1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

3-letnia dziewczynka padła ofiarą reklamy uruchamiając konsolę Microsoftu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Lipiec 23, 2013.

1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jeden z użytkowników forum Reddit o nicku Skywolf111, opublikował wpis, w którym przedstawia historię swojej 3-letniej córki. Pomimo tego, że konsola miała włączone wszystkie zabezpieczenia filtrujące nieodpowiednie dla dzieci treści, to na samym środku ekranu pojawiła się demoniczna dziewczyna z filmu Evil Dead.

Niestety ofiarą tego zdarzenia była jego 3-letnia córka, która postanowiła włączyć konsolę w oczywistych celach rozrywkowych. Poniższy obrazek sprawił, że dziewczynka do dnia dzisiejszego boi się uruchomić X360. Trudno się jej dziwić, taka wizualizacja potrafi przestraszyć nawet dorosłego, a co dopiero dziecko.

W odpowiedzi na niepokojący wpis, Major Nelson stwierdził:

Kiedy jednak inni użytkownicy przyłączyli się do dyskusji, to okazało się, że nie był to odosobniony przypadek. W ostatnich miesiącach pojawiło się znacznie więcej tego typu obrazów oraz zwiastunów pochodzących z horrorów. Kiedy jednak ktoś zaproponował, że zamiast tego typu reklamy Microsoft mógłby zwyczajnie publikować mniej wyzywające plakaty filmów, to Major Nelson stwierdził, że jest to niemożliwe.

Jak Wy byście zareagowali gdyby Wasze dziecko zmuszone było do oglądania tego typu obrazów? Xbox Live’s director of programming, Major Nelson, obiecał przyjrzeć się tej sytuacji. Moim zdaniem ochrona rodzicielska na konsoli powinna obejmować również wszelkie reklamy, ale jak widać Microsoft stawia pieniądze ponad dobro użytkownika.

źródło : 3-letnia dziewczynka padła ofiarą reklamy uruchamiając konsolę Microsoftu - GameFaction

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Eee to co to w ogóle za ochrona rodzicielska? Ochrona przed czym? Przed XXX? heh.

M$ jak zawsze daje ciała.

4. unknow1

unknow1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przynajmniej wyjdzie jej to na dobre. Wyjdzie na dwór lub do nauki się weźmie. Rodzice powinni być zadowoleni.

5. Filemon666

Filemon666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    jakieś pierdoły, u mnie w domu żadnych zabezpieczeń filtrujących nie będzie, a tam jakiś jeden obrazek z horroru nic dziecku nie zrobi...

6. KejGi

KejGi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    do nauki 3 letnie dziecko ? chyba sobie jaja robisz...

1 osoba to lubi.
  7. markus9292

markus9292 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    3 letnie dziecko i xbox? Niech jej lepiej dadzą lalki do zabawy albo kolorowanki, a nie konsole.

2 użytkowników lubi ten post.
  8. Border

Border Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    powodzenia ze 3 letnie dziecko ogarnie xboxa ;]

9. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    Powiem tyle MS tu nic nie zawinił bo jakby mieli tak ciągle monitorować to musieliby dodać osoby zespól monitorujący reklamy
    I ja się pytam po co takie zgłaszanie typu moje dziecko się wystraszyło?
    Rozumiem jakby tam wyskoczyła reklama Sashy Grey z atrybutami erotycznymi ale reklama horroru.
    U mnie w domu gdy byłem dzieckiem nikt nie filtrował konsol ani komputera i jakoś żyję jestem dorosły i nie boję się odpalić xboxa czy komputera.
    A co jeśli byłaby taka sytuacja w tej rodzinie
    Rodzice tej dziewczynki oglądają sobie film horror albo jakiś tam inny +16 18 etc i wchodzi dzieciak wystraszy się wybiegnie i co??
    Gościu zadzwoni do telewizji żeby u niego w domu nie nadawali tego filmu??

10. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    3 letnie dziecko i Xbox? Coś mi tu śmierdzi fejkiem.

Mam kuzynkę, która ma 5 lat, a pad jej się nawet w ręku nie mieści i mimo tłumaczenia nie rozumie jak to wszystko działa. No chyba że chodzi o Kinecta, to już prędzej, ale i tak nie wierzę, że 3 latka by coś takiego ogarnęła.

11. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    Ale przecież Hamerykanie rodzą się z hamburgerem i padem w dłoni;)

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Moja siostra ma 5 lat i z powodzeniem gra sobie w Toy Story, w wieku 4 lat nawet zdarzało jej się zagrać. Więc podejrzewam że i 3 letnie dziecko da radę, inna bajka z samodzielnym włączaniem konsoli, brak umiejętności czytania dość utrudnia zadanie, a z tego co mi wiadomo to 3 letnie dziecko nie potrafi zazwyczaj czytać.

13. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    mój 3 letni siostrzeniec potrafi mi zabrać smartphona i włączyć grę wyłączyć i włączyć inną więc pewnie i z konsolą by dał rade

14. mafey

mafey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Moj brat majacy 3 lata sam wlacza konsole tv pada , potem w menu glownym jedzie do moje gry po czym wybiera 1 ze swoich demowek :p jak to mowia maly ale wariat .

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

15. lasyk

lasyk Banned

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A mój 6 miesięczny braciszek tańczy breakdance'a, pisze wiersze i jest prezesem firmy telekomunikacyjnej.. Teraz będą się przechwalać czyj braciszek/siostrzyczka co potrafi.....

16. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    3 letnie dziecko jak obcuje codziennie z ojcem i konsolą to da radę samo włączyć grę...
    ale druga sprawa, kto do cholery daję 3 letniemu dziecku samodzielny dostęp do konsoli!?!? chyba tylko bezmyślni ludzie którzy nie mają pojęcia o wychowywaniu dzieci... a później wyrastają takie psychopatyczne hambuxy które latają po szkolę z klamką..

ehh... :rolleyes:

17. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    167
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Wg mnie jest to tylko zwykłe wykorzystanie sytuacji, żeby dopiec Microsoftowi (bo to takie modne ostatnio) i szukanie skandalu na siłę.
    Nie widzę tutaj żadnej winy M$ ani powodu do przeprosin a jedynie zwykłe buractwo ze strony rodzica.
    Umówmy się - nie da się i nigdy nie będzie się dało wszystkiego kontrolować. Jeśli są tacy przewrażliwieni, to niech kupią córce czarną opaskę na oczy i w ogóle nie będzie musiała niczego oglądać.
    To czy takie dziecko w tym powinno mieć samodzielny dostęp do konsoli to inna sprawa, ale do wychowania to ja się nie wtrącam.

2 użytkowników lubi ten post.
  18. Kapitan Bakłażan

Kapitan Bakłażan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mętów
    Może Major Nelson powinien stwierdzić, że aby filtrowanie działało odpowiednio konsola powinna być odłączona od internetu? Żenada...

Wczytywanie...

Poleć forum