1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alice: Madness Returns opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez memeczyslaw, Czerwiec 9, 2011.

1. memeczyslaw

memeczyslaw Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    tak jak w temacie co sądzicie o tej grze? czy godna kontynuacja pierwszej części?

2. Lotnik421 Xbox One

3. mikul1991

mikul1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W pierwszą część nie grałem, ale druga podoba mi się naprawdę bardzo. Pograłem godzinę i gdyby nie obowiązki, nie oderwał bym się od niej. Największy minus to oprawa graficzna, która jest tylko.. dobra (głównie przez słabe tekstury, które na PC mogą być dużo lepsze).
    +Niesamowicie podoba mi się nastrój.
    +Klimat jest świetny.
    +Oprawa artystyczna to duży plus.
    +Optymalizacja jest bardzo dobra - gra chodzi naprawdę płynnie i nie zauważyłem spadków klatek.
    +Elementy platformowe chyba najlepiej wykonane na tej generacji konsol - gra nie jest samograjem, nie oznacza na żółto interaktywnych elementów, sterowanie jest idealnie wyważone i intuicyjne. Gra się niezwykle przyjemnie.
    + model walki jak na razie jest bardzo prosty (atak + unik), ale może jeszcze zostanie rozwinięty - mnie się i tak podoba.
    +fabuła wydaje się naprawdę interesująca, mocno surrealistyczna i psychodeliczna. Lubie takie połączenie!
    - kamera choć ogólne działa lepiej niż poprawnie, czasem potrafi lekko świrować.
    - strzelanie wprowadzono trochę na siłe, jest go jednak na tyle mało, że kompletnie nie irytuje.
    - ogólnie gra korzysta z dobrych, sprawdzonych pomysłów, ale nie wprowadza wiele od siebie.
    - etapy są bardzo liniowe.

Podsumowując pierwsze wrażenie - świetna platformówka o bardzo dobrym klimacie. Ostatnia naprawdę dobra seria w tym gatunku to...Rayman (2, 3) z czasów PS2.
    Grafika 7/10 (strona artystyczna 9/10)
    Dźwięk 8+/10 (muzyka jest świetna, ale ciężko przyzwyczaić mi się do głosu Alice)
    Ocena wstępna 8/10 (może nawet 8+, zobaczymy - wady są zupełnie nieznaczące w porównaniu do zalet. Jednak jeszcze nie zostałem powalony - dlatego nie potrafił bym wystawić wyższej oceny).

4. keryjamal

keryjamal Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    Elo, czy po zainstalowaniu gierki na dysku wam też odpala najpierw z dysku a po chwili leci z plyty?;/

5. memeczyslaw

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    co się dzieje dlaczego tak male zainteresowanie tą grą? myslałem, ze po pierwszej cześci wiele osób jest ciekaw tej gry i jej oczekuje, a tutaj widze tylko jedną opinie na temat tej gry

6. MateuszW

MateuszW Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeśli chodzi o sam gameplay i klimat to naprawde robi wrażenie, wymyślne kreatury i specyficzny mroczno-psychodeliczny klimat to jest to :DLevel designing na wielki + ,jednak tekstury już nie .Są słabej rozdzielczości wręcz brak w niektórych miejscach jakiejkolwiek tekstury tylko rozmazane kolory pikselowate w ... -myślałem że to doczytka ale stoje minute w miejscu a to taka tekstura troche razi ale z czasem przestaje sie nat o zwracać uwagę.Walka wystarczająca jak dla mnie -króliko-bomby , nóż,maszynka do pieprzu i parasol na blokowanie w zupełnosci mi wystarczą :D
    Keryjamal mam ten sam problem-gra zainstalowana a mimo to chodzi z płyty ;/-tekstury ,w cutscenkach szczególnie doczytują się jak oszalałe co wyglada fatalnie.
    7/10 to sprawiedliwa ocena: gra jest dobra , po porostu dobra.

7. keryjamal

keryjamal Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Poznań
    Strasznie wkurza to, że leci z płyty. Nie jestem do tego przyzwyczajony i to pewnie dlatego..Jeśli ktoś znalazł jakieś rozwiązanie to niech da znać

8. Trey

Trey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam to samo. Lipa tym bardziej że gra cierpi na częste doczytywanie tekstur. Zapewne poprawią to niebawem w jakim patchu

9. Panicz

Panicz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gra się Wam w ogóle instaluje, czy wywala błąd w 81% tak jak u mnie?
    Z płyty normalnie działa, ale zainstalować się nie chce.

10. Szark

Szark Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    @Panicz pewnie źle nagrana płytka. Albo wina nagrywarki albo słabej jakości płytki.

11. memeczyslaw

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    mam przeróbke 1,6, gra przerobiona na wave 3 przy wypalaniu nie było błędów w imgburn wypaliło niby normalnie przy instalacji wywala błąd przy 21% a kiedy włącze z płyty jest czarny obraz i nic nie idzie co sie dzieje?

12. kenny59

kenny59 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Poznań
  13. memeczyslaw

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  14. Trey

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    U mnie się normalnie zainstalowało. Płyta verbatim. Co do gry to pograłem z dwie godziny, gierka całkiem niezła. Głównym jej atutem jest klimat oraz fajny świat. Reszta jak walka i ogólny gameplay wypada raczej średnio ale w sumie nie jest źle.

15. Tofik504

Tofik504 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Do wszystkich tym którym płyta się kreci w napędzie mimo instalacji na HDD. Ja sądzę że gra nie leci z płyty a jednak z HDD! Czemu tak sądzę?! Bo gra wczytuje się troszkę szybciej (grałem z płytki wcześniej więc wiem co mówię) a po drugie płyta nie kreci się z max prędkością bo jest ciszej niż gdy gra się z płytki oraz nie słuchać odgłosu nastawiania się lasera (takiego chrupania:p) Czemu jednak się kreci? Nie wiem! Pewnie jakiś błąd w grze i tyle a gra ma trochę słabą optymalizacje wiec można się tego spodziewać..
    Co do samej gry to klimat i tyle reszta jest albo standardowa lub wręcz przeciętna (Grafika!!!!) ale gra się przyjemnie, postaci wydają się ciekawe, przeciwnicy bardzo pomysłowi. Ogólnie gra pokazuje że nie trzeba mieć grafy na poziomie Crysis 2 aby zrobić ciekawą i co najważniejsze ORYGINALNA grę. Ok Muszę spadać bo widzę białego kota :p

16. tygrytron40

tygrytron40 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    +duża liczba sekretów
    +Dobra optymalizacja gra sie szybko wczytuje nie ma dużych spadków animacji
    +fajny klimat
    +fajne bronie
    +fajny przeciwnicy
    +Najlepsza gra platformowa obecnie na xbox360

-słaba praca kamery

Gra jest znacznie gorsza od super mario galaxy ale nie ma lepszych gier platformowych na xbox360 moja ocena to 9/10

17. izyzoo

izyzoo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja rowniez pogralem z 4 godziny w nową alicje. Jestem fanem pierwsze części i powiem wprost ze mi się nowe wydanie bardzo podoba. Co z tego ze grafika jest troszkę słaba !!!! pierwsza Alicja tez wyszła na przestarzalym już wtedy silniku quake 3 - chyba. napisze krótko co mi się podoba a co nie.

Przeciw

- na razie muzyka mi się nie podoba. To co zrobił w pierwszej części Chris Vienna to było po prostu mistrzostwo swiata. Na razie przez te 4 godiznny grania mimo ze to ten sam kompozytor - coś mi osobiście nie gra. Może zdecydowanie za dużo sobie obiecywalem zwłaszcza po muzyce.

- ta gra jest bardziej mroczną niż jej stara poprzedniczka.

- doczytywanie tekstur jest widoczne i to znacznie

- ta gra wydaje się jakby była cała zabugowana i chyba na prędce wydana. Chyba Można było poczekać i naprawić to i tamto !

Za

- klimat ! Klimat ! Klimat ! poprzez specyficzny desing ta gra wyglada oblednie. Szczególnie jak pamiętacie pierwsza cześć to niektóre światy się zmieniły he he
    - szczegóły : na przykalad włosy Alicji pięknie przez wiatr ruszane
    - walka chociaż prosta to sprawia wiele przyjemności

Podsumowując ostanio bardzo dużo gier mnie nudzilo. Alicja mi się nie nudzi chociaż spodziewałem się czegoś wiecej. Zawiodła mniejakna razie muzyka. Klimat i desing to na razie największe atuty. CZekam na dalsze etapy.

18. Tofik504

Tofik504 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    izyzoo grasz z płyty czy dysku? Jak z HDD to czy też płyta się w pewnym momencie zaczyna kręcić?

19. Trey

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jestem pod koniec drugiego chaptera, swoją drogą długie są te rozdziały. Powiem tak; gram już mnie powoli nudzi, wątpie żeby coś się dalej zmieniło. Największym plusem w tej gierce jest specyficzny klimat oraz świat po którym się poruszamy. Bardzo fajna plansza pod wodą. Reszta niestety jak dla jest co najwyżej średnia. Ogólnie warto w to zagrać ale oryginału to bym raczej nie kupił. Ocena na ta chwile 6+/10

20. zlyczarny

zlyczarny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Skończyłem jakiś czas temu, dosyć długa pierwsze chaptery się ciągnęły potem są krótsze.
    Jedyne minusy dla mnie to słabej jakości tekstury które wyglądają jakby się nie doczytały oraz czasem kamera która sama zmienia kąt.

Plusy cała reszta: KLIMAT, muzyka, postacie, sterowanie, krótkie loadingi, bardzo ładnie animowane włosy Alicji, design leveli.

Mogli by teraz zrobić czarownika z oz w mrocznych klimatach albo zmixować kilka baśni w jedno dodać takiego klimatu i byłoby w co grać :p

21. memeczyslaw

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    przeszedł juz ktos gre? na ile godzin gra wystarcza?

Wczytywanie...

Poleć forum