1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Krawol, Grudzień 4, 2011.

1. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock

Serwis IndustryGamers informuje, że klimatyczna gra akcji Alan Wake sprzedała się w istocie dużo lepiej, niż zakładały wcześniejsze obliczenia.

Gdy Remedy Entertainment wydało długo oczekiwaną grę na Xboksa 360, pierwsze wyniki sprzedaży były rozczarowujące – Alan Wake został kupiony na początku zaledwie przez 145 tysięcy graczy w USA. Obecnie ta liczba wynosi około 330 tysięcy, do których należy doliczyć szacunkowe (Microsoft nie potwierdził tej informacji) 170 tysięcy kopii sprzedanych w pozostałych krajach. Tymczasem okazuje się, że dodatkowe 900 tysięcy kopii Alana Wake'a to dystrybucja cyfrowa, która z niewiadomych przyczyn nigdy nie została wliczona do ogólnej statystyki.

Skąd wzięły się te „cudownie” odnalezione kopie? Microsoft rok temu oferował zestaw: Xbox 360 z grami Forza Motorsport 3 i darmowym downloadem Alana Wake'a. Według informacji dostarczonych przez Remedy sprzedaż tej paczki przełożyła się na tak istotny skok popularności gry. W sumie zatem przyjmuje się, że Alan Wake znalazł się w domach niemal 1,5 miliona graczy w ciągu 18 miesięcy od premiery. „Koniec końców, wszyscy lubimy śledzić tabelki, ale najważniejsza dla Remedy jest wiedza o tym, do jak wielu ludzi doecieramy i ich bawimy. Niekoniecznie chodzi o dokładne mierzenie sprzedaży”, powiedział Oskari Hakkinen z Remedy Entertainment.

Pozostaje cieszyć się z dobrej kondycji przygód Alana i oczekiwać kontynuacji. Gra Alan Wake: Night Springs została ujawniona w listopadzie, a oficjalnej zapowiedzi należy oczekiwać za tydzień, podczas gali Video Game Awards. Niestety - kwestia ewentualnej wersji pecetowej tej, bądź poprzedniej gry nadal pozostaje w sferze marzeń wielu graczy.

źródło: Alan Wake oficjalnie u niemal 1,5 miliona graczy | Wiadomość 2011-12-03 11:23:47 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Nie wiem dlaczego tak mało się sprzedało, przecież gra - kozak:confused:
    Z downloadów nie ma co się cieszyć bo gdyby gra nie była w promocji z Xboxem to by ich nie było tyle:p
    Czyli żaden sukces jak dla mnie.

4. raph

raph Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jedna z ciekawszych propozycji fabularnych na x-klocka, to nie podlega zadnej dyskusji.
    Coz, Ci co nie mieli okazji zagrac niech plują sobie w brodę, lub niech szybko zaopatrują się w kopię, najlepiej 'oficjalną' bo gra jest tego warta, teraz przy niskiej cenie.

Miejmy nadzieje ze tworcow Alana finansowa klapa nie zdemotywuje do zrobienia jeszcze lepszej 2 czesci.

5. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Dobra sprzedaż jak na grę która nie miała wielkiego marketingu i jest exlusivem na X360 więc ani PC-towcy ani posiadacze PS nie mają dostępu do tej gry.

6. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Trzeba uczciwie powiedzieć , że gra jest świetna. Głównie z powodu panującego klimatu i wciągającej fabuły. Graficznie , muzycznie wszystko piękne nawet dziś i jedynie można narzekać , że z czasem może przyjść monotonia. Jednak na tyle ciekawy scenariusz , że grę chcemy ukończyć.
    Za takie psie pieniądze jakie teraz kosztuje , to aż grzech nie kupić (jeśli ktoś jeszcze nie grał).
    Słaba sprzedaż to napewno fakt , że w tym samym miesiącu wyszło Red Dead Redemption...

7. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    I tak nie duża sprzedaż na tak świetny tytuł. To tylko dowodzi, że sprzedaż wcale nie jest wyznacznikiem jakości. Spora ilość z cyfrowej dystrybucji pochodzi też z tanich kont, bo chyba każdy kto ma takie kupił też Alana :)

8. Arii

Arii Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Ja właśnie od kilku dni gram w Alana i muszę przyznać, że gra na prawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Niekonwencjonalne przedstawienie historii, ciekawy sposób walki z wrogiem, bajeczna oprawa wizualna. Jestem na prawdę bardzo zdziwiony, że tak dobra gra sprzedała się w tak niewielkim nakładzie.

9. szamannn

szamannn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak dla mnie lepszy ex od Gearsów :)
    Wake mnie rozłożył na łopatki i bezlitośnie skopał. Po zakończeniu gry, czułem się jak bym coś stracił. Kto jeszcze nie grał, szybciutko myka do sklepu.

10. Lusus

Lusus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co ciekawe, mozna znalezc info ze w samym 2010 gra zostala sciagnieta ponad milion razy, wiec po 18 miesiacach pirackich kopii pewnie jest wiecej niz oryginalnych.

11. Kołobrzeg

Kołobrzeg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Piękna gra. Jedna z lepszych na x360.. Czekam z niecierpliwością na dwójeczkę

12. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    pamiętam, że jak grałem w Alana to wsiąkłęm w tą grę do tego stopnia, że oprzytomniałem dopiero jak przeszedłem :D

13. ltplus

ltplus Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Alan Wake=najlepszy ex na xboxa :D

14. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    I tak powinno być a nie jak na XBL,że za gre zapłacimy 200zł a w pudełku 60zł.
    Ale i tak wolę pudełka.

15. Fiszó

Fiszó Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Reszów
    Bardzo dobrze, Alan- boska gra więc się też nieźle sprzedaje.

16. Szabat

Szabat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Stargard
    jestem posiadaczem tej wersji. bylo jedno pudelko ale z dwoma plytami. alan wake i forza. nie bylo to do downloadu, popraw :)

17. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    'Słaba sprzedaż' z powodu braku Multiplayera.

My name is Alan Wake. I am writer.

Parę cytatów z Alan Wake, wykorzystałem na swoim blogu nawet :).

Wczytywanie...

Poleć forum