1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

5.1 przez hdmi i optyka - problem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez arturbury, Lipiec 17, 2012.

1. arturbury

arturbury Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Siemka,

Mam maly problem, z ktorym zmagam sie dobra godzine i nic sensownego nie moge wymyslic. Zmienilem mieszkanie, a co za tym idzie ustawienie mojego sprzetu takze uleglo zmianie. Postanowilem zatem kupic nowe przewody i podlaczyc konsole do amplituneta i tv za pomoca samych kabli cyfrowych.

Moj zamysl byl taki, aby do tv podlaczyc xboxa przez hdmi, a nastepnie tv do ampka przez optyka. Razem teoretycznie mialo dac mi to dzwiek 5.1, ale niestety to sie nie udalo. Z tv nie wychodzi sygnal dolby i w sumie nie rozumiem czemu.

Nie mam mozliwosci podlaczyc inaczej tego ciaciarajstwa bo moj amp nie ma hdmi:/ W konsoli ustawione jest 5.1.

Tv - samsung ue40d6750
    amp - panasonic sa-he90

Help anyone?:uncomfortableness:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Killjoy

Killjoy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    No raczej nie da rady puścić dźwięku przez HDMI i wypuścić go przez SPDIF. Jedyne co mi przychodzi na myśl to podłączenie kompa pod to wszystko, TV przez HDMI do karty graficznej, a dźwięk z karty muzycznej poprzez spdif, jeśli się zmieni domyślne urządzenie audio w ustawieniach dźwięku windowsa powinna fungać bez problemu.

4. arturbury

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kolejny znok - siedze na lapku bez optyka;)
    Na szybko podlaczylem ori component od x'a i od niego optyka do amp. Rozwiazanie mysle tymczasowe, ale jedyne jakie przychodzi mi w tej chwili do glowy:/ Az zal :p

5. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Obraz z componenta nie jest zły, jak przenoszę pudło do drugiego tv to podłączam pod komponenta (hdmi wszystkie zajęte), dla mnie tam jakiejś różnicy powalającej w jakości nie ma, też kiedyś myślałem że HDMI to 7 cud świata, ale jak sobie porównałem to zmieniłem zdanie :)

6. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
  7. Killjoy

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
  8. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Mało tv puszcza DD 5.1 na wyjściu optycznym, 90% tylko stereo.

W takim układzie i z takim ampli nic innego nie wymyslisz. Konsola do tv po hdmi a do ampli po optyku.

9. arturbury

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzieki wielkie Panowie za pomoc.
    W takim ukladzie pozostaje korzystac z dwoch przewodow jednoczesnie.
    Pozdrawiam!

Wczytywanie...

Poleć forum