1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

AMD: Nowy Xbox wygeneruje grafikę jak z Avatara

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez NikoBellic91, Lipiec 17, 2011.

1. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ilość spekulacji dotyczących nowej konsoli Microsoftu, która jakoby miałby być zaprezentowana na przyszłorocznym E3, jest coraz większa i wydaje się, że prawie każdy kto znaczy coś w branży musi dorzucić do tego tematu swoje trzy grosze. Tym razem oliwy do ognia dolał Neal Robison, odpowiadający za relacje ze sprzedawcami oprogramowania w firmie AMD. Według niego nowy Xbox będzie w stanie generować w czasie rzeczywistym grafikę zbliżoną do tego co możemy zobaczyć w filmie Avatar Jamesa Camerona.

Jak stwierdził, taka technologia jest niedostępna w tej chwili dla przeciętnych użytkowników PC, ale będzie możliwa na nowej konsoli Microsoftu. Robison podkreśla także jak bardzo ulepszone zostaną sztuczna inteligencja i system fizyki. W grach z takich serii jak Grand Theft Auto oraz Saints Row, mijani na ulicy zwykli przechodnie będą charakteryzować się wyjątkowo zróżnicowanym i indywidualnym modelem zachowań. Sprawi on, że każdy z nich potencjalnie będzie posiadał coś na kształt własnej osobowości. Kiedy na przykład strzelimy z broni lub spróbujemy ukraść auto, otaczający nas świadkowie i ofiary zdarzenia będą tak jak w rzeczywistości różnie reagować na zaistniałą sytuacje, czasami kompletnie nas zaskakując swoją nieprzewidywalnością.

Wszystko to jednak oczywiście na razie zwykłe bajania, ponieważ Robison nie może potwierdzić czy AMD pracuje w tej chwili nad nowymi układami dla konsoli Microsoftu. Mimo to zapewnia, że gracze już teraz powinni być podekscytowani nadchodzącymi w przyszłości wieściami na ten temat.

Wizja nakreślona powyżej jest zapewne dla wielu bardzo atrakcyjną perspektywą. Należy jednak pamiętać, że nowe konsole muszą być stosunkowo tanie w produkcji i atrakcyjne cenowo dla konsumentów, by nie przynieść ogromnych strat tuż po swojej premierze. Jest to ważne zwłaszcza w czasach recesji, która będzie się raczej utrzymywać w najbliższych latach. Oczywiście można zastosować oryginalne rozwiązania w architekturze procesora czy wyjątkowo drogie układy graficzne, ale z finansowego punktu widzenia obranie takiej drogi nie kończy się zbyt dobrze. Dobitnie przekonało się o tym kilka lat temu Sony, tracąc spore sumy na każdym sprzedanym egzemplarzu PlayStation 3.

Tak więc, wizja potężnych układów i technologii nieobecnej na komputerach PC jest na pewno możliwa, ale mało prawdopodobna. Zwłaszcza, że prawdziwym wabikiem na graczy jest tak naprawdę nie potencjalna wydajność sprzętu, a po prostu ciekawe i dobre gry, które z niego korzystają.​

Żródło: AMD: Nowy Xbox wygeneruje grafikę jak z Avatara | Wiadomość 2011-07-17 10:20:28 | GRY-OnLine

2. Lotnik421 Xbox One

3. grampp

grampp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mógł poczekać J.Cameron na powstanie nowego Xboxa to taniej by swój film stworzył.. ta

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Wątpię ostro, że nowa konsolka będzie mogła wygenerować taką grafikę w grze (oprócz cutscenek oczywiście..).

Kolejny temat tak na prawdę nic nie wnoszący do zarysu nowego Xboxa. Bo to żadne oficjalne info ze strony M$

5. Uped

Uped Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja jestem pewien, że będzie to możliwe, bo w końcu każda następna generacja konsol wyprzedza PC o jakieś 3 lata i hardware jest nie wymienne więc muszą się przyłożyć by konsola była na kilka lat i nie odstawała dużo od PC

6. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Cóż, dobrze by było.

7. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Zresztą zapomniałem o fakcie, że Xbox wyjdzie gdzieś za 2-3-x lat. Więc być może w tych czasach będzie już taki sprzęt, co uciągnąłby to..

8. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Tylko od producenta GPU w x360, więc raczej bliskiego w temacie co może być w następcy.

Chciałbym zobaczyć taką grafikę w nowej generacji :D Żeby do tego biblioteka gier na start była spora + wsteczna kompatybilność i kupuję na premierę :)

9. OPTIM xD

OPTIM xD Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ŁDZ
    A ja się cieszę że zaczynają myśleć w taki sposób nad nowym x'klockiem... ale jeżeli myślą nad dobra fizyką, grafika itp. to niech najpierw pomyślą nad dobrym chłodzeniem i tworzywami z których wykonaja całą płyte główną, aby znów nie było tego cholernego problemu RoD, i nad lepszymi zabezpieczeniami antypirackimi.. bo to jest porażka : )

10. dziend0bry

dziend0bry Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Legnica
    Jak Jechu napisał,
    jeśli będzie wsteczna kompatybilność, to biorę w ciemno.
    Mnie nawet nie chodzi o grafikę, fajnie, będzie cieszyć oko, ale ja chce wydać te 2k raz na 10 lat, niż dopłacać do nowego komputera, bądź składać, dokupować czesci, no way.
    Kupię na 90 % :D

11. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    i znowu po paru latach wreszcie wyjdzie seria, ktora nie bedzie miala wad modeli poczatkowych. juz ta generacja pokazala ze testerami sa klienci ;]

12. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Właśnie tego brakuje mi w np. GTA, żeby przy strzelaniu na ulicy wszyscy nie uciekali, a na przykład kilku zostało i próbowało mnie powstrzymać - to by było coś. Kto wie, może na nowej generacji konsol zobaczymy coś na miarę 'Milo', o którym ostatnio ucichło. Nie mniej, nie śpieszy mi się z kupnem nowej konsoli :)

13. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Wątpie , aby to było prawdą.
    Po pierwsze taki świat , jeśli miałby być otwarty , wymagałby niesamowitej mocy , której nie są w stanie wygenerować nawet współczesne komputery za grube dolary , a co dopiero konsola , która ma być z założenia ogólnodostępną i kosztującą w przedziale do 3 tys. zł...
    Po drugie , którego dewelopera stać by było na stworzenie tak złożonego świata , przecież to lata pracy , masa środków...
    Chciałbym aby to była prawda , ale na dzień dzisiejszy wątpię. Może jak konsole nextgen pojawią się dopiero za kilka lat ...

14. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wg mnie z tą jakością Avatara to przesada. Niech zrobią konsole która uciągnie Battlefielda 3 w porównywalnej jakości do PC razem z AA i taka grafika wystarczy. Ja nie oczekuję jakiegoś 3D super ultra wyczesanego dźwięku 10.1. Wystarczy że konsola będzie wolna od wad, pociągnie ładną grafikę, będzie generować dobrą fizykę i sztuczną inteligencję NPCów czy wrogów. No i żeby cena była przystępna, wiadomo że w dzień premiery będzie jak z Xboxem360. 2500zł to kwota minimalna którą sobie zażyczą na początku.

15. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Dobry kawał bardzo dobry, nie no teraz dowalił może najpierw zobaczy jakie maszyny generowały 5min avatara i przez jaki czas a potem pisze bzdury avatar był renderowany kilkanaście dni przy pomocy kilkudziesięciu komputerów o zabójczej mocy i parę z nich pewnie się spaliło przez obliczanie 24/7.

16. Onicniepytaj

Polubienia:
    1669
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    neo937
    teraz tak piszesz :D ale we 2013-2015 ta grafika z Battlefielda 3 będzie przestarzała i bankowo w tych czasach grafika (nie tylko ona) pójdzie do przodu bardzo znacznie :D
    Mówimy tutaj o latach.. Dlatego przez te lata wszystko może się zdarzyć.

Osobiście jestem ciekaw co pokażą nowe konsole :)

17. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Zintegrowany układ renderujący taką grafikę O_- Koleś chcę zabłysnąć i tyle :)

18. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    ]
    Kto wie..
    Wsumie jak się porówna np.Gearsy 2 albo H:Reach z jakimiś fenomenami poprzedniej generacji np.Halo:CE to roznica jest dosyć spora.
    Pożyjemy,zobaczymy mi się nie śpieszy z nową generacją.
    Ale jak będzie wsteczna kompatybilność (a będzie na 100%) to kupie na premiere,choć zobacze też co Sony będzie miało do zaoferowania ;)

19. Xibron

Xibron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Mhrok
    Chłopak bardzo ładnie mówi, ale pomija w tym wszystkim najważniejszą rzecz: to deweloper decyduje o tym, co w grze będzie. Czyli takie zróżnicowanie przechodniów w GTA zależeć będzie od programistów, a nie jestem pewien czy Rockstar, o ile środki posiada, będzie chciał wydać czas i pieniądze na drobny smaczek.
    Dobrze też napisał OPTIM. Nie ma sensu wydawać kasy na konsolę, która po pół roku będzie się na złom co najwyżej nadawała. Ja zanim kupię nowego Xboxa to poczekam ten rok lub dwa. To trochę jak z grą: Jak kupisz na premierę to jest fajnie, ale gdy się okaże, że jest pełna bugów to przestaje być fajnie. A po roku społeczność już zbadała każdy zakamarek gry, porobiła poradniki i zamieściła sposoby, jak bugi ominąć.

20. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Dokładnie, a jak dzisiaj widzimy to nie za bardzo się kwapią żeby takie rzeczy dopracować w jakiejkolwiek grze ;3

21. Lusus

Lusus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No to znamy specyfikacje nowego xboxa: ponad 40000 procesorow i ponad 100 terabajtow ramu hehe, niezla wyobraznie ma ten koles. Ciekawe czy bedzie AA i 60 fps w full HD :D

Wczytywanie...

Poleć forum