1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

360Stopni - Numer 4

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez yokus, Grudzień 24, 2009.

1. yokus

yokus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Powraca odświeżony, mocniejszy, szybszy, większy i jeszcze bardziej napakowany czystą zabawą zin 360STOPNI.

Grudniowy pochód rozrywki rozpocznie Ezio Auditore da Firenze prowadząc za sobą śmietankę towarzyską złożoną z "Soapa" McTavisha, Luisa Lopeza, Jacka Blacka, całego oddziału amerykańskich Marines i kilkudziesięciu naszprycowanych kreatyną facetów w rajtuzkach. Na horyzoncie pojawił się także Max Payne, Alan Wake i kilku innych twardych samców alfa, którzy ruszą szturmem na nasze pudła, jak tylko wyleczą się z sylwestrowego kaca.

Tuż za paradą cwałuje armia Na'vich, aż pchających się w Wasze chciwe konsole. Razem z CSL organizujemy konkurs, w którym wasze zdolności posługiwania się Googlem zostaną nagrodzone egzemplarzem gry James Cameron: Avatar!

Ponadto Żywiec skomentuje nam to, co działo się na PGA oraz, w roli sędziego, skonfrontuje ze sobą odwiecznie rywalizujące Pro Evolution Soccer i FIFĘ. Bedless zaś ujawni, co wspólnego ma Xbox i trzy magiczne literki "WWE"

Co dokładnie w grudniowym wydaniu 360STOPNI?

TEMAT NUMERU!

Assasin's Creed 2

RECENZJE

Brutal Legend
    Borderlands
    Call of Duty: Modern Warfare 2
    Dragon Age: Orgins
    Operation Flashpoint: Dragon Rising
    Tekken 6
    Tropico 3
    WWE SmackDown! vs. Raw 2010
    Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony
    Marvel: Ultimate Alliance 2

Oraz retro recenzje, zapowiedzi, felietony i wiele, wiele więcej!
    -->360Stopni NR 4<--

ZAPRASZAMY TAKŻE NA www.360stopni.info

2. Lotnik421 Xbox One

3. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Artykuł Fifa vs PES okropnie wypozycjonowany, osobiście nie chciało mi się nawet domyslac ktorą kolumnę mam czytać. Najlepiej wyglądałoby wg mnie screeny sama środkowa kolumna i lecieć cały czas lewa-rawa z tekstem. Inaczej czytanie staje się lekką udręką.

Ogolnie kawal dobrej roboty. Powodzenia z #5.

4. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Dyskutowaliśmy już na ten temat w gronie redakcyjnym i na pewno postaramy się aby następny numer czytało się wygodniej ;)

5. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Ludzie ta reklama..gdzie są te dwie laski i dymek "poczytasz nam ? " . Okropne to jest... Kolumny tekstu są często rozjechane, na samym dole, robią się schody. Dla mnie jest bez sensu nazywanie nowych akapitów ale to moje odczucie. W Tekkenie za blisko kolumny "stoją". W Smack Down Raw, 2str. tekstu są pogrubione, a 3str. nie ? Chyba, że ja coś źle widzę. To tak na pierwszy rzut oka. :D Później zedytuję post. Pozdrawiam.

6. Zernat

Zernat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Częstochowa
    Rany to nie ściągaj :mad: Ja jestem bardzo wdzięczny za nowy numer i zabieram się do lektury. Szczególnie że jest borderlands na które czekam (paczuszka :yeye: ).

7. yokus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzięki za wszelkie opinie :) z pewnością wszystkie uwzględnimy przy Tworzeniu kolejnego numeru który już za miesiąc

8. maxi147

maxi147 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ludzie nie narzekajcie , ktoś pracował nad tym tyle aby teraz wam to udostępnić za DARMO , a wy macie problem ??

Życzę powodzenia w tworzeniu #5 :]

Aha zauważyłem ,że w artykule o RDR jest powtórka , tzn. na str.2 i 3 jest "Oczywiście po tak ogromnym terenie......" ,ale to nic :p

9. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Spokojnie ;) Nie mamy nic przeciwko konstruktywnej krytyce :p

Stosowanie śródtytułów jest rzeczą powszechną i wręcz pożądaną w dłuższych tekstach w celu zachęcenia czytelnika do dalszej eksploracji danego artykułu ;)

10. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Jak napisałem jest moje odczucie. Dla mnie jest to jak prowadzenie ze rękę czytelnika i naprowadzenie go o czym jest tekst, jakbyś z góry zakładał, że nie rozumiem o czym piszesz :) ale mówię, ja to tak widzę.

11. HunterPL

HunterPL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    brakuje mi działu sprzęt (w nim moglibyście dawać foty jakichś promocji xboxsów o nowych kontrolerach pierdołkach technicznych itd... )

12. kuhar

kuhar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    tylko że po pierwsze te informacje stałyby się szybko nie aktualne, a po drugie nie ma za bardzo chętnych do prowadzenia tego.

13. nick777

nick777 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fajnie, że po tak długim czasie wydaliście kolejny nr. Chwała Wam za to co robicie, za pasję i chęć pokazania innym, że MY (czyt. radakcja) też potrafimy. Będą pochwały jednak trzeba napisać też parę słów krytyki.
    Najpierw plusy. Składacie wreszcie w programie do składku (InDesign), a nie jak było to wcześniej w programie graficznym (PS). Tabelka z ocenami jest przejrzysta. Niektóre tła pod tekst są dobrze dobrane do koloru czcionki, przez co czyta się bez problemu, a oko tak szybko się nie męczy.
    Teraz minusy. Nadal nie ma zlinkowanego spisu treści czy zakłądki/belki po prawej stronie. Trzeba przebijać się przez cały nr aby przeczytać NR TEMATU. Naprawdę to nie jest trudne w ID, a w ręcz bajecznie łatwe. Druga sprawa to INTERLINIA. Tu jest już tragicznie;) Wiadomo, że nie każdy tekst musi mieć taką samą czcionkę co reszta, szerokość i ilość łamów czy ów interlinia, ale nie może być tak, że w jednym artykule są różne odstępy (przykład TEKKEN 6). Różne odstępy między łamami np. przy GTA str. 37-38. O marginesach też zapominacie, kilka na jeden artykuł ;). W FIFA vs. PES burzą ład NIE DOKADROWANE FOTKI. Przecież można je było spokojnie przyciąć po 5-6 mm po każdej stronie i już by tak nie nachodziły na sąsiednie tekst. Czasami tle trzeba pomóc, zwiększyć kontrast, podświetlenie aby nie było tak jak jest przy HALO ODST 49-50 str. Tam również na jednej stronie jest wyboldowana czcionka, na drugiej już nie, chyba że ja u siebie tylko tam mam. I na koniec, BELKA/PAGINA BOCZNA po prawej "jest ruchoma" :] Zmienia swoje położenie minimalnie, ale się porusza, czyli albo temple do ZINU nie był przygotowany dobrze, albo skopiowany jest on co stronę z małym przesunięciem lub podczas SKŁADU został on przez nieuwagę przesunięty.
    Tyle mojego. Inni nazwią to krytyką inni pomocnymi wskazówkami. Gdybym miał mniej pracy u siebie, pewnie pomógłbym przy składzie, a tak mogę jedynie pokazać na co trzeba zwracać uwagę. (ja też często otrzymuję uwagi/słowa krytyki do swoich projektów, które później staram się już nie popełniać, bo nie ma tak na świecie aby każdemu dogodzić:) )
    CZekam na kolejny nr 360STOPNI i NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI 8)

14. kuhar

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    dzięki za konstruktywną krytykę, ale muszę się tutaj w paru kwestiach obronić:
    1. numer 3 (2 chyba też) był również sklejany w indesign
    2. odnośniki na drugiej stronie działają
    3. belka jest w dokładnie tym samym miejscu na każdej stronie z wyjątkiem dokładnie jednej - tam jest różnica rzędu dziesiątej części piksela, więc nie powinno być tego widać
    4. wszędzie z wyjątkiem tekkena marginesy są zachowane - ten tekst był do złożenia czymś masakrycznym - więcej go już upchnąć na jednej stronie chyba się nie dało i wyszedł taki "potworek" z niego

poza tym numer składany był w półtora dnia przez osoby niespecjalizujące się w dtp (ja i yokus), ponieważ dtpowiec nam nawalił, więc myślę, że na prawdę dobrze wyszedł skład biorąc to wszystko pod uwagę..

spróbujemy te wszystkie zastrzeżenia wziąć pod uwagę przy tworzeniu kolejnego numeru.

15. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Świetna robota. Jak na razie czytam, to tylko znalazłem 2 błędy.
    1. Na niektórych stronach, zdania (a czasami akapity) są zbyt blisko siebie. Są tak uciśnione, że nie raz mam wrazenie, jakby to było jedno słowo.
    2. Przed "i" nie pisze sie przecinka, chyba, że się powtarza :p Tak samo przecinki nie daje się na początek wersu, tylko na koniec.
    3. Dwa razy ten sam akapit się powtarza na 3 i 4 stronie.

16. yokus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    nick777 tak krytyka jest niezwykle pomocna i jeśli możesz to proszę o jeszcze więcej wskazówek dotyczących składu. Dobrze a teraz zabierajmy się za tłumaczenie:)

AD1. Interlinia na pewno w następnym numerze będzie utrzymywana na stałym poziomie(ciągle dopracowujemy składanie w ID)
    AD2. Co do hiperłaczy to z pewnością weźmiemy sobie do serca aby także na belce zrobić łącza do poszczególnych działów. Jeśli chodzi o spis treści to opcja hiperłączy działa prawidłowo.
    AD3.W tym numerze będzie przypadać zdecydowanie mniej słow na strone dzięki czemu nie powtórzą się już sytuacje jak z Tekkenem 6 w tym numerze.

Mam nadzieje że wszystko to pomoże nam się stawać z dnia na dzień lepszym zinem :)

marek2fgc Tobie także dziękuje za pomocne wskazówki :) Przekaże je korektorom :)

POZDRAWIAM

17. zyga101

zyga101 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Czy po przejściowych problemach zin będzie się ukazywał w miarę regularnie ??

18. kuhar

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    będziemy się starali wydawać zin zgodnie z założeniami co miesiąc, więc trzymajcie za nas kciuki :)

19. krychu

krychu Aka Rostu V.I.P XBOX MANIAK Game Master

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krk
    A ja przypnę temacik bo widzę, że nikomu się do tego nie spieszyło.

20. Grzyb^

Grzyb^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Według mnie oprócz (ogromnej)powtórki w Tekkenie 6 w punkcie 2.3, i kilku "pozjadanych" literkach i znakach interpunkcyjnych wszystko jest ok.
    Z niecierpliwością czekam na #5. Pozdrawiam, Grzyb.

21. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dobrze że zin dalej wychodzi co jest na +.
    Teraz krytyka:

Czasem tekst [litery] się zlewa[ją]. Najczęściej e; a; n. Oddzielcie ten komiks od innego artykułu bo troszkę to na pierwszy rzut oka wygląda jakby 300 było w recce Read Dead.

Conviction: Stare screeny [1sza edycja gry] poplątane z nowymi... Fischer ma brode a teraz ma jeża i jest bez brody :p!

Brawa za sposób oceny - oby więcej takich ocen szło!

Możecie jeszcze jak by wam się chciało czasem zapodać screen czy zdjęcie jak sami gracie bo mam czasem [mylne?] wrażenie że niektóre recki to zlepek ifo z różnych strony...

na plus +;)!

Wczytywanie...