3D i Full HD: nie w tej generacji konsol



Osobiście nie mam wyrobionego zdania na temat technologii wyświetlania obrazu w 3D w grach. Wygląda też na to, że funkcja ta ma więcej przeciwników niż zwolenników. Prawdopodobnie jest to podyktowane tym, iż większość z nas dopiero co przesiadła się z telewizorów SD na odbiorniki LCD i plazmowe. Nikt nie ma zamiaru po raz kolejny wymieniać telewizora, zwłaszcza, że TV 3D są bardzo drogie. Poza tym okazuje się, że nie doświadczymy gier 3D w FullHD. Przynajmniej nie w tej generacji konsol.

Wszystko ma związek ze złączem HDMI, w jakie wyposażono konsolę PlayStation 3. Jest ono w wersji 1.4 (Xbox 360 ma HDMI 1.2) i pozwala na wyświetlanie obrazu 3D 1080p, ale jedynie o prędkości 24 klatek na sekundę. Oznacza to, że nawet jeśli powstaną takie gry, to i tak będą strasznie szarpały, a sami ich twórcy nie będą mogli nic na to poradzić.

SONY wciąż jednak chwali swój najnowszy wynalazek. Firma podaje, że nawet wprawne oko grafika komputerowego będzie miało problemy z rozróżnieniem obrazu 720 3D a 1080p 3D na ekranie do 42-cali. Wyżej zaczynają się już małe schody.

źródło: lazygamer

3D i Full HD: nie w tej generacji konsol – GRRR.pl – blog o grach, nowe gry komputerowe, konsole
 

Toczygroszek

Użytkownik
Użytkownik
Ja w 3D mogę EWENTUALNIE obejrzec jakiś krótki film, co zapewne też popsuje mi przyjemnośc oglądania. A co dopiero grac w 3D.. Przecież w ten sposób traci się wszystko, co w grze najlepsze, dajcie spokój. Moim zdaniem cała ta technologia to jeden wielki bubel, ale na czymś zarabiac trzeba, nie?
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
3D. Sony strasznie się napaliło na to, co chwilkę jakiś news, jakaś plotka. Hype jest ogromny. Cieszy mnie w tym wypadku stosunek MS. "x360 też będzie obsługiwał 3D" wszystko. Nie robią Hype, bo wiedzą, że jedno wielkie G z tego będzie. :).
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Hoho. Autor tekstu ma niezłe wymagania.
3D w 1080p? Zapomnijcie. Obecne konsole nie dają rady zwykłych gier 2D w 1080p renderować , a co dopiero mówić o 3D...Założę sie , ze gry 3D od Sony będą śmigać max w rozdziałce 720p , właśnie z powodu specyfikacji złącza HDMi i z powodu niewystarczającej mocy obliczeniowej do 3D w 1080p.

A właśnie co z 3D na Xbox'a? Ostatnio czytałem , ze MS nie chce się w to bawić.
Ogólnie to jestem za , bo to fajny bajer , ale zapewne w tej generacji ominie mnie ta przyjemność , bo nie mam 8000zł na TV 3D
 

Szpaner94

Banned
Prawda. Większość ludzi kupuje konsole aby nie ładować 6-7 tyś. na komputer do grania przez 3-4 lata.

Poza tym cała ta technologia 3D jest tak samo nadenta jak nowe produkty Apple. Wszystko to bazuje na znanych od dawna technologiach opakowanych w "lepsze"... opakowanie :D.
 

patryk878

Użytkownik
Użytkownik
Sony tak promuje tę technologie ponieważ ludzie potrzebują 3DTV, a kto może im je sprzedać? Sony. Podwójny zysk, z konsol i telewizorów.
 

Do góry Bottom