1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Alpha Protocol - OPINIE

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez trzepak, Maj 25, 2010.

1. trzepak

trzepak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Świdnica
    Gra wlasnie pojawila sie na torrentach, sam nie sciagam bo nie wiem czy PL jest na xboxie wiec sobie poczekam az bedzie na PC ale jesli ktos zagra to niech sie wypowie napewno kazdemu sie to przyda;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No więc tak ta gra nie spodoba się osobom dla których grafika jest na pierwszym miejscu i fabuła się nie liczy przynajmniej tak gra wyglądała na filmikach. Wersji polskiej nie będzie.

Gra jest przeznaczona bardziej dla osób lubiących rpg, zawiłą i fajną fabułę.

4. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    TFU gra jak 1 xboxa, fabuła niby jakaś jest ale tak samo głupia i nudna jak w ME2, fizyki to tam nie ma chyba wogóle ogólnie nie ciekawe !

5. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Dla mnie większej rekomendacji nie potrzeba.
    Zresztą w Obsydian zawsze wierzyłem.

P.S. Póki co jest tylko jedna recenzja w necie,ocena 88/100. Narzekają na oprawę audiwizualne-chwalą elementy rpg i swobodę rozgrywki.

6. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    LOL jakie tam RPG?
    Skillów mało, statystyki postaci to standardowe Siła Zręczność itp., NIE MA ITEMÓW do zbierania, a wybory ograniczaja sie do "strzelic ci w morde czy poczekac az ktos inny to zrobi", co nie ma NAJMNIEJSZEGO wplywu na fabule
    Co do mE2
    Tak fabula byla nudna i glupia, szukanie chlystkow przez galaktyke(jakby nie mogl i maila poslac albo napisac na gg) a potem finalowa walka oparta na 1h gameplayu.Poza tym ratowanie wszechswiata - to juz nudne

7. endriu1145

endriu1145 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie ma sprawy, następnym razem czytaj ze zrozumieniem i tak jak ktoś wyżej powiedział nie nazywaj dzieckiem jeżeli nie wiesz ile ktoś ma lat ;)

No cóż po prostu widać, że gry z domieszkiem rpg nie są dla Ciebie, poza tym jest w języku angielskim więc znów dla młodszych odbiorców jest nie zrozumiała. Jest to Twoja subiektywna ocena i ją szanuje.

Czekam na osobę, która by powiedziała coś więcej i bardziej obiektywnie.

8. kj5

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    To ja mówie 100% obiektywnie : taką grafike to ja na PSP uzyskuje.Porpostu jak z pierwszego xboxa !

Ja lubie gry z RPG, vide fallout 3 który był crpg, niemniej mass effecty i inne takie strzelanko erpegi( z naciskiem na rpg) nie podobaja mi sie

9. maniek666pl

maniek666pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    no więc pograłem trochę i naskrobię parę słów ALE - wrażenia gry mogą ulec zmianie (fabuła/gadżety/itp) więc nie brać tego mocno do siebie ;)

Grafika - nie wiem co niektórzy od niej chcą - jest poprawna i tyle. Bez szału ale poprawnie

Co do gameplay, napaliłem się nieźle z początku. Fajne wprowadzenie, ciekawie się zapowiadało. Dużo gadania, szpiegowsko/bornowy klimat (walka wręcz itp) Fajna sprawa z minigierkami (włamywanie się do systemów komputerowych, wyłączanie alarmów, łamanie zamków itp)
    Fajna sprawa że przed misjami można sobie w "lobby" (pokoju hotelowym) dostosować uzbrojenie i wyposażenie do wymagań zadania.

Są skille (kilka ale każdy ma dosyć dużo poziomów)
    Są klasy postaci (zapewne różnią się tylko wyglądem i pakietem skilli na początku gry

Odpaliłem pierwszą "poważną" misję i....się rozczarowałem. Specjalnie wybrałem sobie klasę która załatwia sprawy "po cichu". Czym dalej tym czar pryskał, przeciwnicy głupkowaci, w sumie to nijak się grało. Gdzieś ta granica między rpg a tpp się zaciera i niestety o ile w ME było to dosyć ładnie wyważone tutaj nie robi to dla mnie dobrego wrażenia. Szczerze to według mnie gdyby ta gra była mniej "sztywno-rpg" którego się wcale nie czuje to wyszło by jej to na lepsze. Aż wyłączyłem, może zrobię drugie podejście.

Fabuła - wciąga, w sumie poznałem jej ułamek ale zainteresowała mnie bardzo mocno. I tu pewien "problem" - osoby co znają słabo eng mogą mieć problemy z jej zrozumieniem.

W sumie napisałem jeden wielki chaos ale trochę wypiłem i tak jakoś mi się samo pisze ;)

10. Ego_______

Ego_______ Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wolne Miasto Nowa Huta
    zczerze się ROZCZROWŁEM...gra jak dla mnie to nieporozumienie roku...grafika baaardzo słaba /idąc po pochyłości postać frunie niczym zjawa ponad ziemią/...fabuła fakt nawet wsysa /choć tak jak pisał przedmówca osoby które znają angielski "tak sobie" mogą mieć problemy ze zrozumieniem wszystkich zwrotów/ ale gameplay odpycha...protagonista "skrada się niczym snake z mgs 1...niby na kuckach ale zapierdacza jak mały samochodzik...skille są owszem...jako takie...arsenał i ulepszenia broni także...na to nie można narzekać...ALE TEN GAMEPLAY/szczerze przy nowym Splinter Cell'u ta gra się chowa...i to głęboko pod ziemią/...=/ ME2 dla mnie to była bomba...skończyłem 2 razy...ale to coś to nieporozumienie...takie moje zdanie...zmarnowana płyta...=/

11. wojciech10

wojciech10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    J-ów
    Najpierw napiszę o Zaletach tej gry, które decydują o tym, że należy w tą grę zagrać:

+ intryga, fabuła
    Wciąga, a co najlepsze jest to jedna z nielicznych gier, w których czyta się wszystko! Dosłownie wszystko - e-maile, dialogi, zdobyte informacje, nawet briefingi przed misjami. Każda informacja jest cenna i może nam pomóc w rozmowie lub dotarciu do prawdy. Poprzez rozgrywkę często należy dokonywać trudnych wyborów, których konsekwencje są odczuwalne.

+ dialogi

Przez lwią część czasu sensowne, wiarygodne i wciągające. Często zabawne, głównie tak, że nie niszczą klimatu.

+ klimat
    Klimat, aż gęsto! Można się poczuć jak prawdziwy szpieg uwikłany w globalne afery.

+ system rozmów
    Coś ala Mass Effect tylko bez zaburzania tempa konwersacji. W trakcie rozmów pojawiają się opcje dialogowe, które możemy wybrać w krótkim czasie. Jeśli nie zdążymy wybrać lub nie zdecydujemy się na jedną z opcji zostanie wybrana odpowiedź po stronie ostatnio wskazanej.

+ ekwipunek, handel
    Duży postęp względem Mass Effect 2 w którym prawie wogóle nie było tego elementu.

+ ścieżka dźwiękowa
    Mnie się nawet podoba i dobrze buduje atmosferę.

Jeśli chodzi o Wady, które są naprawdę irytujące momentami to mogę wymienić takie:
    Gram z poziomem trudności hard i może to się odbijać na rozgrywce chociaż pewności nie mam.

- boss fights
    Starające się być poważną gra szpiegowska, w której są walki z bossami w których należy wyładować cała amunicję jaką na stanie posiadamy... Taa, przeczytajcie to jeszcze raz.

Chciałbym nadmienić, że jednego z bossów w moim wypadku nie dało się pokonać. Przypadkowo znalazłem glitch w grze, który umożliwił mi posunięcie się dalej...

Dodatkowo często te walki psują klimat.

Kiedy walczymy z celem danym nam Surkov-a w pewnym momencie wciąga kreskę i bezmyślnie biegnie w naszą stronę z nożem. Nie da się uciec, ani go zatrzymać. Rozwijając swoją postać na stealth i walkę w ręcz nie byłem w stanie przetrwać takiego 2 ataku. Myk polegał na tym by uruchomić "niewidzialność" po tym jak zacznie na nas biec. Gdy do nas dobiegnie wychodzi ze swojej "fazy" i wraca do stanu normalnego i dzięki czemu można się z nim rozprawić, bo już nie pojawiają się dalej przerywniki.

- grafika
    Krótko mówiąc nie powala.

- animacja postaci
    Jak wyżej.

- bugi, bugi, bugi wraz z oskryptowaniem i złym designem levelów

No niestety się zdarza zauważyć, że gra nie jest dopracowana i przyda się parę patchy. Co do skryptów i designów to niestety się nic nie zmieni.

- momentami łatwa, gdzie indziej strasznie trudna

Bywa to bolączką tej gry, gdzie by przejść dalej trzeba wczytywać save parunastokrotnie.

- momentami niepoważna i bezsensowna
    Jest to gra dla dorosłych i powinni się trzymać takiej formy jak przez większą część gry, a nie wrzucać epizody dla w sumie to nie wiem kogo.

- zdobywanie pieniędzy
    No mnie taka forma się nie podoba - a mianowicie zbieranie znajdziek podczas misji. Niestety jest to jedyna forma zarobku, a szkoda bo możliwości mieli.

- zapomniałem jeszcze: WROGOWIE SIĘ RESPAWNUJĄ NA TWOICH OCZACH
    Nawet pół metra od Ciebie, bo jest w tej grze chyba limit postaci na ekranie i przykładowo, wykańczasz jednego pojawia się gdzieś w pomieszczeniu wróg, wykańczasz drugiego i to samo. Potrafi irytować.

- oraz: czasem nie wiadomo kiedy się kończy misja
    Przez to niekiedy omija się dodatkowe objective-y przypadkowo lub nie zbierze się leżących przedmiotów.

- i: tylko checkpointy
    Czasami daleko od siebie, czasem zbyt blisko a gdy się przekroczy bramę checkpointu nie da się już wrócić do poprzedniej lokacji bez restartowania misji.

Wad może i jest więcej ale nie zauważa się ich tak bardzo podczas rozgrywki. Z czystym sumieniem mogę tę grę polecić każdej osobie która szuka gier z ciekawą fabułą, a którzy drugorzędnie patrzą na oprawę graficzną, oraz momentami gameplay. Osoba grająca w tą grę musi potrafić wybaczać.

12. livingfear

livingfear Guest

No i to samo,
    analfabeci co zaraz dostaną warna będą znów płakać.
    Mają być opinie z gameplayu!!!

13. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Zgadzam się z przedmówca.
    Też tak zrobiłem w tamtym przypadku-i obawiam się, że to nie jest glitch tylko celowy patent na "uatrakcyjnienie" rozgrywki.

O ile gra sama w sobie jest niezła, a na większość niedomagań można przymknąć oko, to walki z bossami są totalnym idiotyzmem. Mógłbym zapisać cała stronę narzekając na ten aspekt,tylko po co?

Fabuła-technotriller, nic czego wcześniej nie widziliesmy choćby u Tom'a Clancy.

Dialogi-system konwersacji oparty na postawie naszego bohatera
    względem rozmowcy(agrsywny, zrównoważony/profesjonalny,itp.)
    Jeden rozmówca lubi jak się jest agresywym,drugi jak się jest "luzakiem".

Ekwipunek-duży wybór zarówno broni,pancerzy jak i modyfikacji ich oraz różnych gadżetów.

Rozgrywka-gram jako Stealth i gra wygląda jak ubogi krewny Splinter Cell 1,tyle że wiecej jest alternatywnych dróg. Większość gry można przejść bez używania broni,ale niestety są momenty gdzie jesteśmy zmuszeni walczyć ze zwykle przeważającymi siłami wroga.

Aspekty Rpg-skillow jest sporo, większość pasywna.Ten element bez zarzutu.

Gram na Hard,jako Rekrut-wiec zero skilli na początek,za to tylko kilka opcji dialogowych w tutorialu,Ogólnie nie polecam-niepotrzebne utrudnienie gry.Gra do trudnych nie należy(z wyjątkiem starć z bossami)

Moja ocena 7,5/10...ale po starciach z bossami to chętnie dałbym 4/10.
    Jeśli lubisz Deus EX/System Shock 2(wiem,porównanie na wyrost) i pamiętasz czasy Windows 98 możesz śmiało zagrać-bo ta gra jest własnie z tamtych lat.I o minusach mówie oczywiście.

14. protaktyn

protaktyn Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Osoby które stawiają na grafikę, gra się nie spodoba w procentach wielu.
    Alpha Protocol nie jest grą na ''wypasie'', stawiać jedynie tutaj można na fabułę.

Jako iż oglądałem wiele gameplay'i z tej gry, ocena - 4/10.

15. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Dobra,nie będę zakładał oddzielnego tematu bo ta gra jest tego nie warta.

Mam problem z walka z głównym bossem w Rzymie-bez spoilerów,bez obaw.

Tak robię.
    Na dzień dobry uaktywniam "stealth"(niewidzialność) i obezwładniam 2 gości obok niego,i 2 co z windy wychodzą.Boss cały czas stoi w miejscu na schodach-w tej misji glitch/bug jest taki,ze po przejsciu w "stealth" boss sie zawiesza.
    Zaminowuje obie windy, żeby się przed posiłkami uchronić.

Otwieram ogień do bossa,wtedy on naciera na mnie i poważnie mnie uszkadza-czasem udaje mi sie uciec,po włączeniu "stealth",ale za któryms razem mnie i tak wykańcza.
    Jakaś cenna rada?

EDIT-znalazłem rozwiązanie.

http://www.youtube.com/watch?v=51NyGy1wonI

16. sarinek

sarinek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Twoja ocena tej gry jest żałosna. Filmy oceniasz po trailerach i clipach?

17. doctorwho22

doctorwho22 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Krypton
    Napisał Szymek781 Zobacz post
    Jako iż oglądałem wiele gameplay'i z tej gry, ocena - 4/10.

4/10 ja bym dał 2/10 i to jeszcze jest na wyrost. Wiem, że mam ją za darmo ale i tak żałuję płytki, myslałem że bedzie to coś fajnego a wyszedł im totalny crap. Nie dziwię się, że Sega nałożyła embargo na recezję tej gry.

18. Darth Dragon

Darth Dragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    a ja dla odmiany napiszę że gra mi się bardzo podoba :) grafika faktycznie nie powala, ale przy tego typu grach tego nie wymagam. System poruszania sie trochę sztuczny, nie to z czym mamy przyjemność w Splinter Cell, czy Assasin Creed. Ale gierka bardzo fajna ze względu na fabułę i nowe pomysły, nie widziałem jeszcze rpg w klimatach szpiegowskich, które uwielbiam :) ogólnie nie mogę się od niej oderwać, jest to pierwsza taka gra od czasów Mass Effect 2, która sprawia że zapominam o wszystkim innym :D :D

19. XMietek

XMietek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    mi gra się podoba. Mam oryginala na x360 . a wersja pl jest tylko na PC

20. morbot

morbot Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    kielce
    Gra jest spoko ale można nie dotrwać do końca co jest spowodowane nudną fabułą i rozgrywką. Widać, że mieli dobry pomysł ale sądzę, że za bardzo się pospieszyli z wypuszczeniem tej gry na rynek bo miała potencjał, a tak wyszedł im średniak. 7/10

Wczytywanie...

Poleć forum