1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alan Wake's: American Nightmare - pierwsze info

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez DJDIDO88, Grudzień 15, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
    Aktualne wydanie magazynu Xbox World przyniosło ze sobą obszerny, ośmio stronnicowy materiał o nowej grze z Alanem. Alan Wake's: American Nightmare ukaże się w pierwszym kwartale 2012 roku i zaproponuje nam jeszcze więcej nastawionego na akcję gameplayu, choć i pudełkowy poprzednik nie stronił od zajadłych strzelanin.
    Główną inspiracją twórców w przypadku dystrybuowanych cyfrowo przygód pisarza są pulpowe filmy akcji, w szczególności te od duetu Tarantino/Rodriguez (Od zmierzchu do świtu itd.). Właśnie ta stylistyka w dużej mierze określa temat przewodni gry i sposób narracji, jakim posłuży się Remedy. Sama rozgrywka zostanie zorganizowana wokół hubów i będziemy wielokrotnie wracać do zwiedzonych już wcześniej lokacji. Cyfrowe wydanie nie oznacza jednak krótkiej przygody, całość ma być większa i dłuższa, niż jakikolwiek epizod z pakowanego w pudełka Alan Wake.

Akcja American Nightmare rozgrywa się dwa lata po tym jak uratowaliśmy małżonkę Alana, Alice. Pisarz jest uwięziony w Mrocznym Miejscu pod taflą jeziora Cauldron, a ludność postrzega jego historię jako miejską legendę. Pod nieobecność bohatera, fani pisarza stworzyli jego wizję, która odpowiada czemuś na wzór filmowego Candymana. Legenda mówi o tym, że Alan zniknął w przepastnym mroku lasów Bright Falls i powrócił jako Mr Scratch - maniakalny, seryjny zabójca. Scratch ma jeszcze jeden łączący go z ogromnym murzynem z hakiem motyw - przywołuje się go wypowiadając jego imię o kilka razy za dużo. Zła do szpiku kości manifestacja Alana ma za cel zgładzić Alice, zostawiając przy tym za sobą stos ciał. Gracze w ciele bohatera podążą krwawym tropem, a gra wyjaśni co stało się z małżonką pisarza i jego pociesznym agentem Barrym - wykorzystane zostaną do tego rozrzucone tu i ówdzie pojedyncze kartki manuskryptu, telewizory i odbiorniki radiowe.

Mechanika walki nie zostanie zmieniona, ale przeciwnicy mają różnorodnie reagować na ataki Alana, co zmusi graczy do dostosowywania taktyki względem poszczególnych maszkar. Wiemy też, że w zestawie zabawek znajdą się: kusza, która potrafi przebić się przez ciemność otaczającą przeciwników, Uzi, wojskowe strzelby oraz pistolet na gwoździe (!).

Zapowiada się niezwykle smakowicie w każdym aspekcie, oby premiera nastąpiła jak najszybciej! Poniżej oficjalna okładka gry.

źródło: Alan Wake's: AN - pierwsze info | PPE.PL - Portal PSX Extreme

2. Lotnik421 Xbox One

3. filmyredcywn

filmyredcywn Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Mniam, mniam...:eek: Czekam z niecierpliwością.

4. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    zamierzasz to z live kupić? bo to arcade i za free nie będzie na płycie

5. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    zawsze moze zgrac na dysk jak ma rgh badz jtag

6. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Coś w tym dziwnego, że ktoś może rozważać kupno gry?

7. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    pewnie dojdzie nonjtag , ciekawe ile punktów będą za to chcieli:)

8. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    większość nie wejdzie na live z powodu cichej aktualizacji żeby to kupić:)

9. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Mam przeczucie graniczone z pewnością że to spie**lą

10. Yoshiv

Yoshiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Włocławek
    Oby nie s*******ili tego, proszę :).

11. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Też mam takie przeczucie jak zobaczyłem foto ze alan ma uzi :D haha niech dodadzą od razu minigana ..

12. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    w tej grze amunicja to jakiś broni to żadkość. to nie alan wake 2, więc szału nie będzie ale zawsze coś :)

13. Dr.Analos

Dr.Analos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    a po 2 :D jak wygląda Alan :> :d gdzie jego ubranko pisarza :)? na pewno nie przebiję 1 która była zajeb. ;D którą przeszedłem za 1 razem, bez przerwy

14. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Na zdjęciu trzyma w ręku gwoździarkę.

Jak inspiracją jest Tarantino i Rodriguez to myślę, że o fabułę nie ma co się martwić, chociaż nie da się podrobić stylu tego duetu. Mają oni specyficzny humor gdzie w Alanie jakoś mi to nie pasuję, no ale jestem dobrej myśli. System walki nie zmieniony? Dla mnie spoko. Niby mało zróżnicowany ale mi się podobał. Nie martwie się o ten tytuł. Będzie dobrze:)

...a tak BTW to ciężko Wam do hooya raz na jakiś czas wydać trochę kasy na grę jak jest dobra i nie ma innego wyjścia? "śmiech"

15. Prz3mo

Prz3mo Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko
    Nie kwestią raczej jest kasa a fakt, że aby pobrać trzeba sie podpiąć do live a przy cichej aktualce może prowadzić to do flagi i bana :)
    Gre będzie można kupić za tanie pkt więc kasa nie jest zaiste problemem.

Pierwsze co przykuło moją uwagę to okładka, która wygląda jak z jakiejś taniej gierki arcade ( mogli by zmienić napis ARCADE u góry na normalne pudełkowe xbox w końcu to zwykła gra tylko w cyfrowej wersji ) taka cukierkowa i tandetna.
    Łuk przebijający ciemność? No bez jaj. Alan Wake był realną grą poza samym zamysłem wątku jakim były jakieś wyobrażenia pisarza. Ale światło zwalcza ciemność, a nie jakiś łuk. Tak więc 99 % że dostaniemy gniota.

16. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Obyś się mylił co do gry:p
    BTW spoko avek:)
    ...a co do flagi i bana to...
    Flagę mam od premiery AC:B. Gram na xbl ok. 3 lata i bana nie mam.
    Swojego czasu grałem online w patchowane gry na niższy wave (miałem stary FW) więc jakbym miał dostać bana to już dawno bym go miał:)
    Wydaję mi się że z banami na dużą skalę dali już sobie spokój.
    Po cichej aktu wrzuciłem na pena TU do gier XGD3 i poprostu jak gram online to go wyjmuję.

17. Shparag

Shparag Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Redmond
    Alan Wake był swietna gra mimo wszystko przypominał mi typowo Maxa Payna nawet niektóre dzwieki były takie same (zamkniete drzwi :] ). Co prawda miało to swój urok gdyz obie cześci Maxa to cudo to jednak spodziewałem sie ze nowy Alan wprowadzi coś nowego i nie pomyliłem sie szkoda tylko ze jak dla mnie z Alana robia psychopate napedzanego przez Quentina i Roberta. Z jednej strony niby fajnie bo cos nowego ale z drugiej nadal chciałbym aby wszystko było mroczne i jakies takie dziwne. Świetlne kusza, Uzi to jak dla mnie na 99,9% totalnie s*******ona gra i tak zapewne bedzie

18. MartiiPL

MartiiPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bolesławiec
    Szkoda ze arcade ;/ bo fajnie było by postawić na regale obok zwykłego alana

19. Zaborov

Zaborov Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Ostrołęka
    Jarałem się Alanem Wakem , mam nadzieję że amercian nightmare będzie konkretną grą

20. kamileqKSP

kamileqKSP Banned

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To będzie moja pierwsza gra, którą kupię przez XBL :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum