1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Aktywacja używki na Xbox One kosztować ma tyle, co nowa gra!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Maj 22, 2013.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3219
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Chyba najbardziej kontrowersyjną kwestią dotyczącą zaprezentowanego wczoraj Xbox One jest to, iż chcąc włączyć używaną grę na swoim koncie, będziemy musieli zapłacić.
    Ile? Odpowiedzi na to pytanie podczas rozmowy z serwisem Kotaku udzielił sam Phil Harrison.

Wiceprezes Microsoftu wytłumaczył, w jaki sposób cała ta szarpanina z używkami będzie wyglądać, oraz ile przyjdzie nam za to zapłacić.
    Każdy tytuł wydany na Xbox One posiadać ma jednorazowy kod, który będzie trzeba wpisać przy instalacji.
    Na jednej konsoli szarpać będzie można do woli, jednakże aby zainstalować grę na drugim XO, będziemy zmuszeni zapłacić tyle, ile kosztowała nówka...

1 osoba to lubi.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Trudno. Nigdy nie kupowałem używek. Kolejna rzecz, która mi nie przeszkadza, a większość robi flejm :)

1 osoba to lubi.
  4. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    bo może wiekszość kupuje gry używane i mają prawo wyrazić swoje niezadowolenie.
    mimo, że nie kupuje gier to taka opcja nie jest fajna.

1 osoba to lubi.
  5. mich2406

mich2406 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    I właśnie do takich osób jak ty kierowana jest nowa konsola ze stajni Micro$oft. W takiej sytuacji nikt racjonalnie myślący nie będzie ślepo bronił M$.

W każdym razie mam nadzieję, że pod wpływem nacisków M$ zmieni swoją decyzję, bo potrzymanie jej można porównać do strzału w głowę...

1 osoba to lubi.
  6. szybki999

szybki999 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Chełm
    Przebijaj sami siebie niedługo każą płacić za trzymanie pada.

1 osoba to lubi.
  7. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Co za absurd. W wywiadzie jakiś koleś mówił, że "dzięki temu rozwiązaniu, gdy kolega koledze pożyczy grę, ten będzie od razu mógł ją zatrzymać bla bla", no ale chyba gdyby kolega miał kase to kupiłby sobie ją sam, ze sklepu? Nie wierze w to po prostu, po tym co sie dowiedziałem, nowego Xboxa nie tkne.

4 użytkowników lubi ten post.
  8. Lordani66

Lordani66 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18

HAHAHA To by było :D. "Jeśli chcesz trzymac pada konsoli Xbox One w wyjątkowy, inny, odmienny sposób (np. jedną ręka, gdy zaswędzi cię nos i będziesz musiał podrapać się drugą), wystarczy że opłacisz specjalną comiesięczną subskrypcje."

Microsoft twierdzi w ten sposób, że robi to dla dobra użytkowników ich konsol, gdyż nie chcą aby stała im się jakaś krzywdaa, np. nadwyrężenie pleców lub złamanie nadgarstka. - IGN.

:D

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    To nie jest trolling? (Nie, żebym nawiązywał do mojego avataru czy sygnatury). O ile poprzednie newsy dały mi do zrozumienia, że system ma działać tak: Ja kupiłem grę, pożyczam ją kumplowi, on płaci pewną kwotę, grę mi oddaje i tak gramy np w multi z jednej gry na raz, więc w sumie ok. Ale jak ma zapłacić pełną kwotę to praktycznie wychodzi na to samo, jakby kupił grę w cyfrowej dystrybucji. Pomijając cały ten hejt który jest od wczoraj, uważam, że ten news jest fake'iem, nieporozumieniem. Taki system NIE MA ŻADNEGO SENSU.

10. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Jak dla mnie to pół na pół jestem zadowolony. Zazwyczaj kupuję nówki. Potem sprzedaję i po miesiącu chce zagrać w to jeszcze raz ale już nie ma po co jeszcze raz kupować ( bezsens ). Teraz przynajmniej z tym nie będę miał problemu.
    Inna też jest sytuacja, że dla przykładu taka gra jak BF czy FIFA czy coś tym podobnego co się gra prawie przez cały rok jak nie więcej nie powoduje, że przeszkodzi mi ten system płatnych używek bo takie gry tylko raz kupuje i ich nie sprzedaję. Gorzej jest gdy kupuję grę z ciekawości czy innych powodów a mi się nie spodoba.
    200 zł w błoto. Kto niby kupi ode mnie taką gierkę jak za taką cenę będzie miał NÓWKĘ!?
    heheh, coś nie przemyślane to albo MS bierze pod uwagę tylko to, że ich konsole kupi Najbogatsza część ludzi ...

11. LucyFair

LucyFair V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    @MrDraiger gratuluje sygnatury i avataru, jeśli dostane pozwolenie, sam ich użyję, (jeśli sam robiłeś) :D

Co do tematu, jeśli pożyczę od kumpla grę i żeby pograć bede musial zaplacić jak za nową, to? to chyba jasne, że wolałbym kupić sobie pudełkową wersję przy okazji zasilając swoją kolekcję gier...Tak czy siak.. chore to strasznie, przecież od początku konsol zajawką było wymienianie się grami z kolegami. Zamiast postarać się bardziej o to, żeby zabezpieczyć konsolę przed piratami to każą płacić za używki? za używki? czekaj czekaj...za używki? poważnie?...

Buehehehe :D

12. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    jeżeli news okaże sie w miarę wiarygodny i koszt aktywacji będzie bardzo zbliżony do nówki, to gry z xbox one już nie sprzedasz, bo nikomu nie opłaci się tego kupować.

13. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    ''Potem sprzedaję i chcę zagrać znowu...'' - Kolego czy Ty wiesz co piszesz? Kto Ci kupi taką ''grę''? Żeby zaraz dokupić za tę samą kwotę magiczny kod , aby w ogóle to uruchomić?

Naprawdę coraz bardziej mnie ekscytują newsy o XO...tylko śmiać się czy płakać?

1 osoba to lubi.
  14. DJ.Bart

DJ.Bart Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew
    Mi to wisi bo ja zawsze kupuje nowe gry, ale nie dziwie się że zrobili takie posunięcie, zobaczcie ile przez piratów wydawcy gier maja straty po części to oni poczynili się do takiego posunięcia.

15. mich2406

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Micro$oft w ten sposób całkowicie zablokuje rynek wtórny gier. Nie będzie się opłacało sprzedawać używanych gier, a tym bardziej ich kupować. BRAWO MICRO$OFT!!!

Podejrzewam, że jest to pierwszy krok do całkowitego wprowadzenia cyfrowej dystrybucji gier. Gdyby dali cenę o 5% niższą od pudełkowej to 99% kupi cyfrowo, bo i tak na sprzedaży pudełkowej nie zarobi. A przy okazji M$ zredukuje koszty dystrybucji gier do sklepów stacjonarnych.

16. Dzokej

Dzokej Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Namysłów
    W tym momencie stracili jednego kupca....

To chyba żart? Mam płacić ok 200zł za pożyczaną grę bo tylko chce single przejść ?

PS4 welcome !

17. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    I po kilku latach sterta kurzących się gier. Spore nieporozumienie.

18. mich2406

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W sumie patrząc z punktu widzenia Micro$oftu to jest jedyne wyjście, aby zlikwidować rynek wtórny.

Gdyby np. M$ kazał płacić niepełną wartość gry np.40 zł przy nówce za 200 zł, to byłby strzał w stopę dla nich. Rynek wtórny rozrósł by się jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę, że Xbox One umożliwia instalację gry na dysku twardym i granie bez płyty w napędzie. Ludzie kupowaliby nówke, instalowali, a potem od razu sprzedawali za 70% ceny nowej gry. Potencjalny nabywca płaciłby 140 zł + 40 zł za aktywację co dałoby stratę 20 zł dla M$. Nie widzę, aby takie coś było możliwe w przypadku M$, NIEREALNE!

2 użytkowników lubi ten post.
  19. Wolt

Wolt Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Radom, Poland
    a wymóg takiego klucza przy instalacji gry nie będzie zależał bezpośrednio od developerów? gdzieś coś takiego czytałem i jeśli to prawda to czy xbox czy ps to i tak 2 konsolach nie pograsz z jednej płyty.

20. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Niektórzy chyba nie rozumieją co jest tego przyczyną. Płytka jest tylko po to by zainstalować grę na dysku (taki sam zabieg macie chociażby na Steam), a płytkę odłożyć na półkę. Możliwe, że jedynym wyjściem żeby odsprzedać taką grę będzie przypisywanie każdej do osobnego konta i odsprzedanie razem z nim. Pytanie czy gra przypisana do jednego konta będzie działać na innej na tej samej konsoli, chociaż o to raczej bym się nie martwił.
    Poza tym teraz też nie ma problemu ze sprzedażą gier z XBL, więc trzeba poczekać na więcej info jak to wygląda.

21. delfino

delfino Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    w_wa
    Najwyżej zamiast kilkunastu gier rocznie ogram tylko kilka (3? :p) XBox Go Home! :p

Wczytywanie...

Poleć forum