1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Allegro problem

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez alphaaa, Listopad 24, 2011.

1. alphaaa

alphaaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Witam mam dość nietypowy problem. Mianowicie tydzień temu sprzedałem poprzez allegro konsole Falcon przerobioną. Konsole przed sama wysyłką sprawdziłem, wszystko było w porządku. Konsole wysłałem ofoliowaną calą w folii bąbelkowej. Kupiec twierdzi, że w konsoli nie wysuwa się napęd oraz nie ma obrazu jednak jest dzwięk, podłączył przez kabel composite. I teraz moje pytanie co mogę z tym zrobić lub chociaż co może być przyczyną wyżej wymienionych domniemanych usterek. Kupiec chce mi odesłać konsole za pobraniem w poniedziałek.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Sierak1717

Sierak1717 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Nie przysługuje mu prawo zwrotu, bo to nie była transakcja konsument-przedsiębiorca. Powiedz że może ci wysłać konsole do sprawdzenie, jak stwierdzisz że działa odsyasz i już a jak nie to oddasz kase. Pytanie czy dałeś gwarancję na konsole czy nie

4. alphaaa

alphaaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Tyle, że nie mam pewności czy on nie zrobił coś z tą konsolą czy też nie. Pieniędzy na odebranie tez już nie mam chce mi odesłać za pobraniem. Konsola przed wysłaniem była na pewno sprawna. Zapakowana tez była bardzo solidnie nawet myślałem czy nie przesadziłem. Dodam, że kupił odemnie konsole za 450zł z czego stwierdził ze ma na koncie tylko 450 równo z czego wysyłka była z mojej strony gratis. Czy muszę w ogole przyjmować taką konsolę do sprawdzenia? Historia z niewysuwanym napędem i braku obrazu mimo, że jak przyznał konsola włącza się i jest dzwięk jest dla mnie conajmniej dziwna.

Edit: Na konsolę nie udzielałem żadnej gwarancji.

5. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Ja bym mu napisal ze konsola byla sprawna i tyle jedyne co Ci moze zrobic to negatyw

6. podobnoja

podobnoja Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    jak była sprawna to niech ja sprawdzi innym kablem... a że tacka sie nie wysuwa u mnie w wcześniejszym x360 też jakoś czasem nie lubiła na palec dziewczyny :p a na mój zawsze ale za to w dashboard wysuwała sie zawsze ;) a jak jest dźwięk a obrazu nie ma to znaczy że konsola sama w sobie działa tylko coś nie tak z kablem... jak miała hdmi to niech sobie pod ten kabel sprawdzi

7. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pomoc
    Miłego czytania. Pamiętaj że od tego nie możesz odstąpić.

8. Michał Kuniak

Michał Kuniak Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    co do obrazu, to niech spróbuje przełączyc przełacznik na kablu :)

9. alphaaa

alphaaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Dołączyłem kabel HDMI nawet przejściówkę na DVI gdy mu mówiłem żeby sprawdził u kogoś pod kablem HDMI zmieniał temat ciągle powtarzając, że od nie ma wejścia HDMI. Czyli wkońcu mam obowiązek przyjąć taką konsolę czy nie? Co jeżeli kupujący uszkodził konsole próbując teraz odzyskać pieniądze?

10. Sierak1717

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Pamiętaj że obowiązuje cię prawo rękojmi

Kupując przedmiot na Allegro masz pewność, że obejmuje go prawo rękojmi, zatem sprzedający odpowiada ze wszelkie ujawnione przez Ciebie po zakupie wady przedmiotu.

Do wad fizycznych przedmiotu zaliczamy:

wady powodujące zmniejszenie wartości przedmiotu (np. bluzka, która miała nie farbować, a jednak farbuje);
    brak wszystkich deklarowanych elementów (np. telefon bez ładowarki i karty);
    brak określonych właściwości, o których zapewniał Sprzedający (np. skórzane buty, które okazują się wykonane z materiału skóropodobnego);

O wadach prawnych mówimy w przypadku, gdy Użytkownik sprzedający przedmiot nie ma prawa go sprzedawać, ponieważ jest on obciążony prawami na rzecz osoby trzeciej, np. prawem własności czy zastawu, długiem itp.

Jeżeli po zakupie przedmiotu stwierdzisz, że wystąpiła wada, o której wcześniej nie wiedziałeś, wówczas możesz dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi. Możesz żądać między innymi obniżenia ceny przedmiotu, wymiany towaru na inny (pozbawiony wad) lub ostatecznie zwrócić przedmiot Sprzedającemu, w zamian otrzymując kwotę, za jaką go nabyłeś. Pamiętaj jednak, że aby móc wyegzekwować to prawo, musisz zgłosić wadę Sprzedającemu nie później niż w ciągu miesiąca od daty wykrycia wady przedmiotu (lub w ciągu 2 miesięcy, jeśli nabyłeś towar u przedsiębiorcy). Prawo dochodzenia roszczeń z tytułu rękojmi przysługuje przez jeden rok, licząc od dnia wydania rzeczy, lub 2 lata, jeśli towar nabyłeś u przedsiębiorcy.

Pamiętaj również, że rękojmią nie są objęte wady, o których Sprzedający poinformuje Kupującego przed dokonaniem zakupu.

Sprzedający na Allegro nie może zwolnić siebie z prawa do rękojmi, dlatego wszystkie informacje o zwolnieniu z tego obowiązku, które pojawią się w opisach przedmiotów, naruszają Regulamin Allegro.

Niech odeśle ci sprzęt bez zwrotu kasy, do sprawdzenia, sprawdzasz konsole u siebie jak ma wadę musisz udowodnić że jej nie miała (np. świadkowie) w momencie sprzedaży oraz że była dobrze zabezpieczona, tylko powstała z winy kupującego

Jesli odrzucisz to napisz po prostu, że reklamacji nie uznajesz, gdyż masz dowód na to, że wady nie było w chwili wysłania towaru (o ile masz) lub mogła powstać w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu i tyle... jak nie masz takiego dowodu niestety kasę musisz oddać

11. Shparag

Shparag Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Redmond
    Mała podpowiedz "Allegro to tylko pośrednik ma w ***** ciebie i kupujacego" jesli sie im poskarzy to co najwyzej zablokuja ci konto i dostaniesz negatywa. Przerabiałem juz podobny temat

12. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    Konta mu nie zablokuja w najgorszym przypadku negatyw

13. Sierak1717

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Kupujący musi liczyć się z tym, że Ty jako sprzedawca masz prawo w pierwszej kolejności na ocenę uszkodzenia (czy kwalifikuje się do rękojmi) i w razie możliwości usunięcia tej wady, a dopiero gdy jest to niemożliwe może nastąpić zwrot pieniędzy.

Pamiętaj że w tym momencie na podstawie art 560kc wszystkie koszty przesyłek spadają na ciebie

14. alphaaa

alphaaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Czyli powiedzmy mówię mu, że reklamacji nie uwzględniam, mam świadka który widział, że konsola była sprawna przed włożeniem do pudelka i jedynie może sprawę tylko do allegro zgłosić jako spór? Ewentualnie policji?

15. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
    jak zglosi jako spor to piszesz ze towar byl sprawny i tyle co sie przejmujesz

16. tomciopaluch222

tomciopaluch222 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    kiedys mialem podobny problem z nagrywarka dvd .. od tej pory zawsze nagrywam filmik przed wysylka ..dokumentuje jak sprzet dziala i date z glownej strony np ONETU . wszystko na filmie jest i taki filmik zostawiam az do momentu otrzymania komentarza..polecam tak robic...Bo ludzie oszukuja wszedzie a jesli poczta uszkodzi przesylke to nie nasz problem jesli kupujacy nie zaplacil za wysylke na specjalnych warunkach tylko chcial jak najtaniej

17. Sierak1717

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielawa
    Koleś ma prawo skorzystać z rękojmi ale ty najpierw musisz ocenić wady konsoli i stwierdzić czy się do reklamacji kwalifikuje czy nie, dlatego nie może odesłać ci sprzętu za pobraniem bo prawo zwrotu w takiej transakcji nie przysługuje. Konsole ma ci przesłać na twój koszt, ty sprawdzasz, jak działa odsyłasz, jak nie działa a masz podstawę twierdzić że z jego winy jak i również masz dowody że konsola była sprawna też mu odsyłasz.
    Bardzo prawdopodobne że podłączył konsole zaraz po dostarczeniu nie odczekując jak jej temp. się wyrówna a jak wiemy podłączanie w taki sposób może spowodować że na układach elektronicznych sprzętu skondensuje się para wodna i wtedy może być problem.

Zapewne i tak tego zrobić nie będzie chciał po jak piszesz widać że koleś coś mataczy(nie obchodzi go wymiana a tylko zwrot kasy) to już masz plecy, że chciałeś skorzystać z przysługującego mu prawa i oddalasz od siebie zarzuty oszusta jakby chciał coś kombinować(policja itd.).

Tylko maili nie kasuj :D

18. tomciopaluch222

tomciopaluch222 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    allegro ma w tylku uzytkownikow ,, jak ktos zglasza jakis problem to odpisuja taki mail
    allegro nie jest instytucja do roziwazywania sporow miedzy uzytkownikami, jedynie na zadanie moga udzielic danych osobowych dla organow scigania..olej typa i sie nie przejmuj..nikt ci nic nie zrobi,, nie do udowodnienia jest sprawa

19. alphaaa

alphaaa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    W takim razie dzięki za pomoc. Konsoli nie przyjmę, powód dotyczący temperatury wydaje mi się najrozsądniejszy aczkolwiek dalej bym się upierał aby konsolę podpiął pod HDMI.

20. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Konsole wyslales sprawna i tyle.
    Nie ma zadnej renkojmi itp itd poniewaz jest to towar uzywany, gdyby byl nowy to ma prawo zwrocic ci w ciagu 10 dni.
    Co do allegro to mozesz dostac tylko negatywa, konta ci nie zablokuja bo wyslales mu konsole - gdybys nic nie wyslal i wziol kase to by ci konto zablokowali.

21. Z0N1C PL

Z0N1C PL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Niech sprzedający weźmie na uwagę sprawdzenie numery seryjnego ze swoją konsolą , bo może być tak że koles wyśle swoja starą rozwaloną konsole.. Nie takie cuda działy się w polskim internecie.

Wczytywanie...

Poleć forum