AMD FX-8350 czy jakiś Intel?

bololabich

Użytkownik
Użytkownik
płytę w cenie 300 do extremalnego oc dobra jest Crosshair IV ale to tylko jak ktoś chce najtaniej do extremalnego OC bo inaczej to bym nie polecał bo AM3 (ale kompatybilna z AM3+ sam używałem na niej FXa jak zmieniłem z phenoma ale niestety płyta zepsuła się oczywiście nie od tego i...)
 

Neithell

Użytkownik
Użytkownik
Pisałeś tak chaotycznie, że nie wiedziałem co masz, a co nie, wiedziałem, że chcesz kupić kartę i proca. :F
A więc dla wyjaśnienia: Chce zakupić procesor, kartę graficzną i płytę główną. Limit cenowy to 1500 zł.

Resztę podanych przeze mnie podzespołów już posiadam.

... i chyba zdecyduje się na tego FXa (tylko jeszcze poczytam, czy 8320 czy 8350) i R9 270 + jakaś płyta główna. :)
 

RyyCo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bierz 8320 + 270 (Nie 270X bo to tylko wyższe zegary).
Płyta: Klik
 

bololabich

Użytkownik
Użytkownik
każda płyta na 990fx będzie dobra (tylko może to już jednak za wysoka półka cenowa :/) godne polecenia w stosunku cena/jakość też są płyty 980fx ale to są AM3 nie AM3+ i najpierw należy sprawdzić czy ta konkretna by działała z prockami AM3+

Zgadzam sie z RyyCo, sam możesz podkręcić i mieć to samo, a kaskę zaoszczędzisz :)
 

Neithell

Użytkownik
Użytkownik
Te szybsze taktowanie rdzeni (zarówno w przypadku 8320 vs 8350 i R9 270 vs R9 270x) daje jakąś realną zmianę w grach?
 

RyyCo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
@Up Od kilku do kilkunastu fps. Jednakże wystarczy, że trochę podkrecisz te podzespoły i będą na tym samym poziomie lub szybsze. 8320 vs 8350 różni się tylko i wyłącznie taktowaniem, tak samo R9 270.
 

bololabich

Użytkownik
Użytkownik
Tak ale to oznacza, że producent inaczej fabrycznie ustawił i sam też to możesz przestawić w dużym uproszczeniu.. :)
 

Neithell

Użytkownik
Użytkownik
Dobra, póki co jestem za fx-8320 i R9 270. :)

Dzięki Panowi!

Gdyby coś się w mojej głowie zmieniło, to dam tutaj znać. Napiszę również po zakupie. :)


Edit: Uch, Panowie, wyszło tak, że okazyjnie kupiłem nówkę PS4 za 1399 zł (już z dostawą), także PC sobie na około 3 lat odpuszczam.

Zobaczymy co te next-geny potrafią. :)

Temat (chyba) do zamknięcia. Dziękuje za odpowiedzi powyższym użytkownikom. :)
 

Do góry Bottom