3ROD co dalej - pogrzeb ??

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
Koniec jest bliski.

Właśnie dopadł mnie 3ROD.
Najpierw wyskakiwały komunikaty, że problem jest z płytami - niby brudne.
Później zwiechy w dashboardzie a teraz kod 0022.
Rozbebeszyłem wszystko i się zastanawiam co dalej.

Rozmontować radiatory, nowa pasta i x-clamp??
Czy to pomoże ??

A jeszcze dodam, że jak wyjąłem wszystki bebechy to słychać jakby coś latało w środku - taki przesypywany piasek - tylko skąd??
 

Maksio

Użytkownik
Użytkownik
Jedyny trwały sposób to albo zmiana konsoli na nowszą albo uleczenie tej poprzez zrobienie tzw. "Sylwii". Zajmuje się tym bonzo (bonzo.pl, bonzof.pl). Poszukaj o nim w necie to wszystkiego się dowiesz. Na jego modyfikacje nie ma mocnych.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Nie musisz robić jakichś kosmicznych przeróbek, najlepszy sposób to reballing na kulkach z Pb. W każdym dobrym serwisie ci to zrobią.
 

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
Jedyny trwały sposób to albo zmiana konsoli na nowszą albo uleczenie tej poprzez zrobienie tzw. "Sylwii". Zajmuje się tym bonzo (bonzo.pl, bonzof.pl). Poszukaj o nim w necie to wszystkiego się dowiesz. Na jego modyfikacje nie ma mocnych.
Dzięki za wstępne namiary niestety linki do bonzo nie działają :confused:

Zauważyłem, że na dolnych kostkach pamięci nie było żadnego zabezpieczenia - takiej różowego czegoś w formie przypominający elastometr chyba/
 

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
Wiem, że się może powtórzę ale coś lata prawdopodobnie w jednej z cewek. Tej bliżej portów memory card.

Czy to normalne - słychać tak jakby ziarenko które się przesypuje.
 

irasek

Użytkownik
Użytkownik
mi sie wydaje że to coś co lata (w mojej też) odpowiedzialne jest od ustawiania odpowiednio światełek na przycisku power odpowiednio do konsoli stojącej jak i leżącej
 

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
Jesli to norma to dzięki:DD
 

vaster669

Użytkownik
Użytkownik
Siadla mi elita,chce zastosowac motyw z tymi gumkami,ale jak wyjac plyte glowna,ma ktos jakis poradnik ze zdjeciami plz.
Wydaje mi sie ze tam jedna czesc jest na stale przylutowana do przedniego panela obudowy.
 

vaster669

Użytkownik
Użytkownik
Tylko ze ja do tego momentu to mam rozebranego ixa :) ja teraz chce go na czesci pierwsze.heheh plyte glowna musze jakos wyciagnac zeby moc te gumki nakleic.
Plz help someone :)
 

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
Odkręć wszystkie śruby z pod spodu które trzymają blachę do płyty. Są tam śruby na torks 6 i 8. Do tego odkręć i odłącz płytkę z diodami.

To będzie pomocne:

http://www.llamma.com/xbox360/repair/ring_of_light_x-clamp_fix.htm
 

barandek

Użytkownik
Użytkownik
U mnie tez to cos "lata" i z tego co czytalem,dyskutowalem to jest to chyba (nie dam glowy urwac, jezeli zle to poprawcie) czujnik ruchu tj. czy konsola stoi pionowo czy poziomo i jak ma na to reagowac konsola czy cos podobnego. Nie jest to nic zlego, ja juz sie o to nie martwie, bo mam druga konsole i w obu mam ten "piasek" ;D
 

vaster669

Użytkownik
Użytkownik
ten motyw z gumkami mi pomogl,konsola zmartwychwstala :)
 

wolfikx

Użytkownik
Użytkownik
A u mnie ściągnięcie x-clampa i założenie nowej pasty pomogło - przynajmniej na jakiś czas. Chociaż bez wygrzewania się nie obyło:D

Ale mam pytanko - co może być powodem nie trzymania czasu w systemie ??
Jak wyłączę konsolę i odepnę z prądu zasilacz resetuje mi zegar wewnętrzny na rok produkcji ??
 

Do góry Bottom