1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Artefakty po naprawie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kris_nba, Grudzień 24, 2010.

1. kris_nba

kris_nba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Witam
    Otóż dzisiaj przyszła mi z naprawy konsola, wcześniej miała ona rroda 0102. Zostało wykonane przelutowanie układu GPU. Xbox pochodził chwilkę na dashboardzie, później włączyłem grę, chwilę pograłem zniknął obraz. Włączam ponownie a tu na ekranie startowym zaraz artefakty i zwiecha konsoli. Pomyślałem, że artefakty są winą przegrzania konsoli, więc rozebrałem ją i założyłem na radiator GPU wiatrak. Temperatura spadła, radiator był chłodny. Konsola pochodziła ok 4 godzin po czym znów pojawiły się artefakty i natychmiastowa zwiecha. Po resecie mogłem normalnie odpalić grę ale po chwili jak wyżej, artefakty i zawieszenie. Kilka razy zaraz po ponownym uruchomieniu pokazał mi się znany wcześniej rrod :) Odczytałem kod błędu i jest taki jak wcześniej tj 0102. Dodam, że nieraz konsola się włączy, ale nie da żadnego sygnału na tv, tylko załączy się dioda zasilania, bez żadnego rroda czy co. A jak już cudem uda mi się ją włączyć to pochodzi z 30sek na dashboardzie, artefakt i zwiecha. Czy ktoś może wie co może być tym razem przyczyną?

2. Lotnik421 Xbox One

3. tysonic

tysonic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gpu moim zdaniem jest już u kresu swojego żywota.

4. kris_nba

kris_nba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Ale jednak konsola chodziła ponad 4 godziny bez zarzutu.

5. Fannadil

Fannadil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
    sproboj wymienic paste termoprzewodzaca moze pomoze a jezeli nie to cos im nie wyszlo
    chociaz 102 to zimne luty wiec pewnie sie nie uda

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    mi sie wydaje ze oni nie zrobili ci reballingu tylko reflow bo wszystko na to wskazuje. W kazdym razie napewno masz jakas gwarancje od nich.

7. kris_nba

kris_nba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Pasta wymieniona, nie nie pomogło. A odnośnie tego reflow to możliwe, chociaż znam tego gościa co mi to naprawiał i z reguły jest on uczciwy. A odnośnie gwarancji to "skończyła się wraz z wyjściem konsoli z serwisu". Więc trochę lipa, chyba będę musiał pozbyć się konsoli. Ale mam też jeden pomysł może jest to wina pamięci? te na dole płyty mają odprowadzanie ciepła na obudowę, a pozostałe 4 na górze nie mają zamontowanego żadnego chłodzenia, czy to może być pamięć? Co o tym myślicie.

8. AiZo

AiZo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    KrakĂłw, Poland
    Słucham? Skończyła się wraz z wyjściem z serwisu? Opieprzył bym takich kolesi, bo na rebailling zawsze bierze się rozruchową gwarancję. Widocznie jacyś niekompetentni Ci " serwisanci " i coś Cię oszukali.

9. Fannadil

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
  10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    i artefakty to zawsze wina gpu.

11. kris_nba

kris_nba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    Konsola raz wprawdzie uruchomiła się po "grzaniu" jej na rrodzie, więc chyba stara usterka powróciła. Teraz jak ostygła to znowu po jej włączeniu wita mnie rrod :p A odnośnie gwarancji na ten reballing to gość twierdził, że może być uszkodzony układ GPU, bo niby one obliczone są na 2 lata pracy. Coś mi tutaj jednak nie pasuje, bo skoro mają pracować tylko 2 lata to po co tyle ogłoszeń odnośnie reballingu.

12. tysonic

tysonic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    26
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Że co Ci powiedział? "obliczone"? Gwarancja się kończy po wyjściu z serwisu? Ja bym gościa walił w ryj bez pytania za to że jest debilem.

13. kris_nba

kris_nba Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzeszów
    No nie wiem ile jest w tym prawdy. Za naprawę nie dałem 150zł więc spoko. A gościu sam mówił że po naprawie najlepiej by było żeby się tej konsoli pozbyć, ale jednak myślałem ze pochodzi więcej niż 5h. Jakby ktoś wiedział czy to może być wina pamięci, zwłaszcza tych pod radiatorem GPU które mogły się przegrzać od ciepła pochodzącego z radiatora to niech da znać.

14. Fannadil

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
    jak juz bylo wczesniej napisane artefakty swiadcza o tym ze cos dzieje sie z gpu nic pewnie z tym nie wykombinujesz

Wczytywanie...

Poleć forum