Activision: gier będzie mniej, ale będą lepsze

marek2fgc

Użytkownik
Użytkownik
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, jak to Ubisoft i Electronic Arts w obliczu kryzysu postanowiły zmienić strategie i postawić na produkcję mniejszej liczby gier o lepszej jakości. Wygląda na to, że podobne podejście ma zastosować również Activision.


W wywiadzie dla brytyjskiego MCV, odpowiadający w Activision za wszelkie gry z "Hero" w tytule, Dan Rosensweig pomimo zapowiedzi nowych odsłon Guitar, DJ i Band, powiedział:

"Najprawdopodobniej zobaczycie mniej naszych tytułów (...) ale nowe części DJ Hero i pozostałych dwóch gier są już w drodze. Zobaczymy jak potoczą się sprawy na rynku. Możecie spodziewać się, że gry będą bardziej długowieczne dzięki dodatkom do ściągnięcia."
Z kolei Bobby Kotick, prezes Activision, w wywiadzie dla Game Informer stwierdził:

"Jeżeli chcesz zrobić coś nowego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że za pierwszym razem nie uda ci się zrobić tego dobrze. (...) Myślę, że DJ Hero jest bardzo innowacyjnym produktem - nie mogę się doczekać, aż zobaczycie jego następną część. O to właśnie chodzi - będziemy się go trzymać i zrobimy go dobrze. Gier będzie przez to mniej, ale będą lepsze. Taka jest nasza strategia."
Co prawda nie wiem, co ta strategia ma wspólnego z wypuszczeniem następnego DJ Hero rok po pierwszym i zapowiadaniem kolejnych części Call of Duty i Guitar Hero na 2010 rok, ale miejmy te wypowiedzi w pamięci. Pod koniec roku się okaże, który z wydawców na serio zmienił podejście i jak na tym wyszedł.

Oczywiście w produkcji kolejnych części gier nie ma nic złego, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że są tytuły, w których sequele wkłada się więcej serca niż w sportówki od Electronic Arts lub Guitar Hero od Activision.

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,7463046,Activision__gier_bedzie_mniej__ale_beda_lepsze.html
 

Do góry Bottom