1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Aktualizacja przez pedrive. Co wgrać, by konsola czytała gry z poprzedniczki (Xbox)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Aldric666, Marzec 18, 2011.

1. Aldric666

Aldric666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Witam.

Jestem nowy na forum i mam nadzieję, że tym tematem nikomu z "góry" nie podpadnę.

Otóż borykam się z następującymi problemami:

1) Chciałbym zaktualizować oprogramowanie konsoli. Jednak nie mogę tego zrobić tradycyjne, podłączając konsolę do sieci, nie sięga mi pod telewizor kabel LAN. Ekran jest obecnie zawieszony na ścianie i trochę waży (46"). Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wgranie firmware poprzez pendrive - dysponuję 1 gigowym. Odnalazłem na forum wątek z odnośnikiem, skąd należy pobrać plik aktualizacyjny. Niestety na stronie Microsoft wprowadzono zmiany i link nie działa poprawnie (http://www.xbox.com/pl-PL/support/xbox360/system-update.htm). Grzebałem na stronce, bez rezultatów. Znalazłem tylko Marketplace z płatnymi grami do pobrania, wersjami demonstracyjnymi, dodatkami DLC. Czy ktoś może mi podesłać adres, z którego będę mógł pobrać ów plik, by móc przeprowadzić aktualizację konsoli? Z tego co się orientuje, pedrive z nagranymi danymi wystarczy podpiąć do konsoli, wyłączyć ją, włączyć ponownie, a aktualizacja sama wyskoczy.

2) Mam dysk 20GB, oryginalny Microsoft. Znalazłem w domu grę Conker: Live & Reloaded. Teoretycznie jest kompatybilna z konsolą (BTW w dziale FAQ macie martwy link do listy gier Xbox działających na X360), praktycznie jest gorzej, bowiem po włożeniu płyty napęd odczytuje ją bez problemu, ale po uruchomieniu otrzymuje komunikat: "Ta gra na starszą konsolę Xbox nie jest obsługiwana na konsoli Xbox 360. Dostępna może być aktualizacja gry. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę "www.xbox.com/games" Po odwiedzeniu strony zostaję przerzucony na oficjalną polską stronę Xbox 360, gdzie aktualizacji pod grę nie ma. Orientujecie się skąd mam pobrać tą "aktualizację" gry? Czy będę mógł ją zainstalować z pendrive? Jak wspominałem, kabel internetowy nie sięga mi pod konsolę, a ściąganie telewizora będzie kłopotliwe. Chciałbym uniknąć ściągania go ze ściany i transportowania pod wtyczkę sieciowa.

Liczę na Waszą pomoc. Dziękuję za poświęcenie mi chwili uwagi.

Pozdrawiam, Aldric666.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Krav53

Krav53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skarżysko
  4. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    inne rozwiazanie to:

kabel sieciowy to koszt 1zł/1metr ,a czasami mniej :p

5. Aldric666

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Do najbliższego sklepu z elektroniką mam około 15-20km. :)

Jest problem. W poradniku http://xboxforum.pl/ogolne-f71/instalacja-emulatora-xbox1-offline-12219.html nie ma zawartości z aktualizacją (odnośnik wygasł), ani tym samym pliku "default.xex". W najnowszej wersji oprogramowania Update Xbox 360 takowego pliku nie ma.

Ponadto Xbox trochę wybrzydza. Domagał się konfiguracji przenośnego urządzenia pamięci masowej. Wykonałem - wymagał co najmniej 768MB wolnego miejsca na tą operację. Mój pendrive ma dokładnie 0.97GB. Zatem orientacyjnie miało mi pozostał ~200MB. Plik z aktualizacją waży dokładni 99.10MB, ale po skonfigurowaniu urządzenia w konsoli i podłączeniu go pod USB w PC pokazuje raptem 3.88MB dostępnej wolnej przestrzeni. Klapa.

Więc to mam zrobić w pierwszym przypadku - brak pliku "default.xex"? Co do pendrive - został sformatowany na FAT32. Domyślam się, że będę musiał od kogoś pożyczyć 2 gigówkę, inaczej aktualizacji nie przeprowadzę. :confused:

6. Krav53

Krav53 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Skarżysko
  7. Aldric666

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Aktualizacja nie odpalała się po podłączeniu pendrive - odczekałem chwilę, potem wyłączyłem i włączyłem ponownie pozostawiając podłączony pedrive i nic. Zakładałem więc, że po sformatowaniu go w konsoli będzie działał.

Stosuje się do zaleceń zawartych w folderze z emulatorem Xbox, lecz po podłączeniu pedrive zero reakcji konsoli. Jest wykrywany w ustawieniach, ale nie wyskakuje komunikat z zainstalowaniem czegokolwiek. Na liście w folderze z emulatorem nie ma Conker: Live & Reloaded, natomiast tu: http://xboxforum.pl/gier-f127/xbox-lista-kompatybilnych-gier-69851.html owszem, jest.

Będąc w ustawieniach konsoli zauważyłem zakładkę z sensorem Kinect, więc możliwe, że mam najnowsze oprogramowanie? Gdzie to mogę sprawdzić? Konsolę kupiłem przez serwis aukcyjny, po podłączeniu była całkowicie czysta.

8. Aldric666

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Czyżby nikt z forum nie mógł zaradzić na moje kłopoty z konsolą? Może to wina pendrive? Postaram się pożyczyć od znajomego pedrive innej marki, 8GB i spróbuję zrobić to tradycyjną metodą: dostosowaniem urządzenia pod Xbox 360, zgranie pliku na pamięć. Zobaczymy, czy cokolwiek to zmieni.

9. push

push Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Myślę ,że plik wrzuciłeś do folderu a ma być sam na penie .

10. RSA

RSA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wszystko masz podane wyzej. Wgraj ten plik system update 12625 na pustego pena a dokladnie folder $systemupdate. Wsadz do konsoli i ja wlacz, musi zadzialac.

11. tekero17

tekero17 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nidzica
    Odświeżę , mam pytanie, mam wgranego najnowszego dasha ,przerobione rgh i oryginalny dysk 250gb ściągnąłem sobie Crasha Wrath of Coretex aktualizowałem sobie tym BackCompat 11 2007 ale nic nie daje możecie może jakoś poradzić ? ( od razu mówię że nie mam jak podłączyć x-a pod neta)

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Wgraj na hddx emulator

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

13. tekero17

tekero17 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Nidzica
    Ja wiem tylko jaki nigdzie nie mogę znaleźć dobrego.

14. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    W dziale jtag,jest tutoria z linkiem do devkitowego emulatora

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk

Wczytywanie...

Poleć forum