1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

AMD: PS4 i XONE mogą przejść na emeryturę dużo szybciej niż poprzednia generacja

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Czerwiec 15, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3215
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Gdy na rynku pojawiały się konsole PS3 i Xbox 360 ich producenci twierdzili, że długość ich rynkowego „życia” ma wynieś aż 10 lat. Wygląda na to, że tak będzie, bo nowe produkcje mają się pojawiać tam nawet do 2017 roku. Z PS4 i XONE powinno być na szczęście inaczej.

Takie zdanie ma przedstawiciel firmy AMD, Devinder Kumar. Jako, że firma dostarcza obecnie układy do wszystkich trzech największych konsol, trzeba brać to bardzo na poważnie. Skrócony okres jest prawdopodobny z kilku powodów. Przede wszystkim konsole już na starcie nie są demonami wydajności. W czasach rynkowego debiutu PS3 i X360 co prawda było podobnie, ale różnica pomiędzy tymi maszynkami, a zwykłymi pecetami była zdecydowanie większa na korzyść konsol. Sprzęt po prostu dużo szybciej się zestarzeje.

Długi czas poprzedniej generacji był w dużej mierze spowodowany ogromnymi nakładami finansowymi i dokładaniem do produkcji (na PS3 Sony zaczęło zarabiać dopiero po 4 latach obecności konsoli na rynku). Obecnie taki problem nie występuje, bo zarówno na PS4, jak i na XONE producenci już teraz zarabiają na każdej sprzedanej sztuce. Kumar zaznaczył, że częstotliwość pojawiania się tego typu sprzętu w przyszłości powinna się skrócić, choć nie stwierdził dokładnie, o ile. Mówi się, że obecnie dostępne konsole mogłyby służyć swoim właścicielom mniej więcej przez 5-6 lat.

Już teraz zresztą mają rozpocząć się prace nad następcami. Nie wiadomo oczywiście czy to prawda, a jeśli tak, jakich komponentów powinniśmy się spodziewać. Bardzo możliwe, że po udanej współpracy w zakresie tworzenia PS4, XONE i Wii U, AMD kolejny raz stanie przed zadaniem przygotowania układu napędzającego konsole. Oczywiście jeśli właściciele platform nie będą chcieli przejść na streaming, do którego przymierza się choćby Sony (PS Now).​

2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Mi się wydaje, że po prostu obie konsole były na szybko robione. Fajnie, nie zdążę kupić dobrze XO, a tu już next-gen jest planowany, heh.

4. *Kryptolog*

*Kryptolog* Banned

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    nie tak dawno kupiłem XO a tu taka wiadomość

5. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Wiadomo było że ta generacja nie będzie tak długo jak poprzednia, skoro już na starcie jest 'przestarzała' i nie daje rady ..
    Jak z te 5-6 lat wyjdzie następna, to pewnie będzie dawać rade w FullHD ciągnąć gierki :D Szkoda tylko że wtedy standardem będzie pewnie 4K ..

3 użytkowników lubi ten post.
  6. blueup

blueup Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Aachen
    no przeciez lepiej co pare lat nowa konsole wciskac i zarabiac niz jedna na 10 badz wiec lat , takie teraz maja podejscie producenci , x360 za dlugo byl na rynku wg nich :D

7. Punisher

Punisher Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    61
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Chełm, Poland
    Fakt,zobaczcie jak wykonano pad od PS4 (miałem okazje być w Saturnie i pomacać - nawet po gałkach widac ze nie wiedzieli jak zrobic tak zeby byly dobrze jak w XONE,i wsadzili na szybko małe pizdryki - grzybki w dodatku tragicznej jakosci - 3/4 wielkosci galek od tego x X360,niewygodne i nieprecyzyjne na pierwszy rzut oka,z trudem musiałbym sie przyzwyczaic,do pada z PS3 natomiast nie da sie wogule przyzwyczaic)

2 użytkowników lubi ten post.
  8. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Mi natomiast wydaje się że nie chodzi o to że konsole były robione na szybko tyko o to że Sony jak i MS są coraz bardziej PAZERNE na $ !!!
    Stąd wsadzili słaby hardware by od razu zarabiać na konsolach sporą kasę, nie mówiąc już co będzie za kilka lat gdy montowane pozespoły do XO i PS4 będą jak na sprzęt komputerowy "złomem" za drobne...

9. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kiedyś było tak, że konsola na premierze miała taką grafikę że mało kto mógł sobie pozwolić na porównywalnego PC. Start nowych konsol był według mnie dużo gorszy. Mam nadzieję, że za 3 może 4 lata zapowiedzą nową generację która nie będzie nastawiona na chmury, kamerki i wielofunkcyjność. Chce porządnej konsoli do grania, od statystyk meczowych są smart tv.

10. sebeksh

sebeksh Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To dość logiczne, że M$ i Słony chcą zarabiać więcej i więcej, z kolei dobrym posunięciem będzie wydanie następnej generacji - nie zaopatrzyli konsol w kosmiczne podzespoły i jeśli gry będą blisko szczytu możliwości ps4 i xone to wypuszczą nową, na której znowu zarobią. Z marketingowego punktu widzenia trzyma strzał w 10.

11. Egooo

Egooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wagrowiec
    Żenadą jest to że wciskają wszystkim że to są nex-geny ? hahahah radzę poczytać trochę w temacie bo już dość dużo wyszło przy watch dogs i filmie z E3 i porównaniu grafiki ludzie nie dajcie się oszukać w dniu premiery tych konsol one już są zacofane i mają za słabe parametry zainteresowany odsyłam do wypowiedzi grafików UBI gdzie poza kamerą dokładnie wszystko opisali

12. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Jak dla mnie taki okres w zupełności wystarczyłby...jeśli tak się stanie, bo nie do końca w to wierzę. Obie firmy będą chciały wycisnąć jak najwięcej kasy, możemy spodziewać się obniżek cen itd. a oni będą sprzedawać jak najdłużej, tak jak robią to nadal z X360 i PS3 i zapewne będą robić dopóki ludzie kupują.
    Jeżeli wycisną max z obecnego sprzętu i gry będą wyglądać na podobnym poziomie to mogą zapowiadać nową generację. Normalna kolej rzeczy. Może nawet lepiej jeśli będzie to wcześniej, ewolucja będzie bardziej odczuwalna.

13. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Moim zdaniem ludzie trochę za bardzo narzekają bo nowe konsole są bardzo fajne, sam posiadam Ps4 i gra się na nim bardzo przyjemnie a grafika jest bardzo ładna.
    Dziwi mnie też gdzie się podziali ci ludzie którzy jeszcze przed zapowiedzią next-gen'ów mówili że grafika nie jest najważniejsza czyżby nagle zmienili zdanie ?.
    Jak dla mnie w konsolach liczą się tylko gry ekskluzywne nie żadna grafika i nowinki techniczne

1 osoba to lubi.
  14. Coller22

Coller22 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Konin
    Powiem tyle że taka "rotacja" konsol była do przewidzenia :d Spokojnie ja nadal stawiam grywalność nad grafiką i zbędnymi bajerami :D Osobiście uważam że konsole są warte uwagi tylko ze względu na exy ;d z pc'tami pod względem mocy nie mają co się ścigać :/

Nie wiem czy to troll czy poważnie ale ja też chcę się tak bawić a więc widziałem ONE na początku pomyliłem go z magnetowidem ale na szczęście sprzedawca mnie uświadomił że to konsola nowej generacji. Pomyślałem sobie że naprawdę nie mieli pomysłu to wzięli bebechy dev-kita i wcisnęli go w puste "pudło" po magnetowidzie i padło zdanie "działa ? jak tak to zostaje i na linie produkcyjna".Potem zobaczyłem pada no kropka w kropkę taki jak od 360 no tylko że większy i mniej "zaokrąglony". Oczywiście spojrzałem na gałki i były prawie że identyczne w obu padach od next-genów tak jak widać to na tym zdj
    A kwestia przyzwyczajenia to maks kilka godzin ;) więc nie walcie ściemy :)
    To byłoby chyba na tyle :)

15. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1237
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Producenci będą wciskać nam wiadomo co w ładnym pamperku by zarobić a przede wszystkim wyjść powyżej 0.

16. Egooo

Egooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wagrowiec
    2 analogi obok siebie to porażka jeszcze zanim została wyprodukowana

17. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    Prawda jest taka że pad od ps4 nie ma co konkurować z padem od xone.

18. yago13

yago13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Tak i po 3 miesiącach użytkowania odpadają gumy z analogów porażka pady ps4 to lipa

Przekaz myśli

Wczytywanie...

Poleć forum