1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Assassin`s Creed III - historia, bohater, szczegóły dotyczące rozgrywki.

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Altres, Marzec 3, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Najnowszy numer magazynu Game Informer zdradza mnóstwo szczegółów dotyczących gry Assassin`s Creed III. Poznaliśmy imię głównego bohatera, jego historię, okres w którym rozgrywa się akcja tytułu, a także szczegóły dotyczące gameplayu.

Przecieki z nowego numeru magazynu Game Informer zawierają ogromną dawkę informacji o kolejnej odsłonie serii Assasin`s Creed. Poznaliśmy tożsamość głównego bohatera oraz nowe elementy rozgrywki, z którymi za nieco ponad pół roku zapoznają się gracze. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, opartymi na grafikach koncepcyjnych, które wyciekły do internetu w tym tygodniu, protagonistą Assassin`s Creed III będzie metys (jego matką była Indianka, a ojcem Brytyjczyk) o imieniu Connor, należący do plemienia Mohawków.Według twórców, Connor będzie postacią opartą na przeciwieństwach. Za sprawą pochodzenia, nie należy on w pełni do świata osadników, ani Indian. W czasie gry będziemy świadkiem jego tragicznego dzieciństwa, w którym na skutek konfliktu z białymi jego rodzinna wioska zostaje zniszczona. To dramatyczne zdarzenia zamienia go z czasem w bojownika o sprawiedliwość, walczącego z tyranią, jak określili to twórcy. Connor w pewnym momencie napotka na swojej drodze zakon Asasynów, którego metody działania i cele są zbieżne z tym co próbuje osiągnąć.

Poza Connorem w grze pojawią się oczywiście najważniejsze postacie historyczne, które kształtowały oblicze XVIII-wiecznej Ameryki Północnej. Najważniejszą z nich będzie George Washington, a nasze relacje z nim są jedną z podstawowych osi, wokół których toczyć będzie się fabuła. Game informer wspomina także o Benjaminie Franklinie oraz Charlesie Lee. Według deweloperów, w trakcie rozgrywki zobaczymy znacznie więcej tego typu osób niż w poprzednich odsłonach serii. Dzięki szerokiej i dokładnej dokumentacji wiemy bowiem kiedy, gdzie oraz co robili bohaterowie walki o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Poza tym, twórcy studiowali ryciny i mapy, konsultowali się też ze specjalistami i historykami zajmującymi się epoką. Dbając o odpowiedni poziom realizmu, zatrudnili autentycznych przedstawicieli plemion indiańskich, których usłyszymy w grze, a przy pisaniu dialogów zadbali, by pasowały one do kontekstu kulturalnego i historycznego.Akcja Assassin`s Creed III rozgrywać się ma pomiędzy rokiem 1753, a 1783 i skupi na wydarzeniach związanych z Nowym Jorkiem i Bostonem oraz regionami, w których leżą oba miasta. Zobaczymy na przykład wielki pożar w Nowym Jorku oraz weźmiemy udział w bitwie pod Valley Forge.

Producenci obiecują, że na tym się nie skończy i zobaczymy na własne oczy spory wycinek historii Ameryki
    .

Ubisoft zapewnia, że historia przedstawiona w grze zostanie opowiedziana przy wykorzystaniu odcieni szarości i porzuci czarno-biały obraz świata. Oczywiście deweloper przedstawi nam kolejną odsłonę wielowiekowego konfliktu Asasyni-Templariusze. Co ciekawe, zwłaszcza ci drudzy nie zostaną przedstawieni jako komiksowe czarne charaktery, a grupa osób mających przeważnie dobre intencje, aczkolwiek pragnących spełnić je zdobywając pełną władzę i kontrolę nad innymi ludźmi. W grze, poza Brytyjczykami i Amerykanami nie zabraknie też Francuzów oraz wspomnianych już Indian.Ogromną rolę w czasie rozgrywki odgrywać ma dziki krajobraz, otaczający niewielkie osady i ośrodki miejskie. Będziemy mogli swobodnie go przemierzać i eksplorować, a znajdziemy w nim bujne lasy, klify, wzgórza czy rzeki. Mapa przedstawiająca te cuda natury ma być 1,5 razy większa od tej, którą mogliśmy znaleźć w Assassin`s Creed: Brotherhood. Jedna trzecia wszystkich misji w grze rozgrywa się właśnie tam.

Connor nie tylko dobrze radzi sobie w tym dzikim środowisku, ale w dodatku jest w nim znacznie bardziej skuteczny. Może się zdarzyć, że w lesie natknie się na patrol brytyjskich żołnierzy, których dzięki swojej znajomości terenu może cicho i szybko wyeliminować. Nasz bohater jest również myśliwym, polujemy więc na dziką zwierzynę, tropimy ją i zbieramy skóry oraz futra. Wśród naszych celów znajdą się między innymi króliki, jelenie, wilki czy niedźwiedzie. Za szybkie zabicie zwierząt jesteśmy nagradzani. Futra są więcej warte jeżeli pokonamy nasz cel jednym czy dwoma ciosami, niż po długotrwałej i krwawej walce.Każda lokacja zmienia wraz z porami roku, mającymi wpływ na zachowanie się napotkanych ludzi oraz na sposób walki. W grze pojawią się również stowarzyszenia, w których zyskamy reputację. Jeżeli okażemy się świetnym tropicielem, możemy na przykład stać się członkiem towarzystwa myśliwych, które zaoferuje nam dodatkowe zadania.

Wiele pozostałych i znanych fanom serii elementów gameplayu powróci, czasami w nieco zmienionej formie. Walka ma być teraz znacznie szybsza oraz bardziej agresywna. Connor dzierży bowiem zawsze dwie bronie, mogą być nimi na przykład toporek i ukryte ostrze, ale opcji i kombinacji jest znacznie więcej. Zniknął system celowania i gra automatycznie wykrywa wrogów, a kontry i bloki są teraz przypisane do jednego przycisku. W czasie potyczek bohater wykorzystuje również szeroką paletę kontekstowych ruchów, zależących od naszego otoczenia. Jeżeli jesteśmy więc na przykład w pobliżu przeciwnika możemy wykorzystać go jako żywą tarczę, chroniącą nas przed ostrzałem z muszkietów.Poprawiono pracę kamery, która centruje się automatycznie na najbliższych wrogach oraz animacje ruchu postaci. Powrócą również możliwość kupna nieruchomości, które nabędziemy dzięki zmienionemu systemowi ekonomicznemu, ulepszenia broni i pancerza czy ukrywanie się w tłumie. Miejski tłum ma być znacznie żywszy, ciekawszy i bardziej zróżnicowany, na ulicach napotkamy też zwierzęta, takie jak psy. Z tytułu nie znikną elementy platformowe i parkourowe, z których słynie cykl. Zamiast wysokich wież renesansowych katedr, wspinamy się jednak najczęściej po drzewach, skałach i innych naturalnych przeszkodach. Warto zaznaczyć, że Connor, w przeciwieństwie do Ezio czy Altaira, więcej czasu spędzi na ziemi niż wysokościach. Warto jeszcze dodać, że Ubisoft nie zapomniał historii Desmonda, ale szczegóły dotyczące jego przygód są na razie owiane tajemnicą. Wiemy tylko, że z pewnością zanurzymy się w nowej
    wersji Animusa, oznaczonej numerem 3.0.

Assassin`s Creed III powstaje już od przeszło trzech lat, a prace na nim były prowadzone równocześnie z Brotherhood i [I]Revelations[B]. [B]Grę napędza nowy wersja silnika graficznego Anvil, który daje możliwości dotychczas niedostępne twórcom serii.Celem programistów było stworzenie technologii pozwalającej na [I]„grafikę nowej generacji na obecnej generacji konsol”. Efekty ich wysiłku mamy zobaczyć chociażby podczas bitew, w których uczestniczyć może nawet kilka tysięcy animowanych i skalowanych w czasie rzeczywistym postaci. Dla porównania, poprzednia odsłona Anvil, z ostatnich odsłon [I]Assasin`s Creed, potrafiła[I] pokazać na ekranie zaledwie setkę osób. Niestety, w tej chwili twórcy nie wypowiadają się o trybie multiplayer, którego z pewnością nie zabraknie w finalnej wersji produkcji.[/I][/I][/I][/B][/B][/I][I][B][B][I][I][I]Według [URL="http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=66059"]zapewnień[/URL] producenta, [I]Assassin`s Creed III trafi do sklepów już 30 października tego roku. Gra ukażę się zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3.

źródło [/I][/I][/I][/I][/B][/B][/I]
    Wysyp informacji o Assassin`s Creed III - historia, bohater, szczegóły dotyczące rozgrywki, pierwsze screeny | GRY-Online.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Taa, Dice też tak mówiło i wszyscy wiemy jak wyszło, ale ja się nie martwię, na PC nic nie utną, gorzej z premierą ^^.

Z multi mogliby całkowicie zrezygnować, albo niech dadzą multi na drugiej płycie. Pozabijam jeżeli singiel zostanie okrojony bo musiał się multik zmieścić...

4. barrrtek

barrrtek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    mazury
    Ja to jestem ciekaw jak będzie z walką ? Przeciez tam juz na miecze to nie powalczymy . Będzie trzeba atakować albo z zaskoku albo ładować w kogoś łukiem ;/

5. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    gadanie i gadanie. Mnie już to nie rusza. Nie podniecam się tym co nie widzę. Zobaczę gameplay i trailer wtedy powiem że wywiązali się z umowy!!

6. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Draiger dobrze nawijasz, też jestem tego zdania co Ty, z tym że wg. mnie multiplayer powinni całkowicie wywalić bo nie pasuje on do serii a na pewno w jakimś stopniu zakłóca pracę nad singlem. Informacje dobre, nic tylko czekać na jakiś trailer. Zmartwiło mnie na pierw jak przeczytałem o tym, że nie będziemy już 'hycać' po budynkach tylko naturalnych przeszkodach, no ale po krótkim zastanowieniu - w końcu mają być innowacje :) Jestem BARDZO dobrej myśli, ta gra będzie grą roku! Biorę w ciemno jak tylko wyjdzie.

7. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Już podczas pierwszych newsów natknęłam się na negatywne opinie graczy, jak idac nie każdemu odpowiada nowy klimat "trójki" Bohater też jako "rasowy bękart" został sceptycznie odebrany przez co poniektórych. Ja się tym wcale nie przejmuję, uważam że fabuła może być bardzo ciekawa, w końcu ileż można zwiedzać Włochy?:nevreness: Podobnie jak poprzednicy obawiam się trochę multi (czy aby nie będzie robione na siłę) ale co do samej gry jestem dobrej myśli.

8. trayman

trayman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    Też jestem zdania, że multi jest jak najbardziej zbędne w serii AC. Niech pompują jak najdłuższą fabułę, a jak chcą koniecznie trzepać większą kasę to niech robią obszerniejsze DLC z nastawieniem tylko i wyłącznie na singla (obszerne jak np Eps from Liberty City ;))

9. neo937

neo937 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Od siebie jeszcze dodam, że rdzenne imię głównego bohatera będzie brzmieć Ratohnhake:ton (czyt. Ra-doon-ha-gay-doo).

Gdyby nie to, że trójka ma być zwieńczeniem serii, mógłbym śmiało powiedzieć że szykuje się kolejna trylogia. Pokazane tragiczne dzieciństwo głównego bohatera - nie przypomina wam to czegoś? :) Innowacje w postaci naturalnych przeszkód jakimi są drzewa itp. - bardzo dobrze. Już lekko mi się przejadło wspinać się po ciągle tych samych / odświeżonych modelach budynków. Co do głównych "sprzymierzeńców" jakimi są Washington i Franklin - bardzo fajnie, wreszcie będzie jakaś okazja by poznać te postacie od strony gier wideo. Do tego jeszcze dochodzi generał Lee ;]

Szkoda tylko, że (prawdopodobnie) cały system walki będzie przemodelowany. Sądząc po tym, że Ratohnhake:ton będzie używał łuku / broni palnej, gra będzie (i tu znów prawdopodobnie) wyglądać jak skradanka.

Wracając do wypowiedzi Draigera - jeśli chodzi o multi, a i owszem - wywalić. Nie wiem jak w Revelations, ale miałem okazję pograć w multi Brotherhooda i krótko mówiąc jestem na nie. Niech się przyłożą do singla, bo czytając info na gram.pl o minigierkach w stylu tetrisa 3D z Revelations, zaimplementowanych do singla trójki to aż mnie skręciło. Póki co czekamy na jakiś "epicki" trailer :D

PS. Zmieńcie kolor czcionki, bo ciężko się to czyta na starym motywie forum.

10. DJDIDO88

DJDIDO88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    77
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Jarosław
  11. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    mnie zawsze ciekawiło jak by wyglądał AC w mniejszym mieście, i mam odpowiedź, choć nie powiem z jednej strony to że mamy gęsto zabudowane miasta i poruszamy się po dachach to była innowacja tej gry, teraz będziemy pewnie skakać po gałęziach trochę tak dziwnie i jak małpa.

12. Vister

Vister Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Centrum
    Ja tylko powiem, że bez wachania zamówie (jeśli będzie) ed. Animus :D

Cała seria AC jest geniuszem... Ta SWOBODA ruchu, parkour... Ahh! Niesamowite.

Jeśli grafika na konsolach nie zostanie jedynie przystosowana "aby chodziła płynnie", to będzie słabo. Ale i tak zamówie :p

13. Dymkul

Dymkul Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Trochę szkoda że jednak tematem jest Rewolucja Amerykańska. Napaliłem się na Chiny i tą chinkę z Assasins Creed : Embers .

14. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    :apathy:

Dobra...

O tyle dobrze, jeden z powodów, dla których warto będzie zagrać - edukacja.

15. Bastardo

Bastardo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WLKP
    Śmierdzi troche RDR ale zasadniczo lepsze to niz ciagła Europa i latanie po budynkach. Co do grafiki i systemu walki to sie zobaczy ale w zwiazku z tym ze mamy juz tu strzelby itp to zeby przypadkiem nie było to drugie AW:AN

16. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    kozak ! mam nadzieje że będzie to typowa skradanka a nie jakaś strzelanina

17. Altres

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Mam prostą propozycję, poczekajmy do premiery, nie oceniajcie książki po okładce.

18. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    I tym zakończmy temat.

19. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Phi. Jutro wyjdzie trailer to dyskusja rozgorzeje na nowo.

20. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    To zaraz po tym zamknę temat, a trailer umieszczę w odpowiednim temacie. To jest temat rzeka, nie ma sensu robić kilku stron spamu i 'prognoz'.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum