1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alan Wake od trzynastu lat

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez akira5, Luty 20, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. akira5

akira5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pobiedna/ Wrocław

Gdy w zeszłym tygodniu publikowaliśmy okładkę kolekcjonerskiej edycji Alan Wake, gra nie miała jeszcze wyznaczonej przez ESRB kategorii wiekowej. Teraz już ma - T jak Teen, czyli dla nastolatków. Co to oznacza?

Według oficjalnej klasyfikacji ESRB, kategoria T oznacza tytułu nadające się dla osób od 13 lat. Mogą zawierać w sobie przemoc, lekką dawkę erotyki, prymitywny humor, nieco krwi, hazardu oraz przekleństw.

Co to oznacza dla tytułu w rodzaju Alan Wake? Że raczej nie będzie w nim scen z piłą łańcuchową. Albo wiertłem. Bo to, że te z siekierą będą, jest wiadome po ostatnim zwiastunie. Jak dla mnie jest to dobra wiadomość - masa krwi jakoś nie pasuje mi do klimatu gry, jaki wyłania się z dostępnych materiałów prasowych.

Inna sprawa, że tak niska kategoria wiekowa Alana ułatwia w tak zwariowanym kraju jakim są Stany jego sprzedaż - sklepy niechętnie patrzą na gry oznaczone literką M, bo oznacza to w teorii, ze może sięgnąć po nie mniej osób. Nie mówiąc już o kategorii A. Można też spojrzeć na to z drugiej strony: może Remedy celowo zrezygnowało z tworzenia gry o wyższej kategorii wiekowej, aby dotrzeć do szerszej rzeszy potencjalnych nabywców?

Niżej od T jest jeszcze E. Gdyby Alan Wake taką dostał, to zamiast świecić latarką i strzelać, skakałby upiorom po głowach, zbierał wypadające z nich monety i zjadał znalezione w lesie grzybki.

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,104392,7581850,Alan_Wake_od_trzynastu_lat.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    "...Gdyby Alan Wake taką dostał, to zamiast świecić latarką i strzelać, skakałby upiorom po głowach, zbierał wypadające z nich monety i zjadał znalezione w lesie grzybki." hehe dobre. A swoją drogą ciekawe czy te upiory nie są sprawką TYCH grzybków:p

4. uchaj

uchaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    nie mogę się doczekać na alana :D

5. zum51

zum51 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kalisz
    Niby fajnie ale w Ameryce jest się dorosłym od lat 16 :)
    To zmienia fakt tak jakby gra była u nas od lat 16 więc to inaczej wygląda w Polsce :D
    18 - 3 = 16 :D

6. fialek90

fialek90 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    co ty gadasz ? w ameryce jest sie pelnoletnim od 21 lat a prawko mozna miec od 16

7. 3pstrzy

3pstrzy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    wisznice
    Ach te ograniczenia wiekowe, mnie juz nie dotycza i sam mam male dzieci i nigdy kupujac gre nie patrze na ograniczenia tylko znam swoje dziecko i sam wiem w jakie gry mu pozwole grac

8. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Ja też na niego czekam, a ograniczenia wiekowe mnie nie interesują bo jestem już po 18.

9. Czesi0

Czesi0 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mnie ograniczenia wiekowe nie interesują :D A Alana nie umiem się doczekać :D

10. Dead_Inside

Dead_Inside Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ja juz odkladam na alana. kolejny must have !!!

11. wojtas74

wojtas74 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wałcz
    wołałbym chyba żeby była od 18 lat bo więcej rzeczy mogłoby być pokazane ..chociaż zobaczymy sami ;d

12. prolo3

prolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bia
    Heh, osobiście nawet nie patrze na ograniczenia wiekowe, ale można się spodziewać, jaka pewnie będzie gra (casual).

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum