1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

4:3

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez robson4141, Sierpień 9, 2011.

1. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wiem, że będe miał paski na monitorze u gory i dolu ekranu. Ale przeciez mozna ustawic na caly ekran. To robi duzą roznice? W grafice sie chyba nie rozni tylko troche wydluzone postacie są

2. Lotnik421 Xbox One

3. BogdanROX

BogdanROX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zależy od TV, ogólnie to ustaw 4:3. Jak dasz rozciągnięty obraz to będzie tylko gorzej.

4. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to jest monitor a nie tv ;p

5. BogdanROX

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pomyliło mi się ;) Efekt jednak będzie raczej podobny.

6. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ale jak dam 4:3 to bedzie bez paskow u gory i na dole tak? bo moj monitor obsluguje 4:3

7. BogdanROX

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Powiem tak, grałem na TV z obrazem 4:3. Obraz będzie odpowiednio dopasowany, więc nie będzie pasków tylko zmniejszy się rozdzielczość. Paski występują czasami, zależy od gry ( np w sekwencjach animowanych ). Niektóre gry mają dosyć małe czcionki i może być problem z ich odczytaniem na większy dystans. 16:9 nie ustawisz, bo wtedy obraz będzie tak nienaturalnie rozciągnięty, że nie ma mowy o graniu.

8. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ale czekaj tzn ze jak mam rozdzielczosc 1280x1024 i np odpale gre i bede mial paski to wtedy zmieniam ustawienia formatu i bede mial bez paskow. I chodzi mi o to ze jak ustawie tak ze bede mial bez paskow to bedzie gorzej wygladalo
    ja juz nie kminie ;p

9. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  10. BogdanROX

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może to zobrazuje. Zerknij na tą stronę Najlepsza strona o obróbce wideo i kompresji mpeg ..:: STUDIO PIK ::.
    Na monitorze musisz ustawić 4:3. Jeśli ustawisz 16:9 to będziesz miał efekt "ściśniętego obrazu", jednym słowem lipa. Przez większość czasu nie będzie pasków przy formacie 4:3 ( np w menu konsoli i podczas większości gier ), jednak są takie sytuacje w grach, że były zrobione typowo pod panoramiczny obraz ( np takie sekwencje filmowe, niektóre menusy ) i wtedy zobaczysz ten obraz z paskami. Mam nadzieje, że trochę wyjaśniłem.

11. robson4141

robson4141 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    teraz tak
    dzieki

Poleć forum