1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

6000 MSP za kilkadziesiąt złotych? Zastanów się dwa razy..

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Luke777, Kwiecień 25, 2011.

1. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Cześć,

Chcę poruszyć istotną kwestię która (jak zauważyłem) dość rzadko pojawia się na forum: czy kupowanie 6000MSP (np z aukcji Allegro) jest legalne?

Każdy kto przeglądał te aukcje musiał zadać sobie to pytanie. Oferta jest tak świetna, że aż trudno w nią uwierzyć. Za 6000MSP można ściągnąć do 3 pełnych gier w usłudze Games on Demand, a to wszystko za cenę kilka razy mniejszą, niż punkty ze zdrapek.

Niestety, punkty nie pochodzą z jakiejś świetnej promocji M$ która dostępna jest dla użytkowników w US, ale z zakupów dokonanych za pomocą kradzionych kart kredytowych. Nie wierzysz? Jeśli zakupiłeś właśnie punkty z aukcji na allegro, zaloguj się na konto które dostałeś przez hotmail i sprawdź maile. [wymoderowano, mit]

Teraz - rzecz najważniejsza, czyli implikacje. Pewnie część ludków odpowiadających na ten wątek zarzuci mi, że pracuję dla M$, ale muszę ich rozczarować. Mam w domu 2 pudełka, jedno z nich to przeróbka. Jeśli będę ściągać sobie iso, sam będę odpowiedzialny za to co robię.

Jeżeli zaś kupię MSP z aukcji, uczestniczę w bardzo ładnym procederze przestępczym pod nazwą "pranie brudnych pieniędzy". Nie, to nie jest przesada :) Skradzona karta kredytowa obciążana jest za 6000MSP około $80, czyli ~230PLN. Płacąc paserowi na allegro 70-80PLN trzeba się liczyć, że chłopak kupił numery w hurcie od chinoli, np. na DHGate.com (wpiszcie MSP w wyszukiwarce w DHGate, zobaczycie) za $15/sztuka. W efekcie chińczycy, którzy ukradli numery kart kredytowych, wypiorą do 20% zgromadzonych na nich środków w postaci czystej, legalnej gotówki leżącej u nich na kontach. Mogą wydawać ile wlezie.

Oczywiście, zaraz mogą odezwać się głosy "skoro frajerowi ukradli numer karty, to co mnie to obchodzi?".

Teoretycznie nic. Na razie allegro nie kasuje tych aukcji, co nie znaczy, że uznaje je za legalne. Poza tym zapisy w regulaminie allegro NIE CHRONIĄ KUPUJĄCYCH, gdyby do aukcji przyczepiła się policja. Polscy policjanci to nie orły, ale proceder rozwija się na szeroką skalę i jestem pewien, że niektórzy w M$ czy wyspecjalizowanych komórkach policji na zachodzie już o nim wiedzą. To nie kupno kradzionej komórki bez pudełka i instrukcji, tylko powtarzający się proceder mający na celu pranie brudnych pieniędzy na GLOBALNĄ skalę - te same aukcje znajdziecie na amerykańskim, brytyjskim czy niemieckim ebay'u. Jeśli więc za rok, dwa zapuka do was nasza piękna, polska policja ;-) bądźcie przygotowani. Raczej nie będą ich interesowały wyjaśnienia typy "nic nie wiedziałem".

Oczywiście, pomijam przegrańców ("paserów") z allegro, którzy za kilkadziesiąt złotych od sztuki ryzykują, że kiedyś będą bali się sięgać po mydło..

Dlatego - moja sugestia. Lepiej flashować niż kupować podejrzanie tanie MSPki. Howgh!

2. Lotnik421 Xbox One

3. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Przenioslem do offtopicu. Tutaj bedzie bardziej pasowac :)

4. rusieknh

rusieknh Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
  5. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Może jakiś zdroworozsądkowy argument? Why? :)

6. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie wiem skąd masz takie wiadomości, bez kodu weryfikacyjnego (czyli polskiego PINu karty) punktów sobie nie doładujesz .

7. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    177
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Ja myślę, że ludzie z MS powinni określić jakieś jasne stanowisko w tej sprawie, żeby kupujący mieli jakieś konkretne i pewne info, żeby takich kont nie nabywać.
    Trudno winić ludzi za to, że to kupują. Widziałem już wiele przypadków i jestem pewien na 100%, że znaczna część osób w żadnym stopniu nie zdaje sobie sprawy, że te punkty mogą być kradzione, po prostu nie zagłębiają się w temat, tylko kupują jak najtaniej.

"Dlatego - moja sugestia. Lepiej flashować niż kupować podejrzanie tanie MSPki. Howgh!"

To zdanie mi się podoba. Równie dobrze można napisać "Dlatego można kraść, ale lepiej w inny sposób".
    I wiem, odpiszesz mi, że w przypadku tanich kont pieniądze tracą niewinni ludzie, ale w dalszym ciągu to i to jest zabronione.

8. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Fakt, widziałem taką opcję (możliwość doładowania) ale z oczywistych powodów z niej nie korzystałem.

Niemniej jednak - udowodnij mi, że w pozostałe informacje są nieprawdziwe :D

9. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A Ty udowodnij mi, że są prawdziwe. Może ludzie do których należą karty to dobre dusze? Może chcą pomóc?

Tego, że ktoś kradł numery kart i pieniądze z kont nie widziałeś więc nie chrzań.

10. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No cóż, myślę że każdy postępuje według własnego sumienia. Aukcje MSP to jednak wg. mnie "kraść bardziej", natomiast flashowanie i ściąganie iso to powszechny proceder, niezwiązany z żadnym "praniem pieniędzy" i (choć kupujący bezpośrednio tego nie doświadczy) typkami spod ciemnej gwiazdy. Moim zdaniem o wiele większą wagę mają tutaj jednak aukcje MSP.

11. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Rozumowanie typu: ukradnę masło bo chleb bardziej przyda się komuś innemu.

Swoją drogą to słaba prowokacja.

12. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Strasznie kiepski argument. Za kogo ty mnie (i pozostałych użytkowników forum, de facto) uważasz - za dzieci z podstawówki, które nie potrafią wysnuć logicznego wniosku? Skoro jest A, to jest i B. Przestań więc sam chrzanić o jakichś "dobrych duszach", bo się kompromitujesz.

Prowokacja? Mam nadzieję że kilka dzieciaków zrozumie, co się dzieje zanim ktoś inny w niezbyt ładny sposób im to uświadomi.

Co do pierwszego zdania, chodzi tutaj raczej o "mniejsze zło". Pomiędzy czarnym i białym są jeszcze odcienie szarości.

//Edycja postów obowiązuje... - Dymek

13. #PCMR

#PCMR Ryżownik V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    177
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Opole
    Coś w tym jest skoro nie zrozumiałeś co miał na myśli bemben.
    Chodzi o to, że nie widzisz jak Ci ludzie są okradani, więc zarówno nasze jak i Twoje informacje mają charakter spekulacyjny...

Nie potrafisz wysnuć logicznego wniosku?

14. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wyznaję zasadę nie widziałem to nie wykrzykuję. Ty też tego nie widziałeś można tylko spekulować na ten temat.

90% userów forum mam za dzieci bo po prostu nimi są.

Ty też masz strasznie kiepskie argumenty bo nie poparte ŻADNYMI dowodami tylko Twoimi dywagacjami.

15. Luke777

Luke777 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zapytam inaczej, o ile bardziej prawdopodobne jest że właściciele tych kart to "dobre dusze"? Możesz bronić bembna ile wlezie, ale jak ktoś ma mózg, sam rozumie. I to że nikt tego osobiście nie widział - to ma tutaj NAJMNIEJSZE znaczenie.

16. bembenos

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W sumie na forum było kilka(naście) topiców na temat tanich punktów, więc ten leci do kosza.

Wczytywanie...