1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Archiwizacja gier z dysku na dysk zewnętrzny (Games with Gold)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez nikares, Marzec 3, 2015.

1. nikares

nikares Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Mam nieprzerobioną konsolę i wykupione konto Gold. Co miesiąc ściągam sobie gierki i gram. Jedna dysk powoli się zapełnia i nie będzie miejsca na więcej. Co w takiej sytuacji? Czy mogę sobie część gier przenieść na zewnętrzny dysk? A może jeśli usunę będę mógł później pobrać ponownie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. DrumsSlayer

DrumsSlayer Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    L.A.
    Oczywiście, że będziesz mógł. Po ściągnięciu ów gier zostają one przypisane do Twojego profilu. Możesz je bez problemu odinstalować, a jak Ci się za nimi zatęskni, możesz zainstalować je ponownie z okna "Moje gry" lub bezpośrednio ze sklepu - oznaczone już będą jako zakupione.

4. nikares

nikares Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli nie muszę bawić się z dyskiem zewnętrznym. Rozumiem że gry zakupione w wersji cyfrowej zachowują się tak samo? Jednak jeśli bym chciał kopiować na dysk? Wiadomo że kopiowanie z dysku zajmie mniej czasu niż ściągnięcie z neta. Zaznaczam że mam oryginalną konsolę JTAG czy innych RGH :)

5. DrumsSlayer

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    L.A.
    Właśnie o cyfrowych mówie i wiem, że masz oryginalny dashboard, bo wtedy cyfrowo byś już nie pograł. Dysk przyda Ci się tylko i wyłącznie wtedy, gdy koniecznie chcesz mieć wszystko obecnie zainstalowane na dysku, by w każdej chwili w coś zagrać. Jeśli zagadzasz się ze zwalnianiem miejsca dla innej gry, by poźniej tamtą pobrać ponownie to nie widzę przeciwskazań, by odpuścić soobie zakup dysku i niepotrzebnie wydawać pieniadze. Miłej gry życzę ;)

nikares lubi to.
  6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Kolega DrumsSlayer nie bierze pod uwagę, że zawartość marketplace zmienia się. Pewne gry są usuwane i tak naprawdę nikt nikomu nie zagwarantuje, że cała zawartość będzie cały czas dostępna do pobrania. Jest na to zapis w regulaminie.

Co do mnie, to robię sobie backup gier poprzez podłączenie dysku twardego do PC i ściągnięcie danych przy pomocy programu fatxplorer. Licencje do tych gier są zapisane w pakietach z tymi grami, więc jak je zrzucasz to razem z "prawami" do uruchomienia na konsoli na której zostały pobrane (jalk i również z prawami do uruchomienia przez twój profil). W skrócie - taki backup zapewni ci, że gry będą działały na konsoli, nawet jeżeli takowa zostałaby zbanowana.

7. DrumsSlayer

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    L.A.

Widzisz, o tym to nie wiedziałem... W takim razie stosuj HDD do zabezpieczenia.

8. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Trzeba też brać pod uwagę, że xbox360 nie będzie żył wiecznie. W pewnym momencie życia może zdarzyć się jak z Games For Windows które swego czasu miało zniknąć i PC-towcy płakali, że nie mogą przeportować wszystkich swoich gier na np. STEAM :)

Na taką okoliczność warto mieć backup swojej biblioteki gier.

9. Fixxxer1

Fixxxer1 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Mińsk Maz
    Możesz przybliżyć temat tego fatxplorer i backupu gier?

10. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    @up

nie za bardzo wiem co tu przybliżać. Trzeba podłączyć dysk do PC, uruchomić fatxplorer, podłączyć się do partycji XBOX tego urządzenia i po prostu zgrywać :)

Trzeba samemu obczaić jak to wygląda, bo tak pisać i tłumaczyć można godzinami i wraz nie zrozumieć :) Obsługa obu programów jest intuicyjna, więc nie powinno być z tym dużych problemów.

Może inaczej. Jak ktoś będzie miał jakieś wątpliwości/pytania niech pisze a postaram się odpowiedzieć.

Wczytywanie...

Poleć forum