1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Allegro, MSPoints, Konta z grami...?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez YarOslaf, Czerwiec 14, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. YarOslaf

YarOslaf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Krk
    Witam wszystkich :)

Zakupiłęm dzisiaj konto z grami na allegro od niejakiego points2k11. Wszystko poszło bez zarzutu - odzyskalem tag gracza, wykonałem transfer licencji, pobrałem gry na dysk twardy i odpalają się bez problemu.

Słowem wstępu powiem że posiadam najnowszą (kupiona w listopadzie 2010r) jeszcze nieprzerabialną Slimkę 4GB. Spodobała mi się też usługa Xbox Live i Marketplace. Z tego też względu dokupiłem do konsoli dysk WD i przerobiłem tak aby mógł z nią współpracować. Nie chcąć tracić gwarancji, dostępu do Live'a ani ryzykować dostanie BAN'a grałem w oryginalne gry. Ale nie czarujmy się - kupowanie nowych gier albo zaopatrywanie się w nie na XLive Marketplace to na prawdę SPORY WYDATEK dla większości z nas... :(

I tak teraz sobie siedzę i myślę nad kilkoma sprawami...

1. Czytałem trochę na forum o tych aukcjach na allegro i zdecydowałem się że takie rozwiązanie będzie najlepsze dla mojej sytuacji. Osoby które korzystały z tego rodzaju 'kupowania' gier pisały ze nie otrzymały BANA, że takie kupowanie jest na legalu z racji tego że przecież ściągamy gry z Marketu które zostały kupione za MSP czyli legalnie itp itd. Wyszedłem więc z założenia że nadal będę realizował grę na oryginałach i nikt mnie za to nie capnie bo co z tego że śmieszna cena skoro gry oryginalne i to jeszcze z live'a?

I tu właśnie pojawiają się moje pierwsze pytania - od jakiego czasu korzystacie z takich kont kupowanych na allegro? Czy w trakcie praktyk z owymi kontami mieliście "przyjemność" przeżyć jakąś fale banów bez szwanku..?

Nie potrafię sobie uzmysłowić od jakiego czasu taki handel kontami z MSP kwitnie i czy faktycznie to rozwiązanie 'ciupania bez przerabiania' jest bezpieczne i skuteczne NA DŁUŻSZĄ METĘ... sam kwestiami związanymi z konsolą Xbox360 na poważnie dopiero zacząłem się interesować od momentu jej kupna więc wiecie... ;)

2. Kolejna sprawa która mnie trapi to przenoszenie licencji...
    W pomocy na stronie MS Xbox o przenoszeniu licencji można przeczytać:

* Jak często mogę używać tego narzędzia? [do przenoszenia licencji]
    Narzędzia można użyć tylko raz na cztery miesiące.
    * Dlaczego narzędzia można użyć tylko raz na cztery miesiące?
    Narzędzie zostało opracowane po to, aby klienci mogli przenieść licencje materiałów zakupionych na kilku konsolach na konsolę główną. Zawartość nie jest przeznaczona do ciągłego przenoszenia z konsoli na konsolę.

Co ja mam przez to rozumieć? Czy to znaczy że takie konto z allegro mogę kupić raz na 4 miechy żeby móc przetransferować licencję? Czy raczej coś w deseń "częściej niż co 4 miesiące może spowodować narażenie konsoli na bana"?

3. Na koniec jeszcze jedna kwestia... co jest bezpieczniejsze i mniej ryzykowne:

* Kupowanie takich kont z allegro jak od points2k11?
    czy
    * Kupowanie z allegro MSP do wydania na gry (tych tanich)?

Wiem że wymodziłem niezły wywód z mnóstwem pytań ale szkoda byłoby dostać strzała od MS tylko za to że ktoś sprzedaje takie konta i wprowadza ludzi w błąd że to w pełni legalne rozwiązanie... Mało tego, Allegro widać nie usuwa tych aukcji czyli wszystko na dobrą sprawę prowadzone jest zgodnie z prawem.... więc w razie draki to sprzedawca (points2k11) zostanie podciągnięty do odpowiedzialności i można dochodzić swoich praw w przypadku zbanowania nieprzerobionej konsoli na gwarancji, prawda? Ktoś z Was słyszał o takich przypadkach w odniesieniu do handlu kontami?

2. Lotnik421 Xbox One

3. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Po pierwsze - żaden ze sprzedawców nie powie ci wprost że jest to na 100% legalne - będą kręcili, że są to punkty/gry z promocji itp.
    Po drugie - temat był wałkowany ze 10000 razy - są domysły , że punkty są kupowane z kradzionych kart kredytowych - na dłuższą metę nie wiadomo co M$ zechce z tym zrobić, tak więc ban kont (tych z punktami i grami) jest możliwy.
    Po trzecie - ograniczenie transferu licencji jest po to, żeby utrudnić właśnie takie procedery - nie możesz przenosić licencji częściej jak raz na 12 miesięcy, nawet jakbyś chciał - restrykcje od M$.
    Po czwarte - ani punkty ani takie gry nie powinny zapewnić twojej konsoli bana - co najwyżej jak M$ się zdecyduje coś z tym zrobić, to pójdą bany na zakupione konta silver.
    i wreszcie po piąte - jeszcze nie było fali banów od pamiętnej fail po wprowadzeniu NXE, tak więc tylko wyglądac kolejnej .... :)

EDIT: tak mi się coś wydawało, że to jednak 12 miechów a nie 4 :)

4. truskolodz

truskolodz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dublin/Łódź
    Kolejny temat o tym samym.... poszukaj na forum. A licencję można przenosić raz na 12 miesięcy. Nikt bana nie dostał, co najwyżej M$ będzie blokować takie konta i tyle.
    Kupić lepiej konto, bo taniej.

5. jakubkameleon

jakubkameleon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Amen... Temat zamykam

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum