1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

3 powody, dla których Projekt Natal nie wypali

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Ryszy, Czerwiec 19, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Ryszy

Ryszy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    erwis Casual Core postanowił pójść pod prąd i zamiast zachwycać się z resztą świata nad teoretycznymi możliwościami Projektu Natal, publikuje trzy argumenty przeciw wszechobecnemu hype`owi.

Jak gdybać, to na całego!

Od ostatnich targów E3 minęło już sporo czasu i widać jak na dłoni, co zapamiętaliśmy najlepiej - właśnie Projekt Natal jest najintensywniej komentowanym zjawiskiem targów. Każdy ma coś do powiedzenia na jego temat. Opinii huraoptymistycznych już nawet nie trzeba szukać - gdzie człowiek nie spojrzy, tam znajduje wypowiedź, jak to Natal zrewolucjonizuje branżę, jak Microsoft stanie się Kopernikiem przemysłu i tym podobne. W takich warunkach warto czasem posłuchać głosu rozsądku, nawet jeśli również oparty jest jedynie na spekulacjach.

Po pierwsze - Milo nie jest prawdziwy

Z tym argumentem zgadzam się w stu procentach. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem nagranie z rozmowy Milo z tą przemiłą panią, od razu stwierdziłem, że to marketingowa bzdura. Powód był prosty - albo Microsoft nagle i niespodziewanie opracował sztuczną inteligencję zdolną zdać test Turinga, albo Milo wcale nie jest tak wygadany, jak próbuje się nam wmówić.

Tego samego argumentu używa autor tekstu z Casual Core, dodając kolejny, jeszcze bardziej przekonujący:

Czy naprawdę chciałbyś, żeby komputerowa postać pytała Cię non stop czy wszystko w porządku, kiedy próbujesz odprężyć się po ciężkim dniu grając i nie uśmiechasz się bez przerwy i nie mówisz jak prezenter telewizyjny? Czy chcesz być niepokojony i naciskany za każdym razem, gdy nie uda Ci się okazać prawidłowej emocji? Nie, w tym celu ludzie się pobierają.

Podsumowując, Milo będzie rewelacyjnym, a może nawet rewolucyjnym wynalazkiem natychmiast po opracowaniu sztucznej inteligencji zdolnej zdać test Turinga. Do tego czasu będzie tylko eksperymentem, który w grach spełniać będzie rolę ciekawostki.

Po drugie - gry będą kiepskie

Tu mamy do czynienia z całkowicie subiektywną opinią, w dodatku opartą całkowicie na domysłach. Ale czemu mielibyśmy nie potraktować jej poważnie, skoro większość głosów "za" ma dokładnie takie samo źródło?

Kiedy zagramy we wszystkie gry sportowe "metodą całego ciała", kiedy przebiegniemy przez wirtualny park i wejdziemy na wirtualną górę, co dalej? Gry Wii, które opierały się na wykrywającym ruch gadżecie zestarzały się dla wielu z nas już dawno temu.

To oczywiste, że Microsoft chce za pomocą Natala przysiąść się do suto zastawionego stołu, przy którym do tej pory siedziało jedynie Nintendo. Czy im się uda, zobaczymy. Ale jeśli nie jesteście fanami casualowych minigierek, to raczej nie oczekujcie po Natalu zbyt wiele.

Po trzecie - Sprowadzi Microsoft na złą drogę

Z tym argumentem nie do końca się zgadzam. Autorzy artykułu uważają, że jeśli Xbox360 wejdzie na rynek gier casualowych, będzie to strata dla "normalnych" graczy, jak i dla konsoli.

Powodem, dla którego wielu ludzi kupiło 360 zamiast Wii jest to, że tam właśnie są gry hardkorowe.

Nie bardzo rozumiem ten argument. Czy przegapiłem jakieś oświadczenie Microsoftu, w którym zapowiedział on rezygnację z rynku gier "normalnych"? Nie wydaje mi się. Jeśli Xbox naprawdę spróbuje stać się alternatywą dla Wii, klasyczne gry konsolowe nadal będą na niego wydawane.

A jakie jest Wasze zdanie?

Nie możecie się doczekać rozmów z Milo i gry bez pada? A może tak jak ja uważacie, że dopóki produkt się nie pojawi i nie będziemy mogli zapoznać się z obiektywnymi możliwościami tej technologii, nie ma czym się ekscytować?

Wasyl Kurek

Źródło: http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6736066,3_powody__dla_ktorych_Projekt_Natal_nie_wypali.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Z tego co zrozumiałem ten "nowy ulepszony xbox360" będzie posiadał po prostu wbudowaną kamerę. To już było przy okazji PS2 i eyetoy'a. Trochę mini gierek, można sie bylo zabawić z przyjaciolmi ktorzy nigdy nie "wyginali" sie przed monitorem zeby np zadac cios bokserski i tyle. Szybko się nudził i taki pewnie będzie ten nowy dodatek do xboxa, tyle ze wbudowany na stale. Podejrzewam ze otworzy to furtke do innych gier gdzie po prostu zeby dana produkcje wydluzyc beda wplatane przerywniki gdzie np konsola sprawdzi twoją sprawność fizyczną :). Dla mnie to niepotrzebny dodatek ale jezeli M$ skusił się na takie rozwiazanie to musi miec solidna do tego podstawe. Jak wyjdzie to ocenimy i tyle.

4. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak wprowadzą tego Natala to będzie lipa, gry będą robione tak abyśmy je przechodzili grając na natalu i pewnie będzie je szło przechodzić grając przez pada przez co wydaje mi się, że grając na padzie przejdziemy je bez problemu za pierwszym razem niż ruchem swojego ciała... Jak M$ wprowadzi to gówno Natal to nic tylko sprzedać xbox`a i kupić PS3. Jak ludzie chcą takie ciu****o to niech sobie Wii kupią. Teraz mnie wkurzył porządnie M$!

5. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    @UP
    To kupuj PS3,nikt ci nie kaze grac na NATALU-.-

@TOP
    Jak dla mnei zbedny bajer,chyba ze ktos chce pograc w fife w domu .

6. DjKwaku

DjKwaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Piekary
    ja pierdziele ale wkurzaja mnie takie rozmowy ... teraz gry beda beee bedzie natal bedzie cos wymagane itd ..

czy was wszystkich do reszty popi** ze tak brzydko powiem ???

NIKT nie wprowadzi tego na sile ! nie chcesz nie kupuj ! ZADEN producent gier nie wprowadzi natala na sile w gre bo straca kupe siana ! wiadomo ze nie kazdy bedzie chcial sie gibac przed TV WIEC TEGO NIE ZROBIA !!
    jezeli o mnie chodzi to super :) cena bedzie przystepna to z checia kupie takie cos, dla mnie konsola i gry sa dla zabawy a takie cos bedzie sprawialo duzo frajdy :)

nikt ni wprowadza tego na sile ... M$ nie zrezygnuje ze zwyklego X aby wprowadzac X+natal i robic gry pod to bo straca mase $$ chca tylko wypelnic luke aby nie tylko WII mialo "rodzinne" i rozrywkowe gry.

Jezeli projekt sie uda to teraz co wybierzesz ?? WII czy X360 + Natal ?? oczywiscie ze to 2 bo bedziesz mial wszystko co chcesz

Ps. nie wiem czy kazdy zrozumie o co mi chodzi ... ale Natal bedzie jak hmmmm kierownica do gier .... daje frajde ale nie jest wymagana aby zagrac w samochody, podobnie natal ... jest bo jest chcesz to kupisz nie chcesz to grasz na padzie, ale nikt nie zrobi gry "normalnej" ktora w pewnym momencie bedzie wymagala natala

7. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Microsoft nigdy nie odpuści Sony, więc o zejście do poziomu Nintendo nie ma się co bać. Natal to jedynie dodatek, dzięki któremu Xbox 360 stanie się poważną konkurencją równeż dla Wii i tyle. Poprostu dojdzie nam nowy typ gier. Więcej nie trzeba wyjaśniać.

DjKwaku, ja cię jak najbardziej rozumiem. Co do twojego ostatniego zdania... jakbym ja usiadł zmęczony przy konsoli i w jakiejś grze wyskoczyłoby coś, żeby poskakać przy TV to od razu bym tą grę wyłączył. O to na pewno nie ma się co bać. Z tym natalem to tylko medialny szum, wiadomo w jakim celu.

8. zakrawacz

zakrawacz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    ja mam dwa argumenty za "natalką":

1) XBA - nagle może wyjść masa każualowych krótkich gierek za małe pieniądze by mieć fun na parę godzin i zapomnieć - a nuż będzie też coś ciekawszego

2) gitar hiro bez zawalania żałosnością plastikowego miejsca-w-pokoju-zabieracza - może nic nie będę miał w rękach - ale za to przyjdzie ktobądź - nawet nie gracz - i już będzie się można powygłupiać

9. seba12a

seba12a Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    granie nie będzie odprężające ale będzie męczące. juz widze kierowanie samochodem. wyciagnij ktoś ręce do przodu i trzymaj je tak w powietrzu wyprostowane przez 30 minut. NC

10. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    no właśnie dlatego projekt natal to lipa i pisałem to już w 1 dniu po pokazaniu tego ten projekt to lipa a ten milo będzie odpowiadał na kilka pytań za programowanych.

11. sheriffxPL

sheriffxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    Sam jesteś lipa. No pojawia się prawdziwy charakter Polaczka. Nic nie ma jest źle, chcą coś zrobić jest źle. Przez takich ludzi ten kraj jest bagnem, przez tą polską zrytą mentalność. Jak się ludzie nie zmienią i ich nastawienie do życia to w Polsce zmian możemy sie nie doczekać.

Moim zdaniem ten projekt to może być ciekawe przeżycie i odpoczynek od tzw. "hardkorowych" gier. Poczekamy zobaczymy.

12. Dazer

Dazer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Ludzie to jest przyszłość! Na razie mamy prymitywnego Natala lecz za kilka lat mogą to być okulary i bitwa we własnym salonie, nikt nie zmusza was do kupna (sam nie mam zamiaru), lecz na pewno nie będę przeciwny wprowadzaniu innowacji w branży

13. matix755

matix755 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja tam nie wyobrażam sobie życia bez gamepad.
    a co do rozmowy z osobą wirtualną to za bardzo nie jestem zadowolony takie czynności spowodują odstawienie żywego człowieka na bok... np. przyjaciół

14. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja póki co jestem przeciwnkiem tego projektu z tego względu iż ms nie mówi słowem o osobach nie do końca w pełni sprawnych pod względem fizycznym. Jeśli w nowe tytuły będzie można grać tylko i wyłącznie za pośrednictwem natala to pozostane przeciw:) Jeśli dołążą do tego pada jestem jak najbardziej za :) Gry od zawsze były elementem w którym nie czułem iż moja ułomność fizyczna jest jakąś przeszkodą i nie chciałbym aby ten stan rzeczy ulegl zmianie :)

15. elempl

elempl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    PROJECT NATAL to rozwijanie technologi - tworzenie szerszego wachlarza rozrywki którą gracz moze sobie zafundować chodzi tylko o pozyskanie szerszej rzeszy graczy jedni lubią to drudzy tamto a jesli xbox bedzie oferował dla KAŻDEGO COŚ MIŁEGO to bedą mieli większą sprzedaż i tylko O TO CHODZI - bo dzieki temu poziom rozrywki bedzie szedł w górę a jaki typ rozrywki wybierzesz to zalezy tylko od CIEBIE. Więc nie ma co stękać jak stara baba na straganie tylko się cieszyć...............

16. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Właśnie. No kto wam każe grać w te gry? Narzekacie jakby to miało całkiem pada zastąpić. Poprostu dojdą nam gry pokroju Wii, tylko zapewne lepsze graficznie bo konsola nintendo to crap pod względem sprzętu. Wniosek? Nowi klienci. Już mi się nie chce czytać tych ubolewań jak to źle, że będą gry sterowane ruchem.

17. Staroch

Staroch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to moze byc fajne jak tak z przyjaciolmi sobie pograc albo z rodzina. ;d ale samemu jak przychodze zmeczony ze szkoly to pad w reke i jazda. :D
    ale wedlug mnie project natal wypali uwierzcie mi. polacy tego moze nie kupia bo widze tutejsze komentarze ale jak usa i japonczycy sie rzuca oo to juz inna sprawa :D:D

18. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    niech tam sobie promuja tega NATALA i tworza dla niego gry. pewnie powiekszy to potencjalny rynek zbytu i MS uszczknie troche Nitendo rynku, ale niech nie zapominaja o normalnych graczach i wezma sie za tworzenie naprawde dopracowanych i efektownie wygladajacych gier. Sony powoli wychodzi w wyscigu z MS na prosta a jeszcze nie leci pelnym gazem. tymczasem na xbosie czuje od jakiegos czasu juz czkawke mocy.....Forza 3 i Splitercell wiosny nie czynia, MS potrzebuje wiecej hiciorów na Xboxsa....

19. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ale widać że osoba która wyciągała takie wnioski cierpi na wtórny analfabetyzm ... Nikt nie powiedział że Milo to jakaś sztuczna inteligencja cytuje serwis Kotaku "Molyneux repeated that Milo isn't meant to be a living AI, but rather a cleverly-crafted combination of nuanced facial animation and artificial emotion that creates the illusion of life." czyli nie mamy tu do czynienia ze sztuczną inteligencje !! nie twierdze że Natal na pewno wypali, bo to zależy czy twórcą uda się go wykorzystać i stworzyć dobre gry, na pewno nie będą miały ubogiej grafiki bo niby czemu miały by mieć ? a i wielu użytkownikó x-a mimo że kupiło konsole dla hardcorowych gier patrzy na Wii trochę z zazdrością do gier w których liczy się czysta rozrywka...

20. Noxater

Noxater Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Manchester
    Dazer ma racje ;], spójrzcie jaki to przełom. Jesli cos takiego wyjdzie powiedzmy za rok - dwa, to co bedzie za 10 lat? Okularki, mata do biegania i plaskikowy karabin. Tego typu gry sa raczej rodzinną rozrywką niz jakimkolwiek wyzwaniem dla super hardcorowców ale technologia sie rozwija i ludzie probują wynalezc coraz to smiesznijesze maszyny ktore potencjalnie maja nam zwiekszyc zabawe, i niewiem jak wy, ale ja niemoge sie Natal doczekac ;]

21. iTyle

iTyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    jak ja czytam niektóre komentarze to mi się robi nie dobrze ...
    Po 1 . Czy ktoś wam każe kupować natala (jak wyjdzie)
    Po 2 . Czy ktoś mówi ze Xbox zamieni się w wii i przestanie wydawać "normalne gry"
    Po 3 . Natal jest to świetny sposób aby dzieci nie tylko całymi dniami siedziały przed TV i grali na dżojstiku ale i tez będą mogli się poruszać (a wiecie jak to jest z dziećmi w USA)
    Po 4 . Powiec czy nie chciał byś z kolega albo z koleżanką pograć w np piłkę nożna (nie chodzi mi o fife) tylko ta co była pokazana na E3 w czasie pokazu natala .

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum