1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

AMD największym zwycięzcą wojny next-genów?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez grisza133, Marzec 24, 2013.

1. grisza133

grisza133 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Grodziec, Bielsko, Poland, Poland
    Wkrótce rozpocznie się kolejna odsłona konsolowej wojny pomiędzy Microsoftem a Sony. Polskie przysłowie mówi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Nie inaczej będzie w tym przypadku - według analiz, na starciu gigantów branżowych najwięcej zarobi... AMD, którego układy znajdą się w PlayStation 4 i najprawdopodobniej w nowym Xboksie. Analityk Shawn Webster z agencji Macquarie Equities Research przewiduje, że w czwartym kwartale tego roku do sklepów zostanie wysłanych 2,5 miliona PlayStation 4 oraz 2,3 miliona nowych Xboksów.

To daje łączną sprzedaż na poziomie blisko 5 milionów egzemplarzy. Na tym wszystkim w największym stopniu skorzysta AMD. Odkąd Nvidia celowo odpuściła rynek konsolowy, dominują na nim producenci Radeonów, którego układy znajdą się zarówno w PS4 jak i - według plotek - w nowym Xboksie.

Webster przewiduje, że "Czerwoni" na każdym egzemplarzu urządzeń Microsoftu i Sony zarobią około 60 dolarów. To sporo jak na konsolę, ale to zasługa tego, że tym razem AMD postawiło - według analityka - inne warunki współpracy. Do tej pory firma otrzymywała tantiemy od właścicieli platform za korzystanie z jej układów.

Tym razem będzie je po prostu sprzedawać. Webster przewiduje, że dzięki temu twórcy Radeonów jeszcze w tym roku zarobią 288 milionów dolarów. Czy więc wycofanie się z wyścigu konsolowego Nvidii było dobrym posunięciem? Co o tym sądzicie?

Źródło: INTERIA.PL - Polska i świat: informacje, sport, gwiazdy.

2. Lotnik421 Xbox One

3. koozka

koozka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    "Widzisz Wąski coś narobił? Urwałeś kurze złote jaja..." - Stefan Siarzewski

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja tam zawsze wolałem produkty od AMD niż Nvidii/Intel, także jak dla mnie, to bardzo dobrze :)

5. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    I wcale nie sa lepsze ;) (tak tak, tez posiadam karte od AMD z powodu braku srodkow na karte od Nvidii :( )
    AMD jak zawsze zachecalo cena pewnie z tego powodu MS i Sony wybralo AMD

6. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    GeForce byłby lepszy zapewne no ale jak wiadomo koszty, koszty i jeszcze raz koszty

7. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nvidia wcale nie odpuściła rynek konsolowy.. Tylko po prostu zawołali, że chcą znacząco więcej $$$ i tu pojawił się AMD, który taniej daje słabszy sprzęt ale taki który da się ogarnąć.

Wiadomo np. że Geforce wygrywa z Radeonem, ale np. ja wolę zapłacić mniej za Radeona, a mieć sprzęt trochę gorszy. Niż jeżeli pchać kasę do Nvidi. Normalnemu wyjadaczowi chleba nie sprawi to zbytniej różnicy :)

8. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    2,5mln PS4 i nowego Xboxa to nie za mało? Przecież to będzie największe wydarzenie w branży od 2005 roku, a jak wiadomo, ta branża cały czas się rozrasta, więc popyt i zainteresowanie będzie większe. Czuję braki w sklepach jak przy Diablo 3.

9. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    troche mało tych egzemplarzy i ciekawe gdzie najpierw beda dostepne konsole w europie czy tylko azji i ameryce

10. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
  11. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Wszystko ładnie, pięknie, ale niestety dla AMD wszystko kończy się na liczbach (W tym przypadku):

Test GeForce GTX 680 vs Radeon HD 7970 - Pojedynek tytanów | PurePC.pl

Ale jeśli mam przepłacać 300-400 zł dla dodatkowych kilka FPS'ów, to jednak 7970 z miejsca bym brał.

12. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    gtx 670 od gigabyte się opłaca. Podkręca się i ma się gtx 680. (można poczytać na forach jak piszą że nvidia strzeliła sobie w stope) ale zuważyłem że wszystkie sterowniki nowe poprawiają gtx 680 żeby była różnica od gtx 670

Hextor może to potwierdzić :) ja i on mamy taką samą.

co do tematu:

Muszą na czymś zarobić i każdy tnie koszta produkcji

13. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    @Tieu, w którym miejscu AMD jest lepszy?? spojrzałem w linki które podałeś i jakoś ten radek wypada gorzej co z tego że ma więcej pamięci jak wydajność słaba... Jak chce się wysoką wydajność i jakość to już od bardzo dawna wiadomo że trzeba wydać hajs na i7 i GeForce, a jeżeli ludzie chcą żeby konsole były tanie to wiadomo że Nvidia nie wpakuje swoich podzespołów

1 osoba to lubi.
  14. lozo55

lozo55 Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sulecin, Poland
    zawsze powtarzam że już nigdy AMD nie kupie, zawsze jednak kupuje :D

15. nortix

nortix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzesz
    Czy wycofanie się Nvidii było dobrym posunięciem? Nie sadzę, chcieli sprzedawać komponenty po określonych kwotach, Sony i MS sie to nie opłacało wiec do podpisania umowy nie doszło, inna sprawa, ze haracze ze strony NV były pewnie absurdalnie duże, a ze nie chcieli zejść z ceny wystarczająco to mamy konsekwencje, ja tu nie widzę celowego odpuszczenia rynku konsolowego, raczej zbytnia zachłanność, która się tym razem nie opłaciła...
    p.

16. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa

Tu nie chodzi o cenę. Bo przy rozmowach na temat ewentualnej współpracy w celu dostarczenia układów na rynek konsol, bierze się pod uwagę wiele czynników. A Nvidia odpuściła, bo po prostu nie miała czego zaoferować... Nvidia na dzień dzisiejszy nie posiada takiego APU, aby zapewnić wydajność na poziomie kart desktopowych w związku z czym nawet nie złożyli Sony oferty.

Wiadomo mogliby coś opracować, ale niestety architektura stosowana przez nich w desktopowych GPU nie za bardzo dałaby się zmniejszyć, aby zmieścić się w pudełku po butach, a po drugie kosztowałoby to kupę kasy.
    Czy można mówić tu o zwycięstwie AMD? W pewnym sensie tak. Na pewno odkują sobie trochę pieniążków, które od lat tracą w walce na rynku desktopowych CPU z potęgą jaką jest Intel. Ba, dostarczając APU do konsol mogą nawet spowodować zmianę na rynku gier. Może się okazać że modułowa budowa ich procesorów pozwoli optymalizować gry tak że nagle Intel straci dużo na rzecz AMD na rynku graczy. Gdyby nagle na prockach po 400zł od AMD gry zaczęły działać przynajmniej o połowę lepiej niż na topowym Intelu byłoby śmiesznie. To takie tam spekulacje i piedzielenie o tej nowej generacji wg mojej wizji :p

PS: Nie wiem o co Ci chodzi z tym HD7970/GTX680 skoro w PS4 zastosowany będzie układ GPU o wydajności ~ GTX660/HD7850.
    PS2: Intel i Nvidia FTW! :D

Nie ma że "lepsza" czy "gorsza", zależy do czego kto potrzebuje karty oraz od optymalizacji danego silnika/gry pod daną architekturę kart graficznych.
    Starsza, tańsza i gorsza :kiwi-fruit:

1 osoba to lubi.
  17. nemesis48

nemesis48 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radom
    Ja od zawsze stawiałem na Nvidie ale to co będzie w środku ps4 czy nowego xboxa mnie nie obchodzi ,ważne żeby gry działały :D

18. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Rynek PC nijak ma się do konsol, to że AMD wyposażyło nową generacje nic nie znaczy.
    Mam nadzieje, że jakość procesorów PC od AMD się polepszy :D

Oby BF wyglądał na nowych konsolach tak jak na gameplay'u i będzie git.

Wczytywanie...

Poleć forum