1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Anonymous: 3 hakerów aresztowanych w Hiszpanii

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez CasperPL, Czerwiec 12, 2011.

1. CasperPL

CasperPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Babimost
    O grupie hakerów Anonymous było głośno już od jakiegoś czasu, jednak ostatnie tygodnie przyniosły im większą „popularność”. Wszystko oczywiście za sprawą ataku na PlayStation Network i kradzież danych klientów tej usługi.

Świat obiegły właśnie informacje o aresztowaniu w Hiszpanii trzech członków Anonymous. Do zatrzymania doszło w piątek w trzech miastach: Barcelonie, Walencji oraz na terenach oddalonych na południe od Almerii. Jak wynika ze wstępnych informacji, trzy zatrzymane osoby nie brały udziału w wielkim ataku na usługę PSN. Przedstawiono im jednak inne zarzuty.

Hiszpańska policja oraz organy ścigania ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, które brały udział w akcji mają dowody świadczące o atakach na hiszpańskie banki, oraz włoskie firmy energetyczne. Udało się to ustalić na podstawie danych znalezionych na serwerze u jednego z nich. Prócz dwóch wspomnianych celów, serwer brał również udział w atakach na rządowe strony Egiptu, Libii, Iranu czy Nowej Zelandii.

Akcja policji była przygotowywana od przeszło pół roku. Od października ubiegłego roku specjalna komórka hiszpańskiej policji prześledziła około dwa miliony linii tekstu, na które składały się maile oraz rozmowy prowadzone na czatach czy stronach internetowych.

Nie nie zapowiada by to zatrzymanie miało w jakikolwiek sposób osłabić Anonów. Jakie jest Wasze zdanie o tej grupie? Czy nadal walczą o wolność słowa czy przerodzili się w grupę, która chce jedynie by było o niej głośno?

Źródło: benchmark.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. bloodwars29

bloodwars29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    jak dla mnie to przesadzaja...ile mozna...niszcza czyjas prace

4. bgszef!

bgszef! Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    w Miescie
    \

A jak sony chcialo dane ludzi, ktorzy odwiedzali strony zwiazene z GeoHotem to bylo ok?

5. Trybex

Trybex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    I dobrze. Mam nadzieję, że reszta tych pożal się boże rebeliantów też popłynie.

6. Swirus

Swirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chicago
    O ile kiedyś popierałem ich w tym co robili, teraz zmieniam zdanie. Wszystko to zaszło trochę za daleko - niszczą czyjaś pracę.

7. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Popierać nigdy ich nie popierałem bo są zwykłą grupą przestępcza która działa elektronicznie i nie zabija ludzi, ale za włamanie do sony jestem im wdzięczny bo utarli im nosa.

8. Abaddone`

Abaddone` Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krk
    moze to robia bo maja jakis powód ? Dla mnie to są świry i talent ich zjadł pragneli wiecej az wkoncu polecialo 3 i oby sie nie wypucowali :)

9. Trybex

Trybex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    UP
    Kieszonkowiec w tramwaju też ma powód, żeby zajumać Ci portfel. Przecież jakoś musi wykarmić rodzinę! A to szlachetny powód przestępstwa!

10. piotrek95pl

piotrek95pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    moje zdanie jest na ten temat takie, niewiem ile osob liczy sobie ta grupa ale wydaje mi sie ze sa strasznie wkufieni , i albo stawia ultimatum zeby ich wypuscili albo zrobia totalny rospiedol

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    troche przesadzaja rzeczywiscie, rozzuchwalili sie za bardzo ale z drugiej strony pokazuja ze nie ma dla nich zadnych granic - atakuja kazdego i robia publiczne afery z marnej jakosci zabezpieczen

12. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    sądząc po podpisie w obrazku "we do not forgive, we do not forget." Mogą zacząć się niespodziewane sytuacje po zatrzymaniu

13. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ale czy prawdziwi profesjonalni Anonymous daliby się złapać policji? Tzn nie że by uciekali, strzelali czy co, tylko że by nie doprowadzili do odkrycia ich położenia.

14. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    @UP
    wiesz, to ze sa hakerami nie znaczy ze nie sa niewykrywalni, spece od scigania tego rodzaju ludzi tez maja swoje sposoby i na pewno tez sa to 'hakerzy' :)

15. madluxx

madluxx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KATO
    Teraz to sie dopiero zacznie // a bez powodu nie robi sie atakow - żaden szanujący sie haker nie robi sobie od tak ataków, bo nie bedzie sie narażać na areztowanie czy inne nie przyjemności, ktoś porządnie zalazł im za skórę a oni tego nie odpuszczą.

16. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie wiem czemu ale ja mam wrażenie że osoby które zostały złapane to albo były najsłabszym ogniwem albo po prostu mieli pecha.. Bo wątpię w to by osoby zajmujące się tym nie od dziś dały sobie tak łatwo spojrzeć w karty i dać się złapać.

Tak jestem też ciekaw czy jakieś sytuacje niesforne teraz po tym nastąpią :)
    Robi się ciekawie :)

17. cloppo

cloppo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Było by super jakby chłopakom (bądź dziewczyną) grupy Anonymus bądź im podobnych udało sie powalic słońcu system monetarny i wszystkie związane z nimi monopole

Mam nadzieje ze dozyje dnia w którym uwolnie sie z ekonomicznego niewolnictwa w jakim sie znajduje ja i my wszyscy.

18. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Skąd żeś to skopiował stary, co ? Z jakiegoś anarchistycznego serwisu? Walenie się gospodarek światowych oznacza powrót do epoki kamienia łupanego. I co byś zrobił, bez internetu, laptopa, konsoli i gier?
    Co do tematu, jak ktoś wcześniej napisał, tropiący tą grupę też do półgłówków nie należą i doskonale wiedzą gdzie szukać i jak szukać. W dużej mierze jak myślę przyczyniła się brawura i myśl o bezkarności hakerów, którzy po wcześniejszych sukcesach uznali się za niemożliwych do ruszenia. W niektórych przypadkach można by ich było poprzeć, lecz pozostawianie ich w przekonaniu o bezkarności, mogłoby doprowadzić do cyberwojny, na której stracilibyśmy najwięcej my - normalni odbiorcy

Wczytywanie...

Poleć forum