"Argh"- Czyli jak przekonać rodziców??.

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Jak przekonać rodziców do kupna Xboxa 360 ???.Jeśli ktoś ma mówić coś w stylu"Idź do pracy" to niech lepiej nic nie pisze.W moim wypadku praca nie jest możliwa prawnie.
Opowiadajcie jak to z wami było, jak przekonaliście swwoich rodziców, rady dla tych co nie mogą(Np.ja)
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
było -> szukaj
 

Qunik93

Użytkownik
Użytkownik
Nie przekonasz ;)
Ja zbierałem pół roku na xboxa ;)
Pół roku odmawiałem sobie wszystkiego, no ale teraz jestem dumny z tego ;)
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
obcy
Szukałem i nie znalazłem....Jakiś link?

Qunik(jak qn'ik z cda :D)
Tylko że ja nie mam z czego zbierać.Nie dostaje kieszonkowego,na urodziny czy inne święta tyle że by na samego headseta nie stykło.
 

kompot

Użytkownik
Użytkownik
Pozbieraj argumenty, że musisz grać bo Ci to niezbędne do rozwoju intelektualnego, że w kompa trzeba topić kase na modernizacje aby pykać w najnowsze tytuły, że laski na to lecą i łatwiej żone znajdziesz... wymyśl coś ;]
 

cage900

Banned
Użytkownik
powiedz że w zamian za konsole przeniesiesz swiadectwo z paskiem :D
 

xtomashx

Użytkownik
Użytkownik
ja mialem podobny problem... jak przekonac przyszla zone do zakupu konsoli :D ... wyszlo na moje... w maju po slubie kupuje :)
 

norberdo

Użytkownik
Użytkownik
ja moich rodzicow od 21 lat nie moglem przekonac do modernizacji komputera, aby sobie popykac, a co dopiero na konsole. Tak wiec w wieku lat 20 pojechalem za granice i dopiero bylo mnie stac na taki wydatek ;) Nie ma to jak satysfakcja z zarobionych i madrze wydanych piniedzy ;)

Masz kolego zagwozdke, bo jesli zarabianie i odkladanie kasy odpada, to jest lipa. Jesli jestes zdesperowany, to zobacz co mozesz i za ile opchnac na allegro (oczywiscie z Twoich rzeczy a nie rodzicow!). Pochodz do dziadkow/cioc/wujkow/babc/sasiadow/etc. sukcesywnie co tydzien proszac o 5 zl i grosz do grosza uzbiera sie ;)

A jak rodzicow przekonac?
1. Jest to mniej szkodliwe niz siedzenie przed monitorem, bo siedzisz dalej.
2. Wplywa to pozytywnie na Twoja koordynacje reka-oko, refleks, wyobraznie przestrzenna, itd.
3. Bo koledzy maja i nie chcesz byc gorszy ;)
4. Jesli rodzice sa "starszej daty" to moze byc ciezko, po prostu cos wymysl.
 

Nefarod

Użytkownik
Użytkownik
ja mialem podobny problem... jak przekonac przyszla zone do zakupu konsoli :D ... wyszlo na moje... w maju po slubie kupuje :)
Wtrącę się - trzeba naprawdę być pijanym, żeby pytać się PRZYSZŁEJ żony, czy możesz sobie kupić konsolę. Co ona ma do tego? Jesteś na jej utrzymaniu? Ja swojej dawno powiedziałem - żono, kupuję konsolę. I tyle. Nie wiem, dlaczego niektórzy z was są tacy... mało myślni? Dlaczego traktujecie żonę jako drugą matkę i na dodatek jakbyście byli na jej utrzymaniu? Wasze pieniądze, wasze decyzja. Żona zapewne za swoje (o ile pracuje) kupuje sobie ubrania, to wy też nie możecie czegoś sobie sprezentować?
 

piasek1906

Użytkownik
Użytkownik
Ja zażyczyłem sobie konsolkę na święta :D Starsi nie byli zadowoleni i na początku nie chcieli mi kupić a nawet próbowali mi wybić to z głowy gdyż kupili mi nowego kompa, Ale ja się nie poddał :D z 2 tygodnie dundrałem intensywnie o XboXie, na allegro mama pełno konsol w obserwowanych miała :D mówiłem że komputer nie jest do gier, jakość jest o wiele lepsza, wspomnilaem ze konsola odtwarza filmy i najważniejesze że można grać w kilku :D tata się poddał juz totalnie jak była wystawiona w sklepie kosolka i puszczone na niej Forza 2 :D no i od świąt jestem szczęśliwym posiadaczem Xboxa :D
 

AdrianoKrK

Banned
Użytkownik
Ja mówilem ze wszyscy koledzy maja i czuje sie gorszy(a tak nie było) i ze bede sie lepej uczył itp no i po dlugiej rozmowie konsola nalezała do mnie .
 

CuxPL

Użytkownik
Użytkownik
Ja się spytałem starszego czy będę mógł jeździć z nim do pracy,on się spytał poco :confused:ja że chcę sobie uzbierać 800zł (wtedy tyle jeszcze kosztował Arcade)starszy powiedział że się zastanowi ,długo nie odpowiadał nagle wyjechał do niemiec do roboty,kazał karmić mi gołębie:cool: karmiłem chyba miesiąc,jak wrócił z niemiec to zapytał się mnie ile to ja chciałem:eek:ja 800zł jak rano sie obudziłem to dał mi kase i pojechałem i kupiem xa
 

kmiler99999

Użytkownik
Użytkownik
aja musiałem sam sobie kupić, ale można powiedzieć( jeśli rodzice się nie znają) że główną funkcją tego urządzenia jest pomoc w nauce...
 

mpelson

Użytkownik
Użytkownik
Ja tez miałem problem z namową rodziców, ale poszedłem do pracy(wakacje) trochę zarobiłem i starsi się dorzucili :) Ale jednym z argumentów jakie próbowałem im wcisnąć to m.in. ciągła modernizacja kompa. Z konsolą nie ma takiego problemu ;) Pozdro
 

KrzysiekeM

Użytkownik
Użytkownik
a ja wam podpowiem taki myk... Jak już idziecie na argumenty za i przeciw z rodzicami to im powiedzcie że lepiej jak będziecie siedzieć w domu a nie chodzili po barach rozwalali kosze na ulicach szwendali sie do późna itd. Przecież lepiej jak będą mieć synka lub córeczkę pod okiem... Grając na konsoli nie zrobi sobie krzywdy :) Najlepiej jest konkretnie porozmawiać z rodzicami i wyoślić im konkretne argumenty ZA. Bez tego będzie Ci ciężko... Swoją drogą, ja kupiłem konsole z własnych pieniędzy... Nie przyszło mi do głowy nawet żeby rodzice mi ją zasponsorowali :)
 

Dimitri

Użytkownik
Użytkownik
Ja np: jeździłem z tatom do pracy w ferie i zarobiłem na konsolke :D
 

wisba

Użytkownik
Użytkownik
wez sie do roboty starsi nei chca dac ci kasy bedziesz mial ferie idz do pracy zarobisz kolo 400 zl pewnie i moze starsi zobacza ze ci zalezy i ci kupia albo niech ci wezma na raty i bedziesz im oddawac kase z kieszonkowego
 

glodos

Użytkownik
Użytkownik
albo chociaż obiecaj że pójdziesz do tej pracy. zawsze też możesz powiedzieć że granie np w samochodówki ćwiczy koordynację, umiejętność szybkiego reagowania i twoją wyobraźnię na drodze, co przyda się później w prowadzeniu auta. ot taki pierwszy lepszy przykład:)
 

x-ziomek

Banned
Użytkownik
Powiedz że jak ci nie kupią xbox-a to zostaniesz pedałem :)
 

Sereczek

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Mówienie że kupicie mi konsole bo... nic nie pomaga wręcz przeciwnie oddala od tego.
 

Do góry Bottom