1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

360 mod by Szadon

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez szadon, Lipiec 5, 2008.

1. szadon

szadon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Całkiem niedawno z moją konsolą zaczęły dziać się dziwnie rzeczy. Zamarzał ekran podczas grania lub występowały artefakty. Nie czekając na rod postanowiłem nieco zmodyfikować konsole. Uszczelniłem tunele wymieniłem pastę termoprzewodzącą wstawiłem radiatorki na pamięci, lecz prawdziwą różnice zauważyłem po założeniu wentylatora revolteca. Konsola przestała się zawieszać nie występują artefakty a sama konsola chodzi znacznie ciszej ponieważ tylne wenty nie muszą pracować z pełną mocą. Mam dość nową konsole ze zmodyfikowanym chłodzeniem gpu tak więc wentylator wdmuchuje powietrze bezpośrednio na radiator. Co o tym sądzicie?
    [​IMG][​IMG]

http://img355.imageshack.us/my.php?image=dsc00002dh0.jpg
    http://img370.imageshack.us/my.php?image=dsc000011jz3.jpg

2. Lotnik421 Xbox One

3. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Odp: 360 mod by Szadon

moj ziom tak mial ze mu konsola padala to pobawil sie i zrobil to co powinien od razu po przeorbieniu efekt? po 2 tygodniach padla

4. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Gratuluje właśnie załatwiłeś sobie konsole.

Montując wiatrak tniesz powietrzem tunel aerodynamiczny czyli chłodzisz tylko jeden podzespół i do tego czujniki temperatury świrują bo część konsoli jest chłodna wręcz zimna a radiator się gotuje do tego tylne zwalniają bo wydaje im sie że jest chłodno.

W efekcie na 100% płyta odpręży ci się tak że popęka na niej laminat, wyskoczy RooD i będziesz ją mógł wyrzucić na śmieci.

Nie zabierajcie się za coś o czym nie macie pojęcia. Tworzenie tuneli to bardzo skomplikowana sprawa i microsoft bardzo dobrze wiedział jak to zaprojektować by płyta rozpraszała ciepło po całej płycie by nie powstawały odprężenia. Wada to to tylko lutowanie niskotemperaturowe z cyną która nie byłą dobrze oczyszczona.

5. Fokuz

Fokuz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  6. FanXbox2

FanXbox2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Najlepiej to wcale nierobic nic z konsolą!! Jak bedzie rod :'(to do m$ ,ajak się niema gwarancji to uzbierac te 250 zł i zrobic profesjonalna naprawe w jakims serwisie.

7. szadon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

trochę się przejąłem tym co napisałeś i zrobiłem pomiary czujnikiem temperatury. umieściłem go w środku obudowy.
    Umieściłem go po przeciwnej stronie od zamontowanego przeze mnie wentylatora. Przy pierwszym teście wyłączyłem wentylator i zakleiłem otwór. Drugi test wykonałem z włączonym wentem. Wniosek z włączonym wentem temperatura w obudowie spadła o 12 Stopni. Wiec chyba coś daje ten went.

8. Genzo_W

Genzo_W Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Piaseczno

O kurczaki sliczna ta obudowa co w linku :)

9. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

co do obudowy jest ok

a co do papuxa jemu chodzilo o to ze CPU jest chlodne a GPU palisz w ten sposob bo z tego co wiem czujnik jest w cpu ktore w 65nm sie az tak nie grzeje a Ty je schladzasz i przez to ze CPU ma niska temperature (a jak napisalem wczesniej jest tam czujnik) pali GPU poniewaz zmniejsza obroty wiatrakow

10. szadon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Tylko że ja mam nowsze chłodzenie i jest wyprowadzenie radiatora gpu na który właśnie dmucha went. A wie ktoś czy można coś zrobić aby tylne wenty pracowały zawsze z pełną mocą?

11. Majcher997

Majcher997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Czujnik temperatury nie jest tylko w cpu

12. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

jak nie w cpu to gdzie jeszcze?

"Tylko że ja mam nowsze chłodzenie i jest wyprowadzenie radiatora gpu na który właśnie dmucha went. A wie ktoś czy można coś zrobić aby tylne wenty pracowały zawsze z pełną mocą?"

niby ta ale ten radiatorek to taka pipidowa a nie samo gpu cos tam daje ale abys dobrze schlodzil to powinenes dmuchac na gpu i to tez nie za wiele

13. gangster6669

gangster6669 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mirsk

Jeżeli chcesz żeby tylne wentyle działały na pełnej mocy to musisz je podłączyć pod 12v.

14. przeo_91

przeo_91 Guest

15. Majcher997

Majcher997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Nie wiem, powtarzam po <tym co ci lekko mówiąc najebał>

16. szadon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Dzięki podłączyłem pod 12 ale poprostu podłączyłem do kabelków od zasilania dvd. Teraz chodzi o wiele szybciej.

17. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

i o wiele glosniej ale to - logiczne

18. szadon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

No niestety tak ale przynajmniej konsola od modyfikacji ani razu mi sie nie zawiesiła :)

19. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

wiatraki na 12v jak komus glosnosc nie przeszkadza - to dobry pomysl (a na pewno nie zaszkodzi)

natomiast co do tego ze sie jeszcze nie zawiesila to tak jak pisalem wczesniej moj znajomy mial roda wyjol plyte i wlozyl i znikl, po 2 tygodniach padla calkowcie

20. szadon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Tylko że ja nie miałem roda i tylko niektóre gry mi się wieszały. np. w grida mogłem grać godzinami i nic a call of duty 4 po około 3 minutach na filmach również się nie wieszała. Tak wiec to chyba nie było związane z przegrzewaniem sie konsoli. tylko tak jak napisałem w innym temacie z kartą pamieci(która musiałem sformatować:() Więc może mi nie padnie tak szybko. Zresztą teraz są na to mniejsze szanse niż przed modyfikacją ;) a to co pisał papux o tym że rozwaliłem konsole tą modyfikacją to kompletna bzdura. Mierzyłem temperatury i widać sporą różnice.

21. grzech1991

grzech1991 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa

ale z drugiej strony masz racje falcon to zupelnie inna plyta ja mowilem o xenonie a ten najczesciej jak pada to tylko pomaga reballing po ktorym pozniej najczesciej pada drugi uklad, w falconach zdarzalo sie ze po 3 godzinach gry padala plyta

jednak wydaje mi sie ze ten wiatrak robi wiecej szkod niz pozytku bo cpu daje rade gpu potrzebuje chlodzenia

Poleć forum