1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alan Wake najpierw na Xboksa 360?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Lipiec 6, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Fiński magazyn o grach Pelaaja miał okazję odwiedzić studio Remedy po raz pierwszy od czterech długich lat. Z wywiadu przeprowadzonego z twórcami dowiedzieliśmy się kilku informacji o najnowszej produkcji dewelopera, którą jest oczywiście Alan Wake. Zaskoczeniem może być to, że podobno Remedy prowadzi rozmowy z Microsoftem jedynie w kwestii wydania gry na Xboksa 360. A co z pecetami?

Podobno Remedy na razie nie rozmawiało z Microsoftem w sprawie pecetowej edycji swojego projektu i wydanie go na tę platformę wciąż nie jest jasne. Trudno powiedzieć, czy oznacza to zrezygnowanie z pecetów, chociaż byłoby to chyba mało prawdopodobne. Być może stanie się tak, jak w przypadku kilku innych tytułów wydawanych przez Microsoft, które najpierw pojawiają się na konsolę a potem na PC.

Co nowego w kwestii samej gry? Dowiedzieliśmy się, że twórcy poszli na pewne kompromisy i pierwotna idea zupełnie otwartego świata nie zostanie zrealizowana. Nie otrzymamy więc miasteczka, po którym moglibyśmy poruszać się swobodnie. Studio chciało bowiem skupić się na odpowiedniej narracji i wciągającej fabule, co rozwiązania znane chociażby z Grand Theft Auto mogłyby dość znacznie utrudnić.

Nie oznacza to jednak, że otrzymamy zupełnie liniową produkcję. Gracze podobno będą mieli poczucie podejmowania własnych decyzji. Według opublikowanego materiału podczas zabawy będziemy zbierać strony rękopisu książki napisanej przez głównego bohatera, chociaż nie wszystkie będą poukrywane w misjach. Część z nich będziemy mogli odszukać samemu swobodnie przemierzając poszczególne lokacje (niczym taśmy z nagraniami w Bioshocku).

Ważnym aspektem gry będzie oczywiście światło. Siły ciemności będą mogły przejąć kontrolę nie tylko nad mieszkańcami i zwierzętami, ale i przedmiotami. Pokonamy je tylko i wyłącznie po uprzednim oświetleniu latarką lub innym źródłem światła. Te elementy mogliśmy już zobaczyć między innymi na prezentacji gry podczas tegorocznych targów E3, o której pisaliśmy na początku ubiegłego miesiąca.

Remedy zachowa prawa do marki Alan Wake, mimo faktu, że grę wyda Microsoft. Podobno deweloper zamierza w przyszłości rozwinąć pomysł na różne sposoby, chociaż na razie nie podjęto w tej kwestii żadnych decyzji. Według twórców sama gra nie jest spóźniona, bo studio przecież nigdy nie podawało daty premiery. Powinniśmy spodziewać się Alana Wake’a (na Xboksa 360) na wiosnę przyszłego roku.

Alan Wake najpierw na Xboksa 360? | Wiadomoœć 2009-07-06 13:47:57 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. igorro

igorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Moim zdaniem to fajnie ze zrezygnowali z otwartego świata bo nie przepadam za takim rozwiązaniem.

4. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Co do PC to nie muszą gadać z M$ :> przecież to otwarta platforma jeżeli chodzi o dystrybucje. No chyba że im zależy na Games for Windows Live

5. rtv2500

rtv2500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    To będzie hicior! Ciekawe jak posiadacze PS3 na tą informacje zareagują... Przynajmniej jednej gry nam będą mogli zazdrościć .

6. Komariu

Komariu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja tam bym wolał God of War 3 niż Alan Wake.Więc wątpię, że będą zazdrościć, mają dużo dobrych gierek w tym roku.
    No i mam nadzieje, że Alan Wake mnie nie zawiedzie :D

7. Pendive

Pendive Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    JWR
    Xbox 360 rządzi, a jezeli chodzi o Alana to na PC wyjdzie :D

8. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja z kolei mam już po dziurki w nosie slasherów typu GOW, więc mnie to chromoli na którą platformę to wyjdzie (tak samo jest z DMC i nadchodzącą Bajonetą - błąd celowy). Wyjątkiem stanowi tutaj nowa Castlevania, ale to dlatego, że w projekcie macza palce Kojima ;). Bardzo lubię gry dreszczowce, dlatego też pokładam wielkie nadzieje w Alan Wake. Oczywiście z sąsiedniej platformy chętnie pograłbym w Heavy Rain ;)

9. WReki

WReki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Alan Wake to będzie na pewno spoko gierka, szkoda, że nie będzie otwartego świata, bo nieraz fajnie jest tak sobie pochodzić po mapie :D

Nie wiem co wy w tym God of War widzicie... jak oglądałem z tego gameplaye to dla mnie to zwykł szit, równie dobrze można sobie kupić grę Conan na X'a która jest bardzo podobna....

PS. Co do zazdroszczenia to posiadacze PS3 mogą nam również pozazdrościć Gears of War. Zresztą ja kupiłem X'a tylko ze względu na przeróbkę i ładniejszy wygląd :DD

10. Tharwynn

Tharwynn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Piekary Slaskie
    Jak słysze jak ktoś zachwyca się God of War 3 to mnie bierze.
    Co podobaja wam sie gry gdzie tapujesz jeden przycisk cala gre czyli atak mieczem?
    Macie dwie takie gierki na xboxa 360: Prototype , Xmen Origins Wolverine.

11. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

E tam od razu shit. Gierka będzie bankowo świetna, ale bardzo odtwórcza. Złośliwi twierdzą, ze to będzie GOW 2 w HD. Nie przyrównuj tego do Conana, to była dopiero kiepska gra :D

12. vagner

vagner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    No nie ma co porównywac kratosa do konana.

A temu porównianiu się nie dziwie, bo czym niby sie rozniło GoW 1 od 2? To czym ma sie różnić 2 od 3. Tylko zmianki w grafice.

I czym niby się zachwycają fani? GoW to samo "maszowanie, maszowanie, maszowanie"

Wrócem do tematu, to że gra wychodzi najpierw na Konsole potem PC to ostatnimi czasy rzecz normalna, to że gra będzie bardziej liniowa to chyba źle, krajobrzy, miejscówki, lokacje to wszystko w Alanie pińknie się prezentuje, i szkoda by było nie zwiedzic ich wszystkich, jakby się chciało. Ale jeżeli to wszystko odbędzie się kosztem lepszego prowadzenia, fabuły i ogólnch przeżyć podczas gry to jestem ZA.

13. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ciekawe jakie zdanie byście mieli gdyby God of War 3 wylazł na X'a ;]

14. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Właśnie... obie części GOWa to wspaniałe gry i trójka też pewnie będzie świetna. Grywalna jak żadna inna gra z tego gatunku.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum