1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Aliexpress kupno - pomoc od A do Z.

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Sierpień 11, 2013.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ostatnio wpadłem na pomysł by sprezentować kuzynce telefon. Niezbyt drogi ale z dość dobrymi osiągami.. Padło na chińczyka, lenovo a820. Przeglądając allegro zauważyłem, że wysyłka tak i tak idzie z Chin, a allegrowicze są tylko pośrednikami, którzy zarabiają jeszcze na moim zamówieniu.. Więc sobie pomyślałem, czemu nie zamówić sobie samemu z np. aliexpress tego telefonu?

Więc moje pytania są takie: Jak to w ogóle działa? Jak mam zapłacić za towar? Czy towar na 100% dojdzie? Jaka wysyłka? Od kogo w ogóle kupić?
    Jestem wręcz ciemny w tych sprawach.. Konto bankowe posiadam w ING w "Złotówkach" rzecz jasna.. Więc co muszę stworzyć by zapłacić w dolarach?

Tak na szybciora przeglądając internet i zauważyłem, że większość userów poleca "Chinatroinic"?

Czyli np.
    Kod:
    http://www.aliexpress.com/store/product/Freeshipping-Original-Lenovo-A820-MTK6589-Quad-core-1-2G-CPU-Android-4-1-Dual-SIM-WCDMA/412402_855324864.html	

Jestem zielony w tych sprawach nigdy nie kupowałem w obcej walucie (osobiście w sklepie się nie liczy..). Więc proszę o cierpliwość i tłumaczenie z "Dużych liter". W końcu trzeba zdobyć tę wiedzę :), a najlepiej od osób znających się na rzeczy :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
  4. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    To co podałeś to wiem. Mi chodzi o praktykę. W sensie jak ktoś kupował to jak zrobił przelew, za pomocą czego..

Pisałem, że jestem zielony w tym. Więc wyskoczenie z stroną, gdzie nie pisze od A do Z. Nie jest zbytnio pomocne..

5. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Przelew robisz przy pomocy PayPala,co tu duzo pisać zakup jak w każdym sklepie internetowym.

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Co do płacenia obcą walutą, prawdopodobnie sklep obsługuje płatność kartą, więc w takim przypadku podajesz przy robieniu zamówienia numer karty, swoje dane i wtedy ściąga Ci kasę w złotówkach (samo sobie przelicza na dolce) i tyle. Visa albo Mastercard i możesz spać spokojnie. Taniej niż paypal bo ten zawsze zawyża aktualne kursy by sobie zarobić na transakcji.

7. marjooo

marjooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Aliexpress zrezygnowało z Paypal'a. Obsługuje płatność kartą Visa, MasterCard, Maestro, WesterUnion, WebMoney, QuiwiWallet
    Pieniądze przelicza bank z którego robisz przelew, zwykle po wyższym kursie.
    Taniej jest z konta walutowego ale te często wymagają opłat za prowadzenie.

8. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Tak jak wyżej napisane Paypala nie obsługuje. A przy użyciu karty (mam kartę debetową) to po przeliczniku (oby) zapłacę co najmniej 20-30zł więcej.

Czyli jak zapłacę moją debetówką to wszystko przejdzie bez kłopotów?

Jak mówię będzie to moja pierwsza taka transakcja więc nie chce dać "ciała".

9. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Też mam debetówkę, płaciłem nią min. w zavvi.com i amazon.co.uk więc spoko ;)

10. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Wiedzą co złe, i że przetrzymują duże pieniądze użytkowników wbrew prawu federalnemu pod byle jakim pretekstem. PayPal omijać szerokim łukiem czy to kupujesz części do miksera czy Dom na seszelach.

Zależy od banku.

Wczytywanie...

Poleć forum