1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Amerykański 13-latek zabił młodszą siostrę. Gry znowu winne?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez norbert910, Sierpień 23, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W mieście Oklahoma 13-letni chłopiec w bezmyślny sposób doprowadził do śmierci swojej 9-miesięcznej siostry. W tle tej okrutnej zbrodni znowu pojawił się temat gier wideo.
    We wtorek, 16 sierpnia 9-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala z obrażeniami mózgu i czaszki, co rzekomo miało być spowodowane nieszczęśliwym upadkiem. Lekarze po jej przebadaniu wykluczyli jednak tę wersję i zawiadomili policję, która ustaliła, że momencie zdarzenia dzieckiem opiekował się jej 13-letni brat, Crystian Rivera.

Po przesłuchaniu nastolatka okazało się, że grał akurat w gry wideo, kiedy jego siostra upadła i zaczęła płakać. Policjantom powiedział, że był w tym momencie bardzo zły i sfrustrowany faktem, iż jego komputerowa postać została zabita, więc podszedł do płaczącej siostry, podniósł ją i zaczął gwałtowanie potrząsać. Po tym zdarzeniu wrócił do gry, będąc przekonanym, że jego siostra usnęła. Trzy dni później dziecko zmarło na wskutek odniesionych obrażeń. Policja i sąd nie mają wątpliwości, że w przypadku tej sprawy doszło do zabójstwa. 13-letni Crystian Rivera został aresztowany, trafił do więzienia i oczekuje na wyrok. Być może młodociany zabójca za kratkami nauczy się panować nad swoimi emocjami.

Wszystko wygląda na to, że nieodpowiedzialni rodzicie opiekę nad tak młodym dzieckiem powierzyli nastolatkowi, któremu nie potrafili wpoić najbardziej elementarnych wartości. Dlaczego nikt nie zastanawia się, czy w tym momencie zawiniła rzeczywiście frustracja zrodzona przez grę wideo, czy też być może karygodne braki w wychowaniu i brak zainteresowania kondycją psychiczną własnych dzieci. Waszak u potencjalnego psychopaty frustrację zrodzić może wszystko - tak samo niepowodzenie w grach, jak w prawdziwym życiu.

Źródło: •• Amerykański 13-latek zabił młodszą siostrę. Gry znowu winne?

Takie tematy, o winnych grach są denerwujące, tutaj też i wg. mnie nie jest to wina gry tylko lekkomyślnego nastolatka.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Po facjacie już widać że ma nawalone w głowie i nie ważne w co by grał i jak był sfrustrowany to nie wyżywa się na niemowlakach...
    W Arkham Asylum takich powinni zamykać ;]

4. kkey

kkey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Co za Debil, skurw**** z tego Crystiana Rivera takie osoby jak on powinno się odizolować od świata !!! Ale czemu rodzice tego nie zauważą, że jest agresywny podczas gry ?

5. dziewczyna

dziewczyna Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Podkarpacie
  6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    i teraz zostaw dziecko w domu pod opieką starszego brata :(

7. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Muszę przyznać że po części tutaj zawiniły gry bo one doprowadziły go do złości ale to samo mogło zrobić wkurzający program w tv wredny sąsiad i tak dalej, ale gdyby tak zrobił taki dzieciak np z moją siostrą to jakbym ja nim wstrząsną to głowa by mu odleciała, niech gnije w więzieniu najlepiej na dożywocie.

8. KuBaNPL

KuBaNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    poniemieckiej kamienicy
    Zastanawiający jest fakt że w ogóle podniósł się z fotela. Taki to powinien dostać co najmniej potrójne dożywocie.

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    EEe w grach jest taka coś jak pauza :D no ale nie wszyscy wiedzą co to jest.

Co do dalszego rozwinięcia komentarzu to no comment. Bo nie chce mi się pisać na taki żałosny temat (w sensie inteligencji ludzi - obwiniania gier - rozsądnych rodziców itp itd).

10. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Wystarczy przeczytać że "amerykański nastolatek" i już wiadomo że jakiś psychol ;]

11. lubieplacki

lubieplacki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Przecież to logiczne że chłopak głodny był a fakt że nie dostał na hamburgera dał negatywny oddźwięk na jego zachowaniu i tyle... Wyczytajcie to z jego twarzy mówię wam te oczy mówią wszystko. A nie na jakieś tam gry zwalają.

12. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    To już 4 artykuł w przeciągu 2 miesięcy gdzie pojawia się motyw: Śmierć z powodu grania. Wszystko jest dla ludzi- ale mądrych ludzi z głową. W tym przypadku to chyba nie ma żadnego usprawiedliwienia, ale kto ponosi winę? Rodzice najpierw kupują młodemu konsole żeby mieć święty spokój ( bo przecież 13latek sam sobie nie kupi) z dzieciaka robi się nałogowiec a jeszcze jak za młodu ma ADHD to już w ogóle najlepiej go leczyć. Widać w jakie gry grał... rodzice często olewają kwestie gier nieodpowiednich wiekowo. I na co te oznaczenia PEGI?

13. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hm tak się zastanawiam co to się dzieje? Nie ma już tematów typu zabił pod wpływem: alkoholu, narkotyków, z braku obiadu itp itd? Teraz obwinianie gier jest w modzie :D.
    Zabiłem dziś komara bo myślałem że to jakiś potwór z Borderlands 2 :D

14. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Jak ładnie opisane :)

15. MartiiPL

MartiiPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bolesławiec
    Co za ***** do gazu z nim !! izolatka z cyklonem B

16. barrrtek

barrrtek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mazury
    Ja nwm jak można kogoś zabić przez gre ! Wgl jak można kogoś zabić ?!.. A swoje rodzeństwo.. ja tam się z bratem tłuke jak trzeba.. ale bez przesady.. to już są psychole.. !

17. Jarek8821

Jarek8821 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    Przykład amerykańskiego hamburgera który przez gry zrobi wszystko... Ja się pytam gdzie są rodzice?!

18. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie rozumiem dlaczego wogóle takie tematy trafiają do aktualności...

W Arkham jeśli już, nie Asylum. :)

19. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W McDonaldzie:D

20. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Może grał w CODa po sieci:D
    Jak ja gram w MW2 i matula wejdzie, coś gada i mnie przez nią zabiją to też mnie "krew zalewa":) a jeszcze jak wygrywam?? nie chciałbym widzieć wtedy swojej miny:D
    ...no ale wiadomo że nie do tego stopnia.
    W rzeczy samej to nic nie mogę powiedzieć poza tym: "daj mi spokój za 10min przyjde to pogadamy",
    ponieważ to mój problem a nie jej:D
    ...mama chce tylko porozmawiać z synem......przecież nie mogę tego zabronić
    Crystian Rivera - kolejny, nie pierwszy i nie ostatni chory człowiek na tym świecie......

21. szem0

szem0 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    po 1 13-latki nie powinni grać w gry o tematyce militarnej
    po 2 rodzice nie powinni mu pozwalać w gry dla dorosłych
    po 3 tak rodzą się psychopaci :D

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.