1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alone in the Dark 5

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez cux, Czerwiec 17, 2008.

1. cux

cux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ponownie mamy do czynienia z przygodową grą akcji, mogącą bez wahania stawać w jednym rzędzie z innymi hitowymi markami z gatunku survival horror (np. Resident Evil, Silent Hill i Fatal Frame alias Project Zero). W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną. Tym razem protagonista trafia do nowojorskiego Central Parku, aby odkryć tajemnicę życia po śmierci.

Jak wrazenia? Gral juz ktos? Jak z grafika? Jak zframrate? ;p Jak gameplay?
    Kurcze no,ja musze czekac do jutra. :eek:

2. Lotnik421 Xbox One

3. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn
    Odp: Alone in the Dark 5

no ja dopiero włąśnie wrzuciłem do ścigania więc za 4 godziny dopiero będe mial. jak ktos gdzieś znajdzie jakiś gameplay na necie to neich zapoda. ja szukałem to nic nie znalazłem na razie. mam nadzieję że gierka bedize dobra. i tak w sumie pogram w nią dopiero w październiku :) ale muszę zobaczyć jak to się sprawuje w praniu.

-edit-

hmmm...

no pograłem chwilę w tego AITD i szczerze? chyba niewypał będzie. tzn przereklamowany. mam nadzieję że się mylę i później się rozkręca. aczkolwiek już na samym wstępie kuleje sterowanie. grafika jest dobra, framerate też ale gameplay jest jakiś taki hmmmm... "niewygodny". no nie wiem. takie moje peirwsze wrażenie. dłużej pogram dopeiro w październiku. ale na chwilę obecną wydaje mi się że chyba długo w to nie pogram. a szkoda. bo czekałem na tą gra. ostatno wogóle sam shit wychodzi. ostatnia gra od której nie mogłem odejść był God of War 2. co się dzieje z tymi grami. no nic, czekamy na mafie i residenta.

4. zg2yt

zg2yt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

mam takie same odczucia jak Curry_
    najbardziej to mnie sterowanie wkurza, oby dalo sie do niego przyzwyczaic.

5. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn

no sterowanie jest tragiczne. a to przez to że prawą gałką macha sie przedmiotami. moim zdaniem trochę to nie trafne. fakt faktem daje duże możliwości interakcji ale jeśli chce się rezygnować z obracania kamery prawą gałką to trzeba się przyłożyć do pracy kamery. a ta tutaj właśnie kuleje co sprawia że czasami obrócenie się w korytarzu jest problemem. no ale nie przekreślem na razie. jak pogram więcej to zobacze. aczkolwiek już teraz mogę powiedzieć (moje zdanie) że do pięt nie dorasta ten AITD nowemu siletn hillowi który wychodzi. pożyjemy zobaczymy.

6. Mr.Hankey

Mr.Hankey V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Skąd wiesz, że AITD będzie gorszy od nadchodzącego SH, skoro ten jeszcze nie wyszedł? :) Litości...

7. arni100

arni100 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

no właśnie na xbox.online nie wypowiadali się dobrze na temat nowego silent hill,do póki nie zobaczę jej w akcji nie wypowiadam się,często obiecują różne rzeczy a na końcu okazuje się że nie dotrzymali słowa i w kolejnej odsłonie to naprawią,jedynka na psx doprowadzała mnie do panicznego strachu po nocach jak grałem z dziewczyną,teraz to juz nie to samo,co do aitd poczekam co powiedzą inni gracze i na razie nie ściągam ,pozdrawiam !

odp.na: aczkolwiek już teraz mogę powiedzieć (moje zdanie) że do pięt nie dorasta ten AITD nowemu siletn hillowi który wychodzi. pożyjemy zobaczymy.

8. mateusz_gosc

mateusz_gosc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Silent Hill 5 wyszedł ??

chyba jakieś problemy z czytaniem ...
    jemu chodziło o silent hill 5 a nie AITD

9. Kasaniec

Kasaniec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

Mnie gra się podoba, nawet bardzo. Do sterowania szybko się przyzwyczaiłem, bo przypomina mi te z residenta 4. Grafika jest dobra, ale czasami trochę nie równa (słabo prezentują się otwarte przestrzenie, zwłaszcza te w oddali). Łączenie przedmiotów i kombinowanie z nimi uważam za duży plus, można wykombinować całkiem wybuchowe efekty ;) Gra wciągnęła mnie w późniejszych etapach, poprzez ciągłe kombinowanie co zrobić (lubie takie coś ;)).

10. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

ciągłę kombinowanie ? oooo no to ściągam :D

już myślałem że teraz tylko gry dla dzieci żeby nie wytężały umysłu ... ale jak piszesz że trzeba kombinowac no to zabieram się za ściąganie :p

11. cux

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Ja jutro wypalam, nie omieszkam sie wypowiedziec na jej temat. Cos mi sie zdaje, ze mimo tych wszystkich raczej nie najlepszych opinii, ze mi podejdzie.

12. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop

A wiec...
    Grafika dobra,powyzej przeciętnej,ale bez szczegolnych rewelacji,z dosc stabilnym framerate'em.Muzyka bardzo dobra,zwlaszcza w newralgicznych momentach motyw "spiewny"wrecz powala.

Gra jest bardziej przygodowak,niz klasyczna gra akcji.Streowanie jest charakterystyczne,wymaga przyzwyczajenia,ale do najwygodniejszych nie nalezy.Wykorzystanie prawego analoga do walki to lekkie nieporozumienie.Nie mozna kontrolowac kamery,ale za to jest tryb FPP ktory dzial calkiem sprawnie.

Gra jest dosc innowacyjna,poczawszy od ekwipunku,jego wykorzystnia,czeste wykorzystywanie praw fizyki,przebiajnie bakow samochodow,air bomb,prowadzenie samochodu(engin z TDU)i wiele innych samczkow...choc walka troche kuleje,w szczegolnosci "gunplay"(wrogowie musza miec anprawe duzo Pb w zylach aby pasc :).Pomyslec czasem trzeba,ale tez bez specjalnych ekstrawagancji.

Ogolnie polecam,7+/10.Choc gra lubi zirytowac, sterowaniem w glownej mierze.Poziom trudnosci dosc wywazony.Nie mozna wlaczyc napisow(choc zbyt dlugo nie szukalem tej opcji).
    P.S. Najszybsze 100GS jakie zdobylem na X360.

13. zg2yt

zg2yt Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

po kilku godzinach grania mam tylko jedno ale:
    ta gra nie straszy a chyba powinna(moze ze mna cos nie tak :D)

14. clarki

clarki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

gra jest w wersji pl ?

15. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:

!!!UWAGA SPOILER!!!!
    Nie zdradza fabuły gry,ale pozwoli wam uniknąć bezsensowne czasu spędzonego z gra-czytać na wlasne ryzyko :)Ponizej jest napisane czarna czcionka.

Będąc w Central Parku włączcie mapę,zobaczycie na niej małe szare okręgi.Kazdy taki okrag jest emitowany przez "evil tree/roots"(albo jakoś tak).Za zniszczenie(spalenie) każdego dostajemy parę punktów(mniej niż 5 chyba). W pewnym momencie rozgrywki,pod koniec de facto,gra wymaga od nas 50/100 takich pkt.żeby moc ruszyć do przodu.
    Jesli nie zwalczalismy ich przez do tej pory zdobycie tych 50 pkt bedzie naprawde nudnym i zmudnym zajeciem, wiec polecam robic to od poczatku.

Jest to porada z oficjalnej recenzji gry z serwisu www.ign.com.

16. dzikiskunks

dzikiskunks Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Ładna grafika, ale sterowanie tak irytuje, że się grać nie da. Palce sobie można na padzie połamać, żeby głupiego robala siekierą zabić :'( Jeszcze na dodatek ten idiotyczny płaszcz ekshibicjonisty, w którym poupychane są przedmioty - pograłem 2 godziny i zrezygnowałem. Szkoda, bo można z tego Alone'a było zrobić na prawdę fajną grę. Współczuje tym, którzy kupili orygingał - tyle kasy na taki szajs wydać :(

17. Erno

Erno V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kielce

e tam narzekania ;)

Kamera jest taka jak w RE czyli z kamerą statyczną.
    Grafika niezła choć nie powala, tak na 8-
    Dźwięk / Muzyka - Świetna ;>
    Sterowanie - Troszkę nie dopracowane, machanie gałką aby zabić Humanza to nielada wyczyn dla kciuka ;P

Dużo innowacji [płaszcz fajny pomysł ! koniec z plecakiem bez dna !] możliwość rozlania benzyny / alkoholu aby utworzyć ścieżkę z ognia która zapala np. butlę z gazem, przebijanie baków, alby pozyskać benzynę do koktajli Mołotowa ;D.

Dużo pomysłów ale gra nie dopracowana ;(

dla mnie 7-/10

18. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:

Gra pod koniec zaczela mnie mocno irytowac-non stop robimy to samo-polac naboje wodka/benzyna,rzucic butelek wodki/benzyny rozstrzelic ja obok Humanzow.Albo jak biegamy z podpalonym krzeslem a goscie przed nami uciekaja-to juz parodia sie robi...
    Sterowanie takie sobie-ja gram w trybie Fpp caly czas wiec da sie grac,
    A poza tym gra banalnie prosta,moze w 1 miejscu na 5min sie zacialem.
    Ale mimo wszystko wciagla mnie i nie zaluje zakupu jej...(5zl).

19. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

gram już od godziny i powiem że gierka naprawde fajna ... nareszcie cos innego ... i coś nowego

kamera jest OK ... Ci co narzekają to chyba nie grali W RE 1,2 na PSX :D

interakcja z otoczeniem też fajna ... tzn właśnie robienie przedmiotów ... poruszanie sie w samochodzie itp...
    grafa moim zdaniem na 9- ... ogólnie gra ma dużo bugów ... widać że była wydawana na szybko ... ogólnie wszystko by było fajnie gdyby nie zaczęło mnie irytowac ten płaszcz i łączenie przedmiotów .... wybieranie gałką to jakaś kpina ... trzeba to robić D-PADEM

to tyle narazie .. jak znajde jakieś + i minusy to jeszcze napiszę :p

EDIT: doszedłem teraz do wniosku że czym dłużej gram tym bardziej mi się podoba :)
    fajne są zagadki ... ogólnie nie zawiodłem się na grze ...

20. cux

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Gralem 15 min, mam podobne odczucia, co ty. :) Jak dla mnie bomba. Bardziej zglebie sie w gre,jak przejde dwie pozostale pozycje, w ktore teraz ostro pykam. ;]

21. mateusz_gosc

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

powiem tylko tyle że jak tak mają wyglądać średniaki i gry totalne klapy to ja je nawet kupie :D

w bioshocku po 2 godzinach normalnie spałem ... takie nudy .. a tu ? mimo niektórych poważnych bugów ciągle się coś dzieje i ciągle nowa sceneria ... no i wreszcie trzeba kombinować ... w ogóle gra dla mnie 8+/10 ... jestem dopiero w 4 epizodzie .. ocenie całkowicie jak przejdę ... ale narazie jest 8+ i rośnie ;))))

pozdr.

Wczytywanie...

Poleć forum