1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

ABGX v1.0.6 RELEASED !!!!

Temat na forum 'ISO' rozpoczęty przez opeael2, Styczeń 3, 2012.

1. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    "2012/01/03
    abgx360 v1.0.6 released!

Changes affecting all platforms:

- XGD3 support.
    - Replaced AP25 replay sector support with support for topology data (for consoles which do AP25 checks -- make sure you have LT+ v3.0 or later).
    - Added "Min Kernel Required" (to boot the game) when checking an XEX.
    - Added improvements to AutoUpload (used by uploaders) including extended C/R for SS (using the original disc) to make sure files uploaded to the database have very accurate angle measurements.
    - Added optional command line argument "--speed" for setting drive speed when checking a burned DVD. Example: "--speed 12" will attempt to set the drive speed to 12x. You can try to set any speed you like, but setting a speed higher than what your media supports may cause read errors if the drive's firmware doesn't govern it. "--speed 0" will set the drive's default speed.
    - Added optional command line argument "--showsstable" for when you want to see the SS C/R data but you still prefer medium or low verbosity. The SS C/R table has also been updated with "Mod?" being split into "Tol" (response tolerance) for the CCRT entry and "Mod" (response modifier) for the drive entry, also "Pad?" has been renamed to "Typ" (type). Thanks Redline99!
    - Added vendor specific additional info and bus type when displaying optical drive names (bus type displayed on Windows only).
    - Updated the list of optical drive sense code errors.
    - Updated the game ratings definitions.
    - Fixed a bug which negated the ability to recover from a write error when rebuilding an ISO using the low disk space method. It's unlikely that a write error would be recovered on subsequent retries, but at least now it will write the data in the correct place if it does recover.
    - Fixed a bug which caused "Unknown Media: 0x00000000" to be displayed if the "Secure Virtual Optical Device" media flag was set and the "XGD2 Media Only" image flag was not set (The "XGD2 Media Only" flag has also been renamed to "Original Media Only" in abgx360 since they are using the same flag for XGD3).
    - The archaic caution message about angle 359 was removed, but you are still able to "fix" it if you still have iXtreme < v1.4 (really old and not suitable for XBL anyway).
    - Ability to "extract entire video partition (253 MB)" was removed; this doesn't make sense for XGD3 and isn't even very useful for XGD2 since it was just including a bunch of padding data that isn't even part of the real video partition... it was only needed for very old methods of concatenating with stealth files and a game partition to make a working backup.

Note: The way video is checked/fixed is now a little different for both XGD2 and XGD3. The previous way was to check/fix both L0 video and L1 video off of L0, and then to check/fix "SplitVid" (L1 video on L1) afterwards by comparing it to L1 video on L0. Since XGD3 has no room for L1 video on L0, and to keep things consistent, video will now always be checked/fixed according to L0 on L0 and L1 on L1, and the "SplitVid" check is now gone (nominally). The only effective difference is that L1 video on L0 is no longer checked, but this is not a problem... it's not even supposed to be there and it's not visible to the host console when using a "safe" custom firmware. You can rest assured that only old and unsafe custom firmwares will read L1 video from L0; newer ones will read it properly from L1 (this is necessary in order to replicate the read/seek performance of an original disc).

There is also a big annoying yellow message if you have "Check/Fix Video padding" enabled and you check an XGD2 game with L1 video on L0 (or any data in that area). To make the message go away you will need to either add command line option "--pL0" to confirm that you want to blank it out (XGD2 ISOs without L1 video on L0 will appear to have bad video data when checked with older versions of abgx360), or you can simply disable "Check/Fix Video padding", as it still makes no difference in terms of stealth... this option only exists as a way to make sure ISOs are "clean", with no extra data in areas that aren't CRC checked. Note that this version of abgx360 doesn't care about L1 video on L0... it will pad L0 video with zeroes whenever video is autofixed or manually patched.

Sorry if the command line options are annoying (you can add them under the "Misc" tab of the GUI), but you can be sure that an improved v1.1.0 GUI is in the works...

Note: The GUI has not been changed and will still display version 1.0.2, don't worry about it as long as the CLI app displays v1.0.6"

LINK DO POBRANIA

ABGX V1.0.6 SETUP

ALTERNATYWNY LINK

ABGX V1.0.6

2. Lotnik421 Xbox One

3. saffal

saffal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Wreszcie jest!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

4. loza995

loza995 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Nareszcie !! :)

Już na HDD, i pierwszy skan dokonany tzn pierwszej płyty do BF 3 a oto wyniki.

Przy takich ustawieniach: ifotos.pl - najlepszy darmowy hosting zdjęć i obrazków!

Pierwszy skan: ifotos.pl - najlepszy darmowy hosting zdjęć i obrazków!

Drugi skan: ifotos.pl - najlepszy darmowy hosting zdjęć i obrazków!

Wszystko się wydaje dobrze, niech ktoś potwierdzi i nagrywam i zaczynam skanować drugą płytkę :)

EDIT.

BF 3 DVD 2 również ok, taki sam oto screen po drugim skanowaniu: http://ifotos.pl/zobacz/4JPG_rhsqwha.JPG/

Teraz kolej na Forze :)

5. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica

oby wszystkie skany były takie heh

6. saffal

saffal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    nagrywaj ;-)
    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

7. bakahk

bakahk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    powoli zaczynam się gubić -> tematów o nowym abgx`ie jest już kilka, co chwilę, albo kosz, albo zamknięcie itp.;
    próba zapanowania nad chaosem (słuszna ale porównywalna z "walką z wiatrakami")?
    taki "njuz", na takim forum, musi, niestety pociągnąć za sobą "temat_kosz" czyli 10 tysięcy tych samych pytań albo postów które zawierają oszałamiające zwroty pokroju "czy mi będzie ...", lub proste "tak", "nie" najlepiej "odpowiadane" przez 5 niezależnych użytkowników, lub klasyki jak "przyłączam się do pytania" w przeciwnym wypadku będzie coraz więcej tematów z "pytaniami" (zresztą już są) -> m.in.:

http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/abgx360-v1-0-6-released-2012-01-03-a-116947.html
    http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/nowy-abgx-360-wkrotce-testy-116749.html
    http://xboxforum.pl/iso-i-jtag-f10/najnowszy-abgx-116965.html
    http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/nowy-abgx-108655-3.html#post921068 ----- w którym zacząłem tworzyć miniFAQ by zminimalizować (ale nie uniknąć) chaos :)
    http://xboxforum.pl/kosz-f53/abgx-1-0-6-wydany-116925.html
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/nowy-abgx360-1-0-6-jak-uzywac-116954.html

8. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    zdążyłeś pewnie zauwazyc że 90 procent tematów które podałeś sa zamkniete lub w koszu z powodu nieodpowiedniego działu...więc sie tak nie sadź...

9. szymona96

szymona96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    HMM, czytając pewne wypowiedzi zauważyłem, że gra wypalona zwykłą nagrywarką nie instaluje się na HDD, czyli teraz ihas konieczny?

a tak btw. mam 3 pytanka:
    1. Czy może coś pójść źle podczas flashowania ihasa (w końcu to jest z 5 kliknięć)
    2. Jak teraz wygląda sprawa z banami na LIVE? Jeśli mam flagę, to dostanę od razu bana, czy raczej przy kolejnej fali (chyba, że teraz bany lecą cały czas, dlatego pytam). Miałem to 3 lata gdzieś, ale gwarancja się kończy, więc nie zaszkodzi się podłączyć do live

10. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Konieczność posiadania IHAS-a zbliża się nieuchronnie i myślę że wiosenne premiery przypieczętują sprawę

11. morpheusfpp

morpheusfpp Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Mam takie pytanie. Mialem jeszcze tydzień temu przerobioną konsolę na ixtreme 1.91. Dzwoniłem do człowieka który robi flasha, czy jeśli wgra mi ixtreme 3.0 a mam nagrywarkę zwykłą w laptopie to czy bedę mógł nagrywać gry z XGD3 ktore zadziałają. Powiedział, ze tak dał mi poradnik. Ok przerobiłem u niego, wydałem 50zł i od razu kupiłem dwie płyty. Przerobiłem obrazy z XBC dodając Topology Data i wypaliłem z opcją truncate bez żadnych problemów. Następnie testuje grę, fajnie wszystko wkładam płytę pokazuje mi avatar NBA 2k12 przyciskam włącz grę. Płyta chwile się obraca w napędzie,po chwili przestaje i pojawia się komunikat Płyta nierozpoznana odwiedź xbox.com/support. Od razu zadzwoniłem do gościa, ktory powiedział, że potrzebna jest nagrywarka z IHAS, chyba że wyjdzie nowy abgx. No więc dzisiaj wyszedł w wersji 1.06 postanowiłem od razu przetestować na obrazie NBA 2K12, i tu pojawiają sie te same napisy co zawsze tylko jeden nowy na czerwono The first 12 sectors of topology data are blank! Czy jest możliwe, że już teraz po przepuszczeniu przez abgx kiedy nagram z opcja truncate na laptopie- wszystko zadziała ? W prawdzie Ixtreme 3.0 zapewnia pełne wsparcie dla gier truncate ale sam już nie wiem czy jest sens marnować kolejną płytę. Czy możliwe jest to, ze po prostu źle przerobiłem na początku obraz z grami dodając topology data a teraz abgx to naprawił ? Z góry dzięki za pomoc.

12. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    we wszystkich grach maja byc takie ustawienia czy tylko w xgd3??

13. westg

westg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bydgoszcz
    !opeael2
    może byś wytłumaczył mniej kumatym co się zmienia w ABGX 1.0.6 a nie kopiujesz ze strony ABGX nie wszyscy wyssali angielski z mlekiem matki !!! mnie mateczka rasija raczyła bukwami w podstawówce...

14. deffc0n

deffc0n Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    -==P0LAND==-
    Translator :

15. RollTide

RollTide Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    co zrobic z tym video padding gdy pat****e gry xgd2 wyskakuje zolte okienko nie wiem czy mozna wylaczyc to check/fix video i jaki to ma wplyw na iso, mozna tez tym wierszem polecen to usunac ale nie wiem bardzo jak prosilbym o pomoc :)

16. akslow

akslow Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
  17. szymona96

szymona96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Mógłby ktoś potwierdzić, czy gry z topology data, puszczane bądź nie przez abgx instalują się na dysku, gdy są nagrane zwykła nagrywarką?

18. bakahk

bakahk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    dokładnie o to mi chodziło, dobry temat, dobrze opisany i w dobrym dziale, każdy z podanych tematów powstał wcześniej i można go było przenieść (np. najbardziej wartościowy do odpowiedniego działu), albo przynajmniej przenieść ew. dać linki do najbardziej wartościowych postów, tylko o tyle mi chodziło, choć nieprecyzyjne się wypowiedziałem;

tzn. gry XGD3_~97% się instalują, tylko po chwili sypią na najnowszym DASH`u wszystko wskazuje na to, że niezależnie od wersji LT;
    ad 1. przy flash`u, zawsze coś może pójść nie tak, od "zwiechy", awarii, braku zasilania itp. itd. jednocześnie jest to proces na tyle uproszczony i szybki, że jest małe prawdopodobieństwo złego scenariusza;
    ad 2. temat flag i banów jest dla mnie za duży, obserwując rozwój sytuacji, nie można jednoznacznie i w 100% odpowiedzieć jak będzie;

celowo nie pociąłem tego cytatu - małe pytanie: instalujesz gry na HDD? czy lecisz tylko z płyty? - niby można zauważyć "między wierszami" ale prosta informacja rozwiała by pewne wątpliwości; p.s tak możliwe, że "źle" dograłeś na początku, ale są też opinie, że nawet na "dobrym" obrazie, abgx i tak zmienia "po swojemu", więc nie zaszkodzi spróbować, z płyty powinno działać z dysku przy najnowszym DASH`u nie;

ustawienia abgx`a w zasadzie nie ulegają zmianie, czy to wcześniej dla XGD2 czy teraz dla XGD3 opcja minimum ustawień tu:
    ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

dla przeciętnego użytkownika (patrz ja) najważniejsze to: obsługa XGD3 i "dogrywanie" tzw. topology data, reszta jest praktycznie niezauważalna (nawet GUI się nie zmieniło, co prawda pracują nad nowszym)

problemem nie jest instalacja na hdd, tylko późniejsze "testowanie" spójności płytki, a to zależne już od DASH`a bezpośrednio - kilka osób pisało, że LT v3.0 + nowy DASH + ~97% = tylko z płyty; co by miało w zasadzie pewien sens;

19. trunus

trunus Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeśli są nagrywane zwykła nagrywarką to jak przepuścisz przez XBC LUB ABGX360 będa ci się wyłączać po 2 minutach gry. Chodzi oczywiście jak zainstalujesz na dysk, z płyty działa bezproblemowo.

20. D3N

D3N Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bullerbyn
    Witam panowie otóz chciałem przeleciec mój iso bf-a 3jki przez nowego 1.0.6 abdx-a i uzyskałem :

na czerwono : The first 12 sectors of topology data are blank!
    na zółto : Your topology data doesn't match the file in the database!

iso jest lux tego samego użyłęm do nagrania na dvd i ciupałem na lt 2.0 bez problemu !?

Tu cała notka z przelecenia NFS THE RUN z abgx-a
    Topology data was successfully fixed! - czy to najwazniejsza wiadomosc całej notki - ? teraz tylko nagrac i grac czy co ??

Checking for updates to abgx360.dat...
    Server file abgx360.dat no newer than local file - not retrieving

I:\Xbox 360 games\- Nagrane -\Need.for.Speed.The.Run.PAL.[Xbox360]\complex-nfs
    therun.dvd is valid

Checking Game
    ISO: "I:\Xbox 360 games\- Nagrane -\Need.for.Speed.The.Run.PAL.[Xbox360]\
    complex-nfstherun.iso"
    Size: 8738846720 bytes
    Files in ISO: 178, Folders in ISO: 39
    Total bytes used: 8097794218 (93.48%)
    Game appears to have random padding

Checking default.xex
    Original PE Filename: NFS.Launcher_Xenon_Retail.exe
    Original PE Timestamp: 2011/10/22 09:12:15
    Min Kernel Required: v2.0.13599.0
    Game Name: Need for Speed The Run
    No Avatar Awards
    Achievements: 36 Achievements totaling 1000 Gamerscore
    XEX CRC = BCCC2FA2
    XEX Media ID: 47DDF707691FDD8AB0D1FF97-651050A1

Region Code: 0x00FF0000
    PAL

Checking topology data
    The first 12 sectors of topology data are blank!
    Querying the online database to find the appropriate verified data to use...
    Topology information was downloaded successfully

Looking for TOP_XGD3-DID-F87A804E_v1.sha1 in the online verified database
    Server file TOP_XGD3-DID-F87A804E_v1.sha1 no newer than local file - not re
    trieving
    Your topology data doesn't match the file in the database!
    Attempting to fix the topology data
    Looking for TOP_XGD3-DID-F87A804E_v1.bin in the online verified database
    Server file TOP_XGD3-DID-F87A804E_v1.bin no newer than local file - not ret
    rieving

Writing fixed topology data to this ISO
    Topology data was successfully fixed!

Checking SS
    Timestamp of Authoring: 2011/10/24 00:00:00
    Timestamp of Mastering: 2011/11/02 02:37:00
    SS Version: 2 (trusted)
    SS CRC = 9435BDCA (RawSS = EF05A141)
    SS Media ID: 47DDF707691FDD8AB0D1FF97-651050A1 (matches game)
    SS looks valid

Checking DMI
    Timestamp of Authoring: 2011/10/24 00:00:00 (matches SS)
    DMI CRC = CB55B67F
    DMI Media ID: 47DDF707691FDD8AB0D1FF97-651050A1 (matches game)
    DMI looks valid

Checking PFI
    PFI CRC = 26AF4C58
    PFI matches known data (XGD3)

Video partition found
    Video CRC = 169CE96E (V0 = 4D5598FA, V1 = 563325D0)

Basic Stealth check passed!

Starting Verification
    Looking for 9435BDCABCCC2FA2.ini in the online verified database
    There is no verified rip of this Xex/SS combination in the online database
    Failed to find a verified ini file for this Xex/SS combination
    Attempting to at least verify the PFI, Video and game data
    Looking for Xex_BCCC2FA2.ini in the online verified database
    There is no verified rip of Xex CRC BCCC2FA2 in the online database
    Failed to find a verified ini file for this Xex
    Verification failed

Press any key to exit . . .

21. trunus

trunus Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko jest OK, przepuść jeszcze raz żeby zobaczyć czy będzie na zielono jeśli tak to nagrywaj :)

Wczytywanie...

Poleć forum