Abonament Radiowo-Telewizyjny

croixdefeu

Użytkownik
Użytkownik
Kochani ludkowie mylicie pojęcia. Abonament rtv to nie jest danina za oglądanie czegokolwiek. To zwykły podatek za posiadanie sprzętu rtv. Chcą żebyśmy bulili za to , że mamy w domu tv lub radio. I to jest ku.....o , bo już raz za to zapłaciliśmy w sklepie. Taki relikt minionej epoki - podatek od dobrobytu. Zalecam przeczytanie obowiązujących przepisów na stronie Poczty Polskiej. " opłata za posiadanie odbiornika rtv " , czy jakoś tak to brzmi .Śmieszne ale prawdziwe.

Edit
Opłata dokonywana na rzecz telewizji kablowej, satelitarnej i platformy cyfrowej nie zwalnia z obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego. Konieczność uiszczania opłat abonamentowych wiąże się z używaniem odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a nie z treścią emitowanych programów.

Istnieją dwa rodzaje opłaty abonamentowej: abonament za użytkowanie odbiorników radiofonicznych i abonament za użytkowanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych lub telewizyjnych.


To zapisy ze strony PP dotyczące abonamentu.
 

Blood.

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Co do abonamentu, fakt, ludzie w Polsce mogą lepiej wydać te pieniądze. Denerwuje mnie ta kampania "jesteśmy gorsi od Niemców blabla". Dobrze tu przytoczono, że różnice między nami a Zachodem są ogromne. My musimy kombinować. Niedługo skończymy jak Węgrzy...........gdzie jak to ostatnio w informacjach podawano, że tam już prawie nie ma czego opodatkować, tyle tego jest.

Z drugiej strony TVP jest inna niż te komercyjne, musi pewne rzeczy pokazywać i dlatego często uważa się ją za gorszą. Fakt faktem, że niektóre programy są po prostu słabe. Ja pamiętam jednak bardzo dobre polskie seriale (mi przypadł Oficer), albo ten o policji z Grabowskim. Informacje z tvpinfo są jednymi z najmniej naciąganych (tak uważa wielu ludzi, w tym polityków). Próżno na TVN czy Polsacie szukać teatru, opery. Ludzie psioczą na sport, ale co to za sport? Ustawiane mecze (i to na arenie miedzynarodowej- chodzi głównie o piłkę, bo o to się ludziom najbardziej rozchodzi), spada też poziom wielu dyscyplin, spójrzcie na boks, gdzie coraz częściej goście biegają wokół siebie zamiast sie bić. Mówcie co chcecie,ale na tvp można liznąć kultury.
 

Krawol

Banned
Użytkownik
przecież zarabiają MILIONY za reklamy i te sms co debile wysyłają
 

druteron

Użytkownik
Użytkownik
Chcą żebyśmy bulili za to , że mamy w domu tv lub radio.
Niestety, to mnie chyba najbardziej oburza. Z jakiej niby racji mamy płacić za coś, co nabyliśmy za własne pieniądze? Poza tym przy zakupie VAT już został zapłacony. Państwo nic mi w tym nie pomogło, dlatego też nie widzę sensu płacenia tego podatku.

Dlaczego nawiązywałem do polityki? Ano dlatego, że z każdej strony trąbią o kryzysie. Podatki są coraz większe, bo brakuje pieniędzy. Jednak podczas tej całej biedy posłowie dostają oczywiście w ramach oszczędności nowiutkie iPady. Najlepszą wersję, bo jakże by inaczej. Za czyje pieniądze?

W naszym kraju, dopóki będą rządzić ci sami ludzie, nigdy nie będzie lepiej. Niestety, ale myślą oni tylko o własnych interesach. Problem polega tylko na tym, że podczas głosowania, możemy wybrać mniejsze zło.
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Co do abonamentu, fakt, ludzie w Polsce mogą lepiej wydać te pieniądze. Denerwuje mnie ta kampania "jesteśmy gorsi od Niemców blabla". Dobrze tu przytoczono, że różnice między nami a Zachodem są ogromne. My musimy kombinować. Niedługo skończymy jak Węgrzy...........gdzie jak to ostatnio w informacjach podawano, że tam już prawie nie ma czego opodatkować, tyle tego jest.

Z drugiej strony TVP jest inna niż te komercyjne, musi pewne rzeczy pokazywać i dlatego często uważa się ją za gorszą. Fakt faktem, że niektóre programy są po prostu słabe. Ja pamiętam jednak bardzo dobre polskie seriale (mi przypadł Oficer), albo ten o policji z Grabowskim. Informacje z tvpinfo są jednymi z najmniej naciąganych (tak uważa wielu ludzi, w tym polityków). Próżno na TVN czy Polsacie szukać teatru, opery. Ludzie psioczą na sport, ale co to za sport? Ustawiane mecze (i to na arenie miedzynarodowej- chodzi głównie o piłkę, bo o to się ludziom najbardziej rozchodzi), spada też poziom wielu dyscyplin, spójrzcie na boks, gdzie coraz częściej goście biegają wokół siebie zamiast sie bić. Mówcie co chcecie,ale na tvp można liznąć kultury.
Chodzi ci o falę zbrodni ?? Jak tak to zgadzam się Polaki ale bardzo fajny serial może dlatego że aktorzy dobrze dobrani, zwykle w Polskich filmach bierze się na łapu capu aktorów kto jest ten idzie.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Co niektórzy w tym kraju (w innych mondrych ((tak mondrych :D)) krajach też by chcieli) podatek za chodzenie po krzywym chodniku, podatek za to, że w ogóle oddychamy itp itd.

Nie dość że za wszystko biorą nam 23% Vatu to jeszcze odciągają nam z naszych wypłat.


Jakby umieli to wymyślili by jakiś inny abonament..

Ja nie płacę.
 

woueK

Użytkownik
Użytkownik
1. abonament u operatorów telewizji nie zwalnia z abonamentu rtv.
2. Zwalniane są osoby po 60 roku życia.
3. Telewizja polska nie jest obiektywna bo prezydent wybiera skład jej zarządu co decyduje o ramówce, więc jest dziwka partii rządzącej.
4. Polecam seriale pitbull, czas honoru i ranczo.
5. Tvp rozważa możliwość udostępnienia całej swojej bazy Vod osobom które opłaciły abonament (wszystkie stare seriale były produkcji tvp),więc może w końcu nie będzie to zwykła danina.
6. te abonamenty są na rozwój i utrzymanie polskiego radia (polecam) i tvp.


Podsumowanie
Gdyby nie fakt że moje mieszkanie należy do osoby zwolnionej z opłaty, musiałbym płacić, nawet gdy to się zmieni, to nie zapłace złamanego grosza dopóki nie udostępnią treści vod i nie dadzą mi swoich kanałów premium (tvp seriale, tvp sport, tvp hd) w ramach abonamentu.
 

Do góry Bottom