1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

5GHz i 2,4 GHz ??

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez CuxPL, Czerwiec 21, 2009.

1. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    Czym się różni 5GHz od 2.4 GHz? Obecnie mam radiówke 2.4 GHz a mam możliwości zamiane na 5GHz czy jak zmienie na 5 GHz to ping zmaleje i będzie się grało dobrze na XBL?

2. Lotnik421 Xbox One

3. wipeoutSpoon

wipeoutSpoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Augustów
    To częstotliwość nadawania niczym się nie różni jakbyś miał sąsiada, który nadaje na 2.4GHz i na tym samym kanale to by się wam motało Wi-Fi i tak samo na 5GHz
    to tak jak byś zmieniał fale w radiu

4. CuxPL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    czyli niema mowy o niższym pingu i graniu bez lagów na xbl?

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    kwestia pingu nie zalezy od uzytego pasma (2,4 czy 5 ghz) tylko od dostepnej przepustowosci, ilosci podlaczonych na raz uzytkownikow i użytych urzadzen.
    5 ghz pozwala na zwiekszenie przepustowosci pojedynczego nadajnika ale ogranicza jego zasieg.

6. hypnos

hypnos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    JO81SX
    Oczwiscie, ze jest. Skoro Twoj operator proponuje wymiane instalacji na 5GHz to znaczy, ze w tym rejonie zaczyna sie robic wielki tlok i mega zakloceni powodowane przez inne urzadzenia pracujace w czestotliwosci 2.4GHz i w ten sposob chce temu zaradzic.

Najlepiej by bylo dowiedziec sie od kogos, kto zdecydowal sie na zmiane jak to wyglada w praniu. Z doswiadczenia powiem, ze roznice widac golym okiem. Pasmo 2.4GHz jest juz tak zatloczone, ze trzeba wspinac sie na wyzsze czestotliwosci.

Ile taka przerobka by Cie kosztowala?

7. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Popieram Hypnosa, na 5GHz praktycznie nic w tej chwili nie nadaje, także nic cię nie zakłóci, w przeciwieństwie do 2,4GHz, które jest bardzo obleganą częstotliwością (większość bezprzewodowych urządzeń, m.innymi transmitery audio/video, wszelkie routery, laptopy z WiFi, Bluetooth i masa innych urządzeń których nie chce mi się wymieniać :p ).
    Osobiście gdybym miał taką możliwość, na pewno bym przeszedł na 5GHz :)

8. CuxPL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    Narazie wiem że jest takie coś możliwe jutro podejde i zapytam sie o szczegóły

9. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Może odkopuje stary temat ale ja po zmianie na 5GHz odczułem znaczną poprawę. Połączenie jest bardziej stabilne, nie zrywa tak często jak to mi sie przytrafiało na 2,4. Pingi mam wrażenie, że też są lepsze chociaz na ten aspekt i przy 2.4 nie mogłem narzekać. Oczywiście, gdy sieć jest przeciążona to troche mi czasami zamula, rozmowy na live potrafia czasami przycinać ale to przytrafia sie też w sieciach kablowych gdy jest źle dobrana liczba urzytkowników do przepustowości łącza. Aha kolejnym plusem przejscia na 5GHz jest to że połaczenie działa stabilnie podczas złych warunków atmosferycznych (na 2,4 po wiekszej ulewie tracilem polaczenie na jakiś czas). Ogólnie jeśli koszt tej inwestycji nie jest zbyt wielki (lub inaczej - akceptowalny dla ciebie) to moim zdaniem warto zainwestować i przejsc na 5GHz.

Wczytywanie...