1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Analiza grafiki w Star Wars: Battlefront - PS4 vs XONE i split-screen

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 12, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Widzieliśmy już wstępną analizę grafiki w Star Wars: Battlefront, wykonaną przez Digital Foundry. Pora na kolejny rzut oka na jakość wizualną tej strzelaniny. Tym razem przyjrzymy się, jak tytuł radzi sobie w split-screenie oraz jak wypada bezpośrednie porównanie grafiki na XONE i PS4.

Zacznijmy od offline'owego multiplayera. W trybie split-screen deweloperzy musieli zastosować pewne uproszczenia graficzne (co wcale nie dziwi). W przypadku Star Wars: Battlefront (2015) studio postawiło na zmniejszoną płynność animacji (dokładnie otrzymaliśmy 30 fps w przypadku wersji na XONE i PS4). Co ciekawe jednak - obie konsole działają w rozdzielczości 1080p (w zwykłym multiplayerze osiągnięto tylko 900p na PS4 i 720p na XONE).

Drugi materiał porównawczy to zestawienie grafiki z PS4 i XONE. Dzięki Candyland możemy sprawdzić jak te same mapy prezentują się na konsolach obu firm. Tak jak pisaliśmy wcześniej - ogólna jakość obu wersji jest bardzo podobna (jakość cieni, tekstur, ilość detali w środowisku). Najbardziej rzuca się w oczy trochę większy aliasing na XONE, ze względu na mniejszą natywną rozdzielczość. Framerate jest podobny na obu konsolach.

Wg oceny Digital Foundry obie konsolowe wersje gry działają na poziomie jakości "High" z ustawień w pecetowych opcjach.

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak dla mnie 720p to kpina i pokaz nieudolności twórców, kolejny Bf pewnie w 480p dadzą.

4. create86

create86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    gra i tak jest ładna, ale co to za next gen jak będzie mi ząbkowało wyświetlając 720p na full hd :/ powtórka z rozrywki na x360
    na moim lapku i3, gtx660m gra chodzi na high w 768 więc jakim cudem na 2x wydajniejszym xbox one chodzi wręcz tak samo? :/

5. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wczoraj ją odpaliłem i sporo pograłem.
    Mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jak na 720p. to gra wygląda naprawdę zarąbiście !
    I gwarantuję każdemu że nie zdąży za bardzo z szukaniem niedoskonałości w grafice - bo gra jest bardzo szybka i dynamiczna, więc jak będziesz liczył piksele to więcej jak kilkanaście kroków nie przejdziesz :)

6. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Rożnica jest tak wielka ze jej nie widać :) Ale dla pikselowcow to WOW będzie co robić :)

7. raven296

raven296 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gliwice
    Grałem na pececie (nieco więcej niż średnia konfiguracja )na High FullHD oraz dzisaj na Xone i przyznam,że w grafice nie widzę specjalnej różnicy ale też nie jestem fanboyem grafiki dla mnie w porządku śmiało mogę polecić grę zarówno na PC jak i Xone.
    PS
    Oczywiste jest że na PC jest jeszcze opcja ULTRA ja z wiadomych względów porównuję PC HIGH

Wczytywanie...

Poleć forum