1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

'Alan Wake 2' graficznie zmiecie L.A Noire i Crysisa 2! Przełomowa technologia!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mathss, Kwiecień 12, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mathss

mathss Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gotham City

Czy studio Remedy zaszokuje świat grafiką w drugiej odsłonie "Alana Wake'a"?

Od momentu pojawienia się pierwszego trailera gry "L.A. Noire" - gry detektywistycznej australijskiego studia Team Bondi, której akcja umieszczona została w Mieście Aniołów, w 1947 roku - zachwycamy się niezwykle realistyczną animacją bohaterów, a szczególnie oddaniem całego spektrum emocji, targających uwikłanymi w śledztwa postaciami.

Jak się okazuje, nie jesteśmy jedynymi, na których grafika "L.A. Noire" robi tak wielkie wrażenie. Równie zachwyceni są przedstawiciele fińskiego studia Remedy, którzy aktualnie pracują nad kontynuacją ich największego hitu - "Alana Wake'a".

Finowie dokładają wszelkich starań, aby grafika w "Alanie Wake'u 2" przeskoczyła poprzeczkę ustawioną przez Team Bondi i stała się wzorem dla innych studiów deweloperskich.

Z tego względu Remedy implementuje technologię, dzięki której motion capture będzie jedynie punktem wyjścia do stworzenia 64 wyrazów twarzy postaci, bazując na których, graficy będą w stanie oddać dowolne emocje ze wszystkimi szczegółami, uzyskując hiperrealistyczny efekt.

Narzędzie, z którego korzysta Remedy zostało stworzone przez lead animatora studia, Johna Roota, który wcześniej zajmował to samo stanowisko w id i Epic Games.

Po firmowym pokazie, CEO Remedy, Matthias Myllyrinne, rozpływał się w zachwytach, twierdząc, że animacja, którą zobaczył, była "uderzającą szczegółowa".

John Root natomiast planuje dalszą pracę nad stworzoną przez siebie technologią. Twierdzi on, że uda mu się w niedługim czasie oddać odcienie kolorów ludzkiej skóry w taki sposób, aby uwzględnić w modelu układ krwionośny człowieka.

Czy wysiłki Remedy rzeczywiście okażą się tak rewolucyjne, jak twierdzą Finowie, przekonamy się być może na tegorocznych targach E3 w czerwcu.

źródło : Onet.pl - Polski Portal Internetowy

ps - proszę o przesunięcie do aktualności

2. Lotnik421 Xbox One

3. mihcal5

mihcal5 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    fajnie, fajnie ... ale zdjęcie jest akurat z jedynki

4. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Alan w jeszcze lepszej oprawie :D Pierwsza część już wyglądała świetnie, a jak mają zamiar podnieść poprzeczkę to nawet nie wyobrażam sobie jak ta gra będzie wyglądać :)

5. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Grafika grafika, ale ja na klimat licze, chociaz i tak pewnie nie bede mial przyjemnosci zagrac ;(

6. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dzieki takim grom jak alan wake wiem ze wole swojego xboxa niz pc który uciągnie kazda gre na maksymanych ustawieniach...
    Siła konsol zawsze była w grach i alan wake jest tego przykładem...
    Jedynka wyglądała bardzo ładnie, na jakies rewolucje graficzne nie licze, mi wystarczy zeby wygladała nawet tak samo jak jedynka ale zeby fabuła była rozniez dobra i wciągająca jak w pierwszej częsci

7. przemo55

przemo55 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Teraz jest czas na nowinki graficzne do naszych starych sprzętów. Jedynka prezentowała się bardzo dobrze, rewolucja jak piszą twórcy może dotyczyć samej animacji postaci no i pewnie dojdzie kilka ciekawych efektów

8. SFU666

SFU666 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Gra jest ciemna i można się skupić na mniejszej części detali.

9. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Onet i wszystko jasne...

10. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Ja pierwszą część Alana przeszedłem ze względu na wspaniały klimat, choć nie powiem oprawa graficzna była dobra + niesamowite efekty świetlne. Dla mnie w drugiej części wystarczyłyby tylko lepszej jakości tekstury i będzie gra doskonała.

11. .Mjut

.Mjut Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kędzierzyn - Koźle
    Grafika w jedynce była fajna. Zakupiłem grę, doszedłem do 3 roździału i usunąłem. Dla większości gra jest fajna, większość patrzy na fabułę. Dla mnie ta gra była zbyt liniowa, a wolę swobodę. Jednak grało się przyjemnie, tylko że po czasie mi się znudziła. ;)

12. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
  13. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    To jedyna gra która przemawia do kupienia X , 1 była prze zajeb... ten klimat i historia pierwsza gra co mnie tak wciągnęła ze nie mogłem się od niej się oderwać . Grę przeszedłem 11 razy , zrobiłem fulla : ) Jak będzie na pewniaku 2 część to kupuje dla samego alana : ) konsolę

14. Pawepek

Pawepek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pierwsza część jest obok Crysisa 2 najładniejszą grą na konsole a co dopiero mówić o 2!

15. haker10103

haker10103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jarocin
    Alan Wake 1 stoi na bardzo wysokim poziomie graficznym, dwojka moze naprawde ostro pozamiatac :p

16. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Grafa w jedynce była mocna. Budowała niesamowity klimat - szczególnie lasy :) Jeżeli dwójeczka będzie lepsza to hoho - najlepszy ex na Xbox'a będzie ;)

17. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Pięknie ta jedyneczka wygląda , zwłaszcza gra światłocieni. Jeśli dołożą do tego mimikę i animacje na poziomie LA Noire to aż strach pomyśleć jak to będzie wyglądać...

18. Tommac

Tommac Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Faktycznie, grafa w pierwszym Alanie jest cholernie fotorealistyczna i szczegółowa, a krajobrazy w oddali wymiatają :D
    Szacun dla Remedy, jeżeli uda im się podnieść i tak już znakomitą grafikę.
    Pozdro.

19. neCro

neCro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Wrocław/ LA
    No pewnie bedzie ladniejsza, ale czy az tak?

20. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Do silnika z jedynki? Jeśli tak, to nowy Alan będzie najmniej za dwa lata, a jak piszą nowy silnik, to za 3-4...

21. godofentertainment

godofentertainment Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeszcze nie ma oficjalnej decyzji czy gra powstanie a Onet już opowiada głupoty o grafice. W każdym razie liczę, że i w tej plotce jest odrobinę prawdy i zagram jeszcze w kolejną odsłonę tej kapitalnej gry. Dla tej jednej gry jestem w stanie trzymać Xbox'a jeszcze kawałek czasu, ale muszę mieć zapewnienie, że powstanie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum