna od tego pana.

"Witam. Do konsoli dodawana jest najzwyklejsza faktura, w której napisane jest "gwarancja 24 miesiace". Jest to mało istotne bo gwarantem tak czy siak jest firma Microsoft(konsola jest z wszytskimi plombami więc w razie czego nie będzie żadnego problemu z reklamacją). "

Heh czyli tak jakoś niby jest, niby nie wiadomo o co be, bardziej chyba ciekawa wydaje się oferta sklepu z Krakowa gdzie jest napisane "
    [SIZE=+1] Dodatkowo, dostajesz u nas 2-letnią gwarancję firmową na całą konsolę!!!!".

[/SIZE]sam już nie wiem, wyśle kolegę na dniach tam do nich w Krakowie i popytam co i jak.

16. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    Jest coś takiego jak :
    Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27 lipca 2002 roku, zwana też ustawą o zgodności towaru z umową. Która mówi, że sprzedawca powinien zapewnić bezawaryjne działanie sprzętu przez 2 lata i w takim wypadku reklamuje się sprzęt u niego a nie u producenta.

Trzeba mieć tylko dowód zakupu( najlepiej fakturę ) i można tym coś walczyć :)

Wczytywanie...

Poleć forum