1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Allegro - towar nie przychodzi, zero kontaktu ze sprzedającym

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Marzec 1, 2012.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ogólnie nigdy nie miałem żadnego problemu (jak dotąd chociaż..) lecz teraz pojawił się problem..

Kupiłem żarniki z tej aukcji:
    Żarnik KSENON Xenon H7,H1,H3,H11,H9 GLIWICE,ZABRZE (2087121632) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Przesyłka oczywiście kurier po wpłacie na konto - użyłem PayU (wpłata z konta internetowego).

Na aukcji widnieje napisane iż paczki zamówione do 15 docierają na drugi dzień roboczy.. (nie ukrywam, że bardzo zależało mi na czasie - chociaż te 2 dni to jeszcze zrozumie ale 3 i też nic)

Ja kupiłem przedmioty 2012-02-27 moja wpłata dotarła na konto sprzedającego 2012-02-27 11:22:23.

Wysłałem już 4 maila do sprzedającego - zero reakcji
    Dzwoniłem na podany numer w aukcji - zero reakcji nikt nie odbiera

Wiadomo nie jest to majątek ~80zł lecz nie mam zamiaru być na "minusie" za zapłacenie czegoś, czego nie otrzymałem..

Wraz z upływem dzisiejszego dnia będzie to 3 dzień bez jakiejkolwiek reakcji od sprzedającego.
    -------------------

W takiej sytuacji należało by rozpocząć spór?

EDIT

Kurw... Dodzwoniłem się do kolesia.. Niby dopiero wczoraj wysłał i jeszcze źle wysłał.. Mianowicie miała być paczka kurierska zwykła a wyszła kurierska pobraniowa.. co jest droższa itp itd.. Mówi że nie dopatrzył bo niby niektóre maile dochodzą a niektóre nie dochodzą - informacja z allegro o przesyłce itp.

I tu jest to ale..
    Mam paczkę odebrać znowu zapłacić, wysłać nr. konta bankowego i dostanę zwrot tych pieniędzy co już wpłaciłem.. - coś mi się tu nie podoba..

2. Lotnik421 Xbox One

3. uszyneq

uszyneq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    sa jeszcze takie asy ze jak wplacisz poprzez płace allegro to oni wysla to dopiero wtedy jak pieniazki znajda sie na ich koncie (trzeba czekac okolo 2 dni + dopiero wysylaja i to kolejne 2 dni) a sa tez tacy ze jak zrobisz przelew poprzez allegro to jeszcze w tym samym dniu wysla przedmiot bo maja potwierdzenie ze wplaciles pieniazki..

Nie masz innego wyjscia jak poczekac do konca tygodnia, jak nie dojdzie to znaczy ze cos nie tak, wtedy musisz odczekac iles tam dni i zglosic sprawe do allegro..

P.S. Kiedys kupilem pewien przedmiot i tez sie juz gotowalem bo czekalem 2 dni, 4 dni, 6 dni itp a paczka dotarla dopiero po 21 dniach - no ale dobrze ze wogole dotarła :]

4. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Kurw... Dodzwoniłem się do kolesia.. Niby dopiero wczoraj wysłał i jeszcze źle wysłał.. Mianowicie miała być paczka kurierska zwykła a wyszła kurierska pobraniowa.. co jest droższa itp itd.. Mówi że nie dopatrzył bo niby niektóre maile dochodzą a niektóre nie dochodzą - informacja z allegro o przesyłce itp.

I tu jest to ale..
    Mam paczkę odebrać znowu zapłacić, wysłać nr. konta bankowego i dostanę zwrot tych pieniędzy co już wpłaciłem.. - coś mi się tu nie podoba..

Teraz pytanie jaką kasę by mi zwrócił ?? To co zapłaciłem za to ala pobranie czy moją pierwszą wpłatę (jak pierwszą to za jego błąd jestem w plecy)? Znowu nie idzie się dodzwonić do niego.. Coś mi tu śmierdzi..

PS. Tak jak pisałem tego samego dnia otrzymał wpłatę na konto (taka informacja była z allegro). - Więc jak piszą że otrzymał to otrzymał.

Kupowałem wiele razy tak i tego samego dnia zawsze otrzymywali kasę bądź maksymalnie dzień później..

EDIT:
    Ahh wali mnie to niech się kontaktuje z kurierem i niech mu tłumaczy że dał plamę i tyle. Ja nie będę drugi raz płacił za paczkę (bo widzę że kontakt ze sprzedającym to porażka totalna) i będę jeszcze bardziej w plecy niż jeżeli jestem.

5. ulan

ulan Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Ja bym nie odebrał paczki nie wraca do nadawcy i niech jeszcze raz ja wyśle ale poprawnie. Albo jak się jakoś do niego dodzwonisz to niech ci przeleje kasę którą już wpłaciłeś i dopiero wtedy odbierz od kuriera.

6. kendo

kendo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miałem taka sytuację z telefonem właśnie że wysłali kurierem pobranie a zapłaciłem wcześniej zadzwoń do niego niech zadzwoni do centrali kuriera i napewno to zmienia i ci przywiezie normalnie

Wysłane z mojego LG-P920

7. uszyneq

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    nawet juz po aukcji strach takiemu wystawic negatywa bo odrazu i tobie sie odwdzieczy nagatywem na zlosc, osobiscie mam 10 negatywow i nigdy z mojej winy tylko dlatego ze jak komus dalem a on na zlosc tez musial mi dac tylko ciekawe za co? - za to ze pieniadze wplacilem i czekalem na paczke? To jest porazka allegro ze negatywami mozna walic na prawo i lewo..

8. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    To jest właśnie cały ten minus w allegro. Że ktoś w ramach odwetu może walnąć negatywa komuś kto postępował po prostu słusznie. Mogli by coś z tym zrobić..

Ja poinformowałem rodziców by nie płacili nic kurierowi za paczkę (nie wiem kiedy będzie kurier a jak na razie siedzę w Opolu więc nie wiem czy będę na czas w domu). Jak ten koleś nic nie zrobi to niech kurier sobie zadzwoni i niech jakoś się skontaktuje z nim.. Bo ja nie będę jeszcze bardziej na "minusie" niż jeżeli jestem.

9. uszyneq

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Poprostu nie odbieraj paczki, zaplaciles i przesylka miala byc normlana a nie pobraniowa - tyle w temacie..

10. SerwisKonsol

SerwisKonsol Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Nie odbieraj.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.

11. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Sprzedawca robi mi chyba łaskę odbierając telefon bo nadal nie idzie się dodzwonić do niego by przedzwonił do kuriera i uregulował sprawę.

Jak nie odbiorę itd. To co później? Bo kontakt z nim jest zerowy. Gdzie mam zgłosić sprawę by otrzymać z powrotem moje pieniądze?

12. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Moim zdaniem nie masz co panikować. Jeśli wysłałeś mu maila, z opisem problemu (zaistniałej sytuacji) to daj człowiekowi czas aby to naprawić. Odprawisz kuriera z kwitkiem, towar wróci do sprzedawcy, a on wyśle ją jeszcze raz tym razem poprawnie. Nie ma co się rzucać i nakręcać bo każdy jest tylko człowiekiem i miał prawo się pomylić.

Jeśli to cie uspokoi możesz iść na najbliższy komisariat i nakreślić problem, ale zakładam że Policja powie ci to samo co ja teraz.

13. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    1. Jaka konsola?
    2. Pisałem maile nie od dziś tylko od wczoraj.. I zero reakcji. Telefon to raz mi odebrał i od tej pory zero reakcji. Suma sumaru dzwoń i pisz sobie ile chcesz odpowiedzi na to i tak nie dostaniesz. A każdy normalny człowiek potrafi chyba odebrać telefon bądź w 24h odpisać na maila?!

I jak to jest sklep to mi nie powie nikt, że nie mają czasu na takie proste czynności.. A że zero kontaktu to widać jakie podejście do klienta i profesjonalizm..

PS. W pupie mam prawo do błędu.. zrobiłeś błąd oka ale mniej jaja by odpisać na maila czy odebrać telefon, a nie grac z kimś w ... wiadomo :D

EDIT:

Szokkk.. łaskawie koleś przedzwonił.. I znowu robi kłopoty z niczego.. Nie potrafi przedzwonić do kuriera i poinformować go że dał plame i nie ma to być przesyłka pobraniowa, a zwykła -- Nie wiem w czym on tu widzi problem on jest zleceniodawcą więc telefon i powinno być po sprawie..

Powiedział by paczkę nie odbierać i wyśle ją ponownie. A ja kur.. jak głupi znowu będę czekał z nadzieją, że przyjdzie.. i nie będę musiał XX raz dzwonić z kolejną nadzieją, że odbierze telefon..

MASAKRA.

14. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Kolego historia zna takie przypadki, i uwierz mi że jeśli nadał paczkę za pobraniem i jest tak w systemie u kuriera, to na telefon tego nie załatwi. Nie wiem jakim kurierem on to posłał ale ani w UPS i DHL taka sztuczka nie przejdzie, wiem z doświadczenia. Mają swój system i swoje procedury których się trzymają.

Mógłby ewentualnie coś wskórać jeśli paczka jest jeszcze w rozdzielni, ale jak już ją przejął kierowca to **** zbita - skoro kazał ci nie odpierać to już pewnie miał z tym doświadczenie.

A co do tego że gość nie ma jaj żeby odpisać lub oddzwonić, to tylko świadczy o nim. Cóż na allegro takich pełno.

15. uszyneq

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    paczki nie odbieraz a mu piszesz w amilu aby wyslal paczke raz jeszcze tak jak zamowiles lub zworcil Ci kase na konto i tyle..

16. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    I od momentu nie odebrania tej paczki którą źle wysłał jak zawsze "ZERO KONTAKTU". Obiecywał zapewniał, że wysłał kolejną paczkę i na 101% będzie w piątek mamy sobotę, a ja nie mam ani kodu paczki by sprawdzić sobie na stronie kuriera czy rzeczywiście wysłał, zero info na mailu (chyba maile koleś wcale nie umie pisać bo jeszcze ani jednego nie dostałem a jemu wysłałem już ze 5-7 od momentu kupna przedmiotu..).

Jak to jest sklep i super sprzedawca to allegro schodzi na prawdę na PSY.

Cytat ostatniego komentarza jaki dostał:
    "ŻENADA. Towar zamówiłem 9 lutego i do tej pory przesyłka nie dotarła. Zero kontaktu ze sprzedającym. Nie odpowiada na maile, nie odbiera telefonów. Ciekawe jaką bajeczkę wymyśli na swoje usprawiedliwienie? Radze omijać szerokim łukiem tego sprzedawce"

Widzę że nie tylko ja mam taki problem z tym super sklepem.. czy targiem RUSKIM bo na sklep mi to nie wygląda jak tak traktują klientów.

17. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No i lipa. Zero reakcji dalej na maila w przeciągu 50 prób dodzwonienia się odebrał może wspomniane 2 razy. I kontakt znów się urwał. Próbowałem dodzwonić się w sobotę żeby podał mi numer nadania paczki - oczywiście nikt nie odbiera telefonu, dziś dzwoniłem od 9 oczywiście nikt nie odbiera telefonu, pisanie maili to jak pisanie samemu do siebie..

Więc co mam zrobić zacząć spór? Nie ma opcji że mu zostawię moje pieniądze, a ja nic za to nie mam.
    Doradźcie co zrobić?

Jak mówiłem że przedmioty płaciłem z PAYU (płacę z allegro).

18. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    to zgłoś do allegr lub załóż spór transakcyjny, jest taka opcja w allegro, poza tym skoro ma takie komenty to po co brałeś od niego ???? pamietaj że cena nie równa sie jakośc

19. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    1. Bo ceny na allegro każdy ma takie same różniące się 1-10 groszy jak chodzi o żarniki ksenony
    2. Bo jest ze Śląskiego a ja jestem ze Śląskiego - to myślałem że jeszcze szybciej przesyłka dojdzie.
    3. Bo jak kupowałem to miał tylko jeden negatywny że paczka długo szła i to wszystko. Więc nie sądziłem że wykręci taki wałek.

Teraz przy 22 próbie dodzwonienia się ktoś po 3-4 sygnałach daje "Numer zajęty"... Dla mnie to już jest czyste wykręcanie się i nic więcej.

Jakby nie miał nic do ukrycia i na prawdę popełnił błąd to w czym kłopot odebrać telefon porozmawiać jak normalny człowiek bądź odpisać na maila?

Jak zgłosić to do allegro? Nie mam tu na myśli sporu? Ale spór chyba też muszę zrobić?

Tak jak mówię taka przykra sytuacja trafia mi się pierwszy raz więc za bardzo nie wiem jak co zrobić..

20. RuNNerka

RuNNerka Banned Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków
    Wystaw nega, zwrot pieniedzy i kup u kogos innego.

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.

21. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Zacząłem spór..

Zwrot pieniędzy spoko tylko powiedz mi jak???? Jak zero kontaktu ze sprzedającym! Dzwonie pisze ma to w ***** i tyle. Dlatego zacząłem spór napisałem wszystko co tu + dowody wpłaty itp itd. Chce zwrotu pieniędzy.. Wiadomo że nie są to wielkie ale nie zostawię mu ich..

Wczytywanie...

Poleć forum