Alan Wake - słaba sprzedaż

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

SebooL12 PL

Banned
Według mnie wybrali zły moment i było mało promocji tej gry. MW2 wybrał moment najmniejszej ilości premier na dodatek większość przełożyła termin i ludzie mieli kasę tą grę (nie było nic nowego opórcz tego) a tutaj premiera za premiera (split second, red dead, ufc itd...) i trzeba było coś wybrać i większość wolała kupić grę na dłuższy czas niż tylko kilkanaście godz zabawy w singlu.
Cóż człowiek uczy się na błędach ;)
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja myślę, że za szybko by mówić o tym czy gra się słabo sprzeda czy nie.
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
może i za wcześnie na mówienie o wynikach sprzedaży, jednak moim zdaniem gra sprzedaje sie słabo bo sama jest słaba,
tak na prawdę mimo całej tej filmowo-serialowej otoczki ta produkcja nic soba nie prezentuje i dodatkowo jest cholernie monotonna, ja osobiście żaluje wydania pieniędzy na tą pozycję
 

Loowoo

Użytkownik
Użytkownik
Krotko mowiac, wybrali zly czas na wydanie gry singleplayerowej. Ja wole kupic RDR, UFC albo Blur niz Alan'a. To nie PS3 ze malo kto ma HS, XBOX jest na multi!
 

michal172

Użytkownik
Użytkownik
Alan jest świetny a to że Amerykanie i Anglicy wolą grać w jakieś tępe gry typu MW2 to już nie nasza wina.
 

sirepox

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem gra jest jednak wybitna. Przyzwyczaiłem się już, że w świecie konsol gry są lepiej dopracowane niż na PC i Alan Wake jest grą dopracowaną ale dodatkowo daje nam naprawdę rewelacyjny klimat, świetną fabułę i cały worek błyskotliwych odniesień do książek takich mocarzy jak S.King. Przede wszystkim Alan Wake mnie zaskoczył, zdaje się że dokładnie takiej gry teraz potrzebowałem - szczególnie po cukierkowym ME2. Z przyjemnością zasiadam do niej w nocy. Wracając jednak do wyników sprzedaży to widać jak na dłoni, że trzeba zaczekać na wiarygodne dane. Poza tym wysokość sprzedaży to zmartwienie inwestorów, a nie moje. Wydałem pieniądze i oczekuję w zamian rozrywki. Tyle.
 

SirArczi

Użytkownik
Użytkownik
Alan Wake miazdzy! Gra jest klimatyczna i trzyma w napieciu.

Dobrze sie przy nim bawilem i czekam z niecierpliwoscia na kolejna czesc.

Polecam z czystym sumieniem, a brednie o slabej sprzedazy zachowac dla siebie Hehe

Loowoo napisał:
Co? Nie wiesz co piszesz / Upadlem

RDR ... fakt gra 2010 roku ... w lepsza narazie nie gralem.

Pozdro
 

mike podolski pl

Użytkownik
Użytkownik
Alan jest świetny a to że Amerykanie i Anglicy wolą grać w jakieś tępe gry typu MW2 to już nie nasza wina.
michal172 - jacy amerykanie? to jest sprzedaż 2 dniowa z europy do cholery zacznijcie myslec. w usa zawsze sprzedaje sie najwięcej gier bo to jest najwiekszy rynek i dlatego wiekszosc gier jest robiona "po amerykansku". poczekajmy na dane ze stanów i wtedy sobie podyskutujemy choc na rewelacje nie licze. Alan to swietna gierka ostatnmio taki klimat to w dead space czułem ale ludzie wolą inne gry a maja w czym ostatnio wybierac
 
Alan jest świetny a to że Amerykanie i Anglicy wolą grać w jakieś tępe gry typu MW2 to już nie nasza wina.
hehe pisz kolego za siebie ,a nie ,że to jakaś nie nasza wina z tymi z USA.
Kupiłeś gre ok ,ale co z nia zrobisz po ostatnim lewelu? zastabów się ,bo ja np. kupiłem 2 lata temu MW2 i cały czas grywam po sieci ,a ty co robisz ze swoim Alanem ,pochwal sie !! może Allegro?


chodzi o Modern warfare część 1 którą kupiłem 2 lata temu oczywista pomyłka
 

mike podolski pl

Użytkownik
Użytkownik
hehe pisz kolego za siebie ,a nie ,że to jakaś nie nasza wina z tymi z USA.
Kupiłeś gre ok ,ale co z nia zrobisz po ostatnim lewelu? zastabów się ,bo ja np. kupiłem 2 lata temu MW2 i cały czas grywam po sieci ,a ty co robisz ze swoim Alanem ,pochwal sie !! może Allegro?
2 lata temu kupiłes mw2? a ja myslałem że wyszedł w listopadzie 2009. pewniemiałes na mysli pierwszą odsłone modern warfare. ja alana przejse 2 razy i poczekam na darmowy epizod potem zobacze czy czekac na nowe dlc a gry multi to setki godzin grania...w to samo - jak nie masz ekipy to efekt Deja vu pojawa sie ciągle i dlatego ja raczej nie spędzam 1000 godzin nad żadnym multi bo wole ten czas spędzic na kolejnej nowej pozycji
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Głowa do góry , po 2 tygodniach sprzedaży Alan uzyskuje wynik 290 tyś. sprzedanych kopii. Na pewno więcej niż wcześniej , ale nadal mało w porównaniu do Heavy Rain ( pierwszy tydzień 25tyś(!) , 2 tydzień 750tyś) czy RDR , które w pierwszym tygodniu dobija 1 mln sprzedanych kopii.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
ale nadal mało w porównaniu do Heavy Rain ( pierwszy tydzień 25tyś(!) , 2 tydzień 750tyś) czy RDR , które w pierwszym tygodniu dobija 1 mln sprzedanych kopii.
Trochę chyba się pomyliłeś.
1 tydz. -526 tys.
2 tydz. 186 tys.
(za vgchartz)

160 000 Alanow w pierwszy tydzień w Stanach to tragicznie małą liczba-można oficjalnie ogłosić komercjalną porażkę.
Coż,ludzie najwidoczniej czekają na RDR i SM:Galaxy 2(tak,wiem że na Wii).
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
O której grze mówisz?

Tutaj masz wykresy , na których opierałem swojego posta: VGCharts
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Tutaj masz wykresy , na których opierałem swojego posta: VGCharts
Ta sama gra,ta sama strona.
Heavy Rain for PS3 on VGChartz.com

Mniejsza z tym-suma summarum wnioski i tak identyczne z tego wychodzą.
Alan niestety poległ- naprawdę niezasłużenie.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Sami sobie są winni. Z jednej strony mogli poczekać na czerwiec. Za chwilę będzie Alpha Protocol i w przyszłym miesiącu sezon ogórkowy. Z drugiej strony calak w Alanie zajmuje 2 dni, a później co? Na półkę, aby pudełko kurz zbierało czy kupować DLC i przez następną godzinę znowu biegać po lesie? Alana ludzie kupią, ale na ebayu i przypuszczam nawet, że sprzedaż second hand przekroczy ilość kupionych pudełek w sklepie...
 

Splaree

Użytkownik
Użytkownik
Jak by się bardziej postarali to by się sprzedawało...
Po pięciu latach zrobili: grę w której większość czasu spędzasz na zabijaniu zombie, którzy w dodatku są identyczni (chodzi o styl walki oraz pokonywanie ich).
A w ogóle to gra na single... w dzisiejszych czasach gry single nie są już tak popularne...
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom